Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32
  1. #1
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie Plecak ze sprzętem foto jak zabezpieczyć przed kradzieżą ?

    Do tej pory swój plecak ze sprzętem foto w kilku miejscach obwijałem linką z zabezpieczeniem pacsafe. Jest to nie duży gadżet z szyfrem. Dodatkowo zamki zapinałem małą kłódką w kolorze czarnym a kluczyk noszę na gumce na ręce aby szybko ją otwierać. Dotyczy to sytuacji gdy plecak zostawiam i na różnych imprezach okolicznościowych, eventach, turniejach tańca i takie tam gdy oddalam się od niego aby robić zdjęcia. Odpukać do tej pory nic mi nie zginęło. Świadczy to też dobrze o nas ludziach ale przecież nie raz słyszy się o kradzieży sprzętu czy to z mieszkań samochodów lub innych okoliczności. Mam pytanie do Was jak jeszcze lepiej zabezpieczyć sprzęt na co zwrócić uwagę jakie są Wasze patenty lub jakie środki ostrożności stosujecie. Czytałem tez o stosowaniu alarmów które działają podczas oddalania się jednej części od drugiej ale nie spotkałem tego w sprzedaży.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie ma jak oko na swój dobytek. Kłódki i linki niewiele dadzą jak sprzęt zapakowany w typowy plecak. Gość idzie z dobrym nożem i wyjmuje co chce, no chyba że plecak z kevlaru. Poważnie to gdzieś widziałem zestaw nadajnik i odbiornik, które jak pozostają w zasięgu jest OK, jak nie włącza się alarm, ale to dotyczyło by całego plecaka, gdzie umieszczasz jedno a w kieszeni drugie.

  3. #3
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Ja zdaję sobie sprawę że na złodzieja nie ma rady. Chciałbym tylko mu utrudnić pracę. Druga sprawa że nie każdy na sympozjum idzie z nożycami do blachy chociaż jak ktoś decyduje się na skok to chyba idzie. Oko tak ale wystarczy chwila nieuwagi ot choćby kilka minut poświęcone na zdjęcia i sprzęt spokojnie znika. A latać z plecakiem najnormalniej w moim wieku nie mam już siły

  4. #4

    Domyślnie

    Najbezpieczniej, to niewielki 15L plecak na sobie. Pytanie ile sprzętu targasz...

  5. #5
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    No targam troche dwa body 70-200, 24-70 oraz 24, 50, 85 1.4

  6. #6

    Domyślnie

    To prawie tyle klamotów co ja mam w Lowepro Flipside 400 AW II - i też się ostatnio zastanawiam nad zabezpieczeniem dobytku. Staram się zostawiać w miejscach "pod innym okiem", np. szatniarka, DJ, zespół, ale nie zawsze tak się da a i to przecież niczego nie gwarantuje że plecak nie zniknie. Też myślałem o jakiś kłódeczkach, linkach ...
    D850 + Irix 11/4 + N24-70/2.8 + N70-200/2.8 FL + N105/1.4E ED + S35/1.4 + S50/1.4 + S135/1.8 + T17-35/2.8-4 + T85/1.8 VC + SB910 + Navigator X + trochę umiejętności i dużo planów

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    No targam troche dwa body 70-200, 24-70 oraz 24, 50, 85 1.4
    To faktyczne, jest tego niestety sporo jak na mały plecak...
    Pozostaje tragarz

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marti5 Zobacz posta
    To prawie tyle klamotów co ja mam w Lowepro Flipside 400 AW II - i też się ostatnio zastanawiam nad zabezpieczeniem dobytku. Staram się zostawiać w miejscach "pod innym okiem", np. szatniarka, DJ, zespół, ale nie zawsze tak się da a i to przecież niczego nie gwarantuje że plecak nie zniknie. Też myślałem o jakiś kłódeczkach, linkach ...
    No tak, a szatniarz powie - nie mam Pana płaszcza i co mi Pan zrobi.

  9. #9

    Domyślnie

    Pytanie czy takie kłódeczki, nie zadziałają jak magnes.

  10. #10
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Przecież złodziej jeśli nawet jest na takiej imprezie to i tak najpierw lustruje zwierzynę. I dobrze wie że w tym plecaku jest sprzęt fotograficzny. No to choć trochę niech się pomęczy. Choć jak będzie miał dobre obcęgi to rach ciach i manfred będzie w ciemnej ten tego. Póki co linka przewleczona przez plecak i na zamki mała kłódeczka

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. zabezbieczenie sprzetu przed kradzieżą
    By robank in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 01-01-2017, 16:48
  2. skradziono plecak ze sprzętem
    By probak in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-08-2012, 14:08
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-05-2010, 09:27
  4. Ubezpieczenie przed kradzieżą
    By loolekk in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-03-2010, 20:54
  5. zabezpieczenie sprzetu przed kradzieza
    By altezza in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 15-04-2008, 17:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •