Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 53
  1. #11

    Domyślnie

    Przy wyborze monitora warto sprawdzić gamut monitora.
    ...

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Autor pytał o komfort pracy przy danej rozdzielczości. A żeby sprawdzić daną rozdzielczość nie potrzeba monitora graficznego tylko jakikolwiek. Laptop pod pachę i do sklepu. Gorzej, jeśli ktoś nie posiada laptopa lub oprogramowania na nim.
    Dokładnie tak jak wyżej cytat.
    Panowie, ja to wszystko wiem i jestem tego świadom. To że graficznych monitorów od ręki w sklepie nie zobaczę co by było super sprawdzianem. Niestety, rzeczywistość jaka jest, każdy z nas zna.
    Chodzi mi właśnie o rozdzielczość, skalowanie i to w zasadzie wszystko.
    4K przy 27" w Windows nie jest żadnym problemem ani aplikacje jak przeglądarki itp. Tam można wszystko wyskalować. Skupiam się wyłącznie na LR bo nie wiem czy faktyczna rozdzielczość 4K w 27" nie będzie przerostem.
    Na 27" w 2 K mam określony budżet. Jeśli - by sie okazało że np 4K będzie zdecydowanie lepszym wyborem to wtedy już to wiem i wiem ze muszę odłożyć kolejne zł na większy zakup. Gdyby sie natomiast okazało ze 2K wystarczy to mój wybór jest oczywisty.
    Ostatnio edytowane przez muzyk219 ; 07-12-2019 o 21:28

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muzyk219 Zobacz posta
    ... Jeśli - by sie okazało że np 4K będzie zdecydowanie lepszym wyborem to wtedy już to wiem i wiem ze muszę odłożyć kolejne zł na większy zakup. Gdyby sie natomiast okazało ze 2K wystarczy to mój wybór jest oczywisty.
    Sądzisz, że tu na forum, (czy jakimkolwiek innym) uzyskasz odpowiedź na ten "dylemat' ?. Jeśli tak, to jesteś w błędzie, dużym błędzie. Decyzję musisz podjąć sam. Każdy ma, może mieć, inne podejście (subiektywne) w danym temacie (także moje zdanie) i raczej bym brał je z dużym przymrużeniem oka
    PS. Tak ogólnie 4K jest 2 razy lepsze od 2K i pod tym się podpisuję.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 07-12-2019 o 22:25

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muzyk219 Zobacz posta
    Skupiam się wyłącznie na LR bo nie wiem czy faktyczna rozdzielczość 4K w 27" nie będzie przerostem.
    Na 27" w 2 K mam określony budżet. Jeśli - by sie okazało że np 4K będzie zdecydowanie lepszym wyborem to wtedy już to wiem i wiem ze muszę odłożyć kolejne zł na większy zakup. Gdyby sie natomiast okazało ze 2K wystarczy to mój wybór jest oczywisty.
    No tutaj Cię trochę zmartwię. Niestety wydajność LR spada wraz z rozdzielczością monitora. Jest to oczywiste gdyż program podczas obróbki przy każdej zmianie parametrów "na żywo" generuje podgląd. Zazwyczaj im większa rozdzielczość monitora tym większa rozdzielczość tego podglądu a wiec procesor ma znacznie więcej danych do przetworzenia. Wpływa to wyraźnie na wydajność która objawia się zauważalnymi opóźnieniami w wyświetlaniu obrazu w trakcie edycji. Ja mam monitor 2560x1440 i przymierzam się do modernizacji komputera gdyż zaczyna mnie wkurzać to opóźnienie. Kiedyś zrobiłem test i zmniejszyłem okno LR do rozdzielczości 1920x1080 i było znacznie lepiej a więc nie wyobrażam sobie obróbki na 4K.

  5. #15

    Domyślnie

    Właśnie o tym też pomyślałem. Tyko wpadłem na tą myśl później. Dlatego wspomniałem o rozdzielczości i skalowaniu przy LR w sensie szybkości pracy programu. Trochę nie opisałem zbyt dokładnie w czym tkwi moja główna myśl.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    A gdzie jest sklep, gdzie można sprawdzić osobiście monitory graficzne? Pytam z autentycznej ciekawości, bo sam chciałbym zobaczyć np. swoje zdjęcia na dobrym 4k bez kupowania owego monitora.
    Zapraszam. Można bezpłatnie wypożyczyć.

    Cytat Zamieszczone przez Nikodemo Zobacz posta
    Przy wyborze monitora warto sprawdzić gamut monitora.
    A co to ma za znaczenie?

    Cytat Zamieszczone przez Zbyszek Zobacz posta
    No tutaj Cię trochę zmartwię. Niestety wydajność LR spada wraz z rozdzielczością monitora. Jest to oczywiste gdyż program podczas obróbki przy każdej zmianie parametrów "na żywo" generuje podgląd. Zazwyczaj im większa rozdzielczość monitora tym większa rozdzielczość tego podglądu a wiec procesor ma znacznie więcej danych do przetworzenia.
    No nie przesadzajmy. Pamięć obrazu 1920x1080 to 2MB a 3840x2160 to "aż" 8MB. To nie są wielkości które są w ogóle odczuwalne dla współczesnych komputerów.

    Co do sensowności monitorów o podwyższonej gęstości pikseli, sprawdźcie proszę jaka jest rozdzielczość na smartfonie. 1920x1080px lub więcej na ekraniku rzędu 5". Im wyższa rozdzielczość, tym lepsza ostrość obrazu, gdyż to samo jest rysowane z większej ilości pikseli. Wszystkie współczesne interfejsy systemów operacyjnych zerwały już ze związkiem ilości pikseli z wielkością elementów GUI.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 08-12-2019 o 16:48

  7. #17

    Domyślnie

    Zdajesz sobie sprawę w jakiej odległości patrzymy na smartfon a z jakiej na monitor? Bo chyba nie...

  8. #18

    Domyślnie

    A co za różnica? Mówię o rysowaniu obrazu z mniejszej i większej ilości pikseli. Tego samego obrazu.

    Różnica jest np taka:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	EV3237-skalowanie.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	32,6 KB
ID:	34584

    ZAWSZE obraz stworzony z większej ilości mniejszych pikseli jest ostrzejszy.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 08-12-2019 o 18:51

  9. #19

    Domyślnie

    No to zbliż się do TV 70" 4K na odległość 20 cm i sprawdź jaki ostry jest ta czcionka

    - - - - kolejny post - - - - - -

    W sumie z kim ja dyskutuje... Sorry, że zacząłem.

  10. #20

    Domyślnie

    Ale co to ma do licha za znaczenie? Ta sama literka narysowana z np siatki 5x10 pikseli i 10x20 pikseli będzie wyglądała inaczej. W tym właśnie jest sens kupna monitorów UHD i innych HighDPI. Nie rozpatrujemy telewizorów ani rozrzutu odległości 30 cm kontra 5 metrów. Monitory stoją mniej więcej zawsze tak samo. Przy typowych odległościach i typowych "zwykłych" rozdzielczościach nieostrość po prostu widać a na HighDPI albo nie widać wcale albo na granicy. W każdym razie wzrost komfortu jest kolosalny.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zakup monitora profesjonalnego
    By zoom2 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-11-2015, 18:22
  2. RETINA 15' vs. 3840 x 2160 dell xps 15
    By zoom2 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 14:15
  3. Profil monitora i CS3?
    By darzur in forum Komputery
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-09-2008, 06:24
  4. Kalibracja monitora Mac'a
    By remek in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-11-2007, 23:23
  5. kalibracja monitora
    By grypsy in forum Komputery
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-09-2007, 22:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •