Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34
  1. #11

    Domyślnie

    @Carlos_lo to dawaj zrobimy zlecenie grupowe może jakiś discount dostaniemy)

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja tylko zasugeruję żeby do projektu takiej strony mieć tez kogogś kto spojży na to nie tylko okiem informatyka, klepacza kodu czy osoby co skleca skórki na allegro, warto do tego podejść tak samo jak do wystroju wnętrza czy to w domu czy w biurze, oczywiście jeśli bierzemy pod uwagę coś na wysokim poziomie.
    Druga sprawa, nie raz końcowy efekt był taki że super zrobiona i dopracowana strona nie przynosiła oczekiwanych zysków, a beznadzieja sklecona na jakiś gotowcach robiła obroty zaskakujące.
    Dlatego ja zawsze z dystansem podchodzę do wywalania dużej kasy na projekty stron.

  3. #13

    Domyślnie

    W pełni się z Tobą zgadzam. Dlatego właśnie chciałbym najpierw poprawić to co w oczy kole najbardziej. Bo estetyka podstawa. Sam mam problemy z minimalizmem. Dlatego też ten temat. Aby wyłapać jak teraz dobra strona wygląda.

    Ogólnie co do estetyki to widziałbym to w większości jak napisał bomkallo
    Strony na biało. Obrazy na białym tle z cieniem, albo na wizualizacji. Z tego co widzę 99% szablonów operuje na zdjęciach w kwadracie co średnio się sprawdza do pełnego wypełnienia obrazami które mają różne wymiary. Co z kolei niszczy schludność wyświetlania.
    Wycięte obrazy na białym wypełnieniu z cieniem powinny dostać fajnego 3D efektu i zniknie obrys kwadratów. Ale ich układ i pozycje oraz przygotowanie pierwszej strony musi być na 100%. Aby nie było znowu bałaganu.
    Z tego co widzę to wiele sklepów mocno się przewija dzięki czemu można dobrze to wszystko separować i myślę że też trzeba będzie iść tą drogą.
    Do tego ceramika, myślę aby porządnie zrobić zdjęcia wszystkich rozmiarów jakie posiadamy w ofercie i przygotować Mockupy aby nie bawić się w produktową za każdym razem. Bo i tak wykonujemy tylko na zamówienie aby nie leżał towar niepotrzebnie.

    Najważniejsza będzie pierwsza strona i wejście na sklep. Tutaj faktycznie jak będzie taka możliwość to prosić grafika o pomoc. Chyba że ktos inny się tym zajmuje?

    Strona z foto to 50% zdjęć do kosza i połowa oferty. Myślę że właśnie jakiś prosty slajder plus kilka zakładek. Fotografia nie jest celem obecnie i musi wylecieć ze strony bo robi zamęt.
    Dlatego ta pierwsza karta i dwa szablony aby SEO rozdzielić i nie było bałaganu u klientów i pozycjonowania. Tak samo bardziej sprecyzowana oferta, prace itd. Po prostu mniej a lepiej.

  4. #14

    Domyślnie

    od poniedzialku moge ruszyc sie, bo koledze dokoncze prosta strone a pozniej sie wezme za swoja; moge pogwarzyc przy wp
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  5. #15

    Domyślnie

    No wiadomo, ze lepiej szukac 'osoby'. Firma kasuje duzo duzo duzo wiecej.

    Co do wygladu i efektywnosci strony to tez sie zgadza, tak naprawde wystarczy zadbac o ergonomie i obsluge. Kolega grafik, ktory ze mna pracuje jak zaczynal rysowac nowoczesne, piekne strony (refki z behanca i takie tam) to konczylo sie zwrotkami. Wiekszosc wybierala 'kartofle'. Robili tak, bo dostawali wybor, niektore firmy cie zgasza w takim punkcie.

    Kazda strona to jakby szablon, jak robilismy kilka stron, ktore maja prawie taki sam uklad (bo ilosc ukladow jest ograniczona), no to jak chcesz z tego wyjsc? Wszystko sie raczej rozbija o to, co wrzucisz. Strona z mojego przykladu bylaby truchlem, gdyby na stronie glownej dac zdjecie w zbyt malej rozdzielczosci i do tego jeszcze jakies byle jakie. Ujednolicona platforma, stojaca za takim projektem daje mi potem mozliwosc szybkiej administracji, bez rozbijania sie trabantem po 10 roznych frameworkach zastosowanych w szablonach. No ale to juz inne podejscie.

    Zaleta grafika (ktorzy potrafia za to jednak troche wziac) jest to, ze on podchodzi do tego z innej strony. Wbrew pozorom nie jest latwo tak z czapy cos zaprojektowac, troche jak z tymi wnetrzami.
    Uwaga teraz, to nie moze byc o taki tam grafik, tylko taki, ktory tez zna temat i w tym pracowal, bo potem dostaniesz zwrotke od programisty, ze sie nie da

    Ceny w tym temacie maja ogromne spektrum. Wieksza firma z wawy przyjezdza do ciebie, pokazuje ci mockupy, projektuja logo, itd. itd. Do samego logotypu dostaniesz jeszcze wiersz, opis, whatever Wtedy ten niepozorny znaczek troche rosnie w oczach, staje sie juz marka
    Potem kasuja cie na 20-30k. Po miesiacu dostaje to do administracji i po stronie zaplecza/backendu dostaje zajoba, bo pokusili sie nawet o ctrl+v w niektorych miejscach:P Oczywiscie to skrajny przypadek, ale spodziewalem sie lepszej architektury:P
    Z drugiej strony jakby robili za poldarmo, to by ich nie bylo.

    Z tym rozdzielaniem nie do konca cie rozumiem, ale w sumie mozesz odseparowac sklep w taki sposob, ze strona na domenie glownej, a sklep na shop.domena.uk, wtedy mozesz totalnie odseparowac sklep i postawic go na prescie albo innym motorze, ktory jest docelowo do tego stworzony. Chociaz jak na twoje potrzeby, to chyba jednak przerost formy nad trescia.

    ps: hostingi, w polsce siedze na zenboxie (dosc specyficzny tryb naliczania pakietu, zalezny od unikalnych uzytkownikow), trzeba miec naprawde spory ruch, zeby przebic pierwszy pakiet ogolnie chyba z 6-7 lat u nich hostujemy, pamietam wszystkie ich problemy z poczta, serwerami, chmurami i wyszli na prosta jakos po 3-4 latach walki z systemem pod katem wordpresow i joomlow maja efektywna metode ochrony przed babolami, tj. ciezko o infekcje, a nawet jezeli, to jest separacja domen, ktora chroni pozostale. Backupy spieprzyli, kiedys mieli roczny, miesieczny i tygodniowe, dzisiaj zostaly 2 tygodnie wstecz. Z pozostalych to tak sobie, zawsze mnie tam przerazaly slabsze limity na wszystko w podobnej cenie, tylko tutaj trzeba jeszcze sprawdzic, gdzie oni maja chmurke. Lepiej szukac hostingu w poblizu, a nie laczyc sie z drugim koncem swiata.

    ps2: a do tego znajomego to zneguje jedna rzecz - nie, to nie jest robota dla kilku osob, tylko dla jednej obytej i skupionej na danym projekcie. (no dobra dwoch, grafik sporo wnosi)
    Ostatnio edytowane przez bomkallo ; 06-12-2019 o 22:40

  6. #16

    Domyślnie

    Co do rozbicia to może wyjaśnię. Zależy mi aby stały dwie strony pod jednym adresem głównym. Jedna sklep, druga takie portfolio foto.
    Nie da się pozycjonować wszystkiego w jednym miejscu zwłaszcza że strona domowa musi zawierać tak skrajnie różne tematy.
    Dlatego chciałbym aby strona startowa s999.co.uk nie była powiązana z ani jedną ze w/w stron. Tylko po jej załadowaniu dostajemy grafikę z wyborem która strona ma się załadować. i odpala się sklep na np. s999.co.uk/Shop albo /foto i tak otwiera się cała strona wraz z własną stroną główną.
    Fajnie jakby wszystko było też w jednym miejscu.

    Zobaczę ten hosting o którym piszesz i od tego mógłbym zacząć. Możesz też polecić kogoś do grafiki w razie potrzeby i przede wszystkim kogoś kto mógłby wrzucić te dwie strony i to zoptymalizować? Albo gdzie szukać kogoś takiego?
    Też nie chciałbym się naciąć na kogoś kto postawi stronę byle jak byle działało bo to sam potrafię zrobić.


    Na szybko taki szablon znalazłem
    https://preview.themeforest.net/item...eview/23162599
    Spełnia wszystko co bym chciał a nawet będzie można sporo wywalić. Do foto mogę użyć tego szablonu co teraz bo takie było jego przeznaczenie.
    Cała reszta tak jak piszesz popracować nad dobrym wyglądałem, dobrymi tekstami i optymalizacją.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 07-12-2019 o 14:31

  7. #17

    Domyślnie

    Hehe to zanim przeniosa to napisze, ze nie ma nic gorszego, niz dwie branze/strony na jednej Ewentualnie prosty landing page, a reszta dalej, bo trzymanie nawet dwoch branz w kontekscie jednej witryny to pain in the ass w zarzadzaniu.
    Jeszcze to, ze nie zaczyna sie od hostingu
    Ostatnio edytowane przez bomkallo ; 07-12-2019 o 00:28

  8. #18

    Domyślnie

    Dziękuje Ojtam za info.

    Bomkallo to co byś proponował i jak to najlepiej zrobić?

  9. #19

    Domyślnie

    Uprościć uprościć, przegadane. W dodatku czasem niezbyt po angielsku ten angielski. Taki nieudolny. Jakbym czytal polski. A przecież ma mówić do ludzi z UK. Zalecam do korekty przez proof-readera, bo nie brzmi dobrze -
    Opis sposobu zamawiania zagmatwany - tyle szczegółów, ale ciągle nie brzmi. Adres do wysyłki schowany i tak skomplikowany, że się nie chce.

    Ot 3 błędy różnego rodzaju mi się rzuciły przy pobieżnym przeglądaniu:

    Your old destroyed photos can still be fascinated - chyba mają być fascinating? Czy aby na pewno odzyskacie gdy jest aż destroyed? Damaged, worn lepiej.

    Welcome zawsze z TO, chyba że witamy kogoś
    'Welcome art studio' - nieudolnie.

    price will be increased by shiping
    Dość niejasne stwierdzenie, raczej się tak nie mówi.

    Np. ShiPPing costs will be added...

    You are invited to - w sensie zapraszany np. do wpisania się, do obejrzenia to polska kalka. Invite kogoś można na jakieś wydarzenie
    Ostatnio edytowane przez jurkarol ; 07-12-2019 o 10:58

  10. #20

    Domyślnie

    @jurkarol dzięki za wyłapanie baboli. Część tekstów była korygowana przez anglika, część sami wrzucamy. Dodatkowo jeszcze te różnice USA UK.
    Odnośnie destroyed to mówisz że w tym kontekście anglik by to zrozumiał jako fizyczne zniszczenie typu spalenie i zmielenie na pył?
    Poprawie i dopytam, jeszcze raz dziękuje ślicznie za wnikliwą analizę.
    Dodatkowo chcielibyśmy bardziej urozmaicić teksty o każdym produkcie aby były bardziej atrakcyjne a nie suche fakty. Jednak te zawiłości językowe są dość problematyczne. Bo nawet pisząc poprawnie to i tak w mowie potocznej anglik by tak nie powiedział.

    Sporo pracy nas czeka nad tym wszystkim, ale takie właśnie babole, niedokładności psują całą naszą pracę i trzeba się za to zabrać.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Popoludniowa impreza , koncert prosba o sugestie.
    By Rita in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-06-2012, 12:01
  2. Prośba o sugestię pleneru w okolicach Szczyrku.
    By arhetyp in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-05-2012, 20:11
  3. Prośba - adres strony www
    By alan85 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-07-2011, 15:46
  4. Mysz i podkladka. Prosba o sugestie
    By Strus in forum Komputery
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 09-12-2010, 21:30
  5. Z drugiej strony barykady - prośba
    By amator2010 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24-03-2010, 20:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •