Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 53 z 53
  1. #51

    Domyślnie

    Abstrahując od tematu, czy naprawdę już nawet tu na forum nie potrafimy rozmawiać? Czy każda dyskusja musi się kończyć inwektywami? Nie jestem żadnym głosicielem pacyfistycznych ideologii, zielonym maminsynkiem lub lewakiem wszędzie widzącym mowę nienawiści. Jestem zwykłym 40 letnim facetem, wychowany po staremu, ale nawet mi to zaczyna przeszkadzać co się tutaj dzieję. Każda kolejna wypowiedź to dokładanie do pieca i wycieczki osobiste, czy naprawdę chcemy by to Forum było tylko wydmuszką, by panowały tutaj tylko tematy "jaka stałka, jaki uniwersalny obiektyw etc." Jestem na forum nie od dziś i zawsze były tutaj obecne osoby "ikony" które specjalizowały się w konkretnej dziedzinie i do których zawsze można było się zwrócić o pomoc. Czy naprawdę chcemy by wszyscy stąd pozabierali zabawki?

    Jeżeli się z kimś nie zgadzasz merytorycznie, to po kiego ch**a zaczynasz wycieczki osobiste - to pytanie nie jest kierowane do konkretnej osoby. Jeżeli masz problemy z czytaniem że zrozumieniem to ochłoń, przeczytaj tekst raz jeszcze i zastanów się czy za pierwszym razem zrozumiałeś go dobrze. Tak jak napisałem, powtarzam moja wypowiedź nie jest skierowana konkretnie do drugiego użytkownika jest swoistym podsumowaniem tego co na forum obserwuję nie tylko zapewne ja. Jest tutaj wiele osób, które bardzo cenię od lat za merytoryczne podejście do tematu i chciałbym żeby te osoby tutaj u Nas ciągle były.

    Mam już dość wątków, w których po pierwszych 10 postach zaczynają się przypechanki, utarczki słowne BEZ POWODU, gdzie wątek odbiega o 180 stopni od tematu, gdzie komentując zdjęcia w sposób merytoryczny i kulturalny zbierzesz opierdziel od autora bo tak mu się podoba etc itd itp. Mam nadzieję, że mnie rozumiecie i coś może drgnie w wyżej opisywanych sprawach. Pozdrawiam i dużo cierpliwości, chłodnej głowy i wzajemnego szacunku Nam wszystkim życzę.
    Ostatnio edytowane przez Tomekk ; 11-12-2019 o 09:52

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Zgadzam się z powyższym. Większa rozdzielczość to dla mnie przede wszystkim więcej treści do wyświetlania. A żeby ta treść miała rozsądną do użytku wielkość, to i powierzchnia monitora musi być odpowiednia. 27" dla 4K to dla mnie za mało. A z kolei 32" wymaga odpowiedniego stanowiska pracy.
    W moim przypadku inaczej. Większa rozdzielczość nie ma wpływu na przestrzeń roboczą (27" FHD 100% = 27" QHD 133% skalowania systemowego = 27" 4K 200% skalowania = 27" 5K 266%). Większa rozdzielczość (na tej samej wielkości ekranie) ma wpływ tylko i aż na ostrość, gładkość obrazu. Przy 27" brałbym już 4K. Przy 2,5K tragedii nie będzie, ale jest nierewelacyjnie pod wzgl. gładkości/ostrości obrazu.

  3. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    W moim przypadku inaczej. Większa rozdzielczość nie ma wpływu na przestrzeń roboczą (27" FHD 100% = 27" QHD 133% skalowania systemowego = 27" 4K 200% skalowania = 27" 5K 266%). Większa rozdzielczość (na tej samej wielkości ekranie) ma wpływ tylko i aż na ostrość, gładkość obrazu. Przy 27" brałbym już 4K. Przy 2,5K tragedii nie będzie, ale jest nierewelacyjnie pod wzgl. gładkości/ostrości obrazu.

    Dokładnie tak. Im wyższa gęstość pikseli tym rośnie ostrość, zdolność do pokazywania detali. Świetnie to widać przy retuszu. Widać bardzo drobne niuanse na skórze bez potrzeby powiększania.

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Podobne wątki

  1. Zakup monitora profesjonalnego
    By zoom2 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-11-2015, 18:22
  2. RETINA 15' vs. 3840 x 2160 dell xps 15
    By zoom2 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 14:15
  3. Profil monitora i CS3?
    By darzur in forum Komputery
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-09-2008, 06:24
  4. Kalibracja monitora Mac'a
    By remek in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-11-2007, 23:23
  5. kalibracja monitora
    By grypsy in forum Komputery
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-09-2007, 22:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •