Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie D 610 - czystość matrycy

    Witam Szanownych Użytkowników,

    Wiem, że od premiery tego modelu minęło 6 lat i tu i ówdzie w sieci pisano nt. kwestii na ile została poprawiona matryca w związku z wadą modelu D 600 , ale zapytam i będę wdzięczny za opinię od osób, które użytkują model D 610 od dłuższego czasu.......

    Czy faktycznie występuje problem z zanieczyszczeniem matrycy (czy mechanizm samoczyszczenia nie sprawdza się) ?

    Co z efektem mory (czy dot. to tylko określonego typu zdjęć) ?

    Pozdrawiam !
    Łukasz

  2. #2

    Domyślnie

    Jeszcze nie stworzono dobrego systemu czyszczenia matrycy. Więc zawsze warto mieć gruszkę w pobliżu i przedmuchać ją jak zauważymy irytujące kropki Nobi też zależy iloma obiektywami robisz zdjęcia, w jakich warunkach je wymieniasz itp.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D90 + Nikor 18-105 VR; Nikor 35 1,8; samyang 14/2,8 i kilka drobnostek

  3. #3

    Domyślnie

    Mam, używam i jedyne co mnie doprowadza do szału w tym body, to chlapanie ''olejem'' na matrycę.
    O ile kurz dostający się do komory lustra nie jest problemem, bo łatwo go wydmuchać, to tłustą plamę trzeba wyczyścić na mokro.

    Nie mogę pojąć, jak firma z takim dorobkiem i doświadczeniem, nie potrafi sobie poradzić z drobiazgiem?

  4. #4

    Domyślnie

    Na ok 20k zdjęć czyściłem matrycę raz. Nie jest źle, ale mogłoby nie chlapać wcale

  5. #5

    Domyślnie

    To co piszecie o zachlapanej matrycy dotyczy D 610 ? .......... Kurcze to trochę kpina z nikonem......... Czyli potwierdza się, że jednak usterka z D 600 nie poprawiona..... Klienci - posiadacze powinni byli złożyć "globalną " reklamację... :/ Zwyczajnie oszukali klientów wypuszczając na rynek pozornie nowy model......... Pozostaje D 750....

  6. #6

    Domyślnie

    To nie jest tak, że się nie poprawiło, D600 chlapał dużo i cały czas. Ja czyściłem aparat jakieś pół roku temu i na razie nie widzę nowych plam, więc może z nowości się chlapał

  7. #7

    Domyślnie

    Miałem przez 3 lata d610. Mnóstwo zdjęć w różnych warunkach wykonałem. Mój nic nie chlapał olejem. Kilka razy gruchy użyłem i raz czyściłem sam na mokro.

  8. #8
    Rozmowny Awatar km79
    Dołączył
    06 2006
    Miasto
    Bilgoraj - Burton on Trent
    Posty
    298

    Domyślnie

    Mam D600 z przebiegiem ponad 70k i pierwszy raz będzie oddawany do czyszczenia matrycy.
    D600 +N35 +N50 +N70-210
    D810 +S24
    fr

  9. #9

    Domyślnie

    Jednym działa normalnie, innym chlapie....... Tak czy tak, coś nie tak z tym nikonem.......

    Ktoś w innym wątku pisał, że z D 750 usunięto flarę w nowej serii więc może ten model nie okaże się loterią :/

    Dzięki Wam za wpisy. Pozdrawiam.

  10. #10

    Domyślnie

    Najwidoczniej mój się jeszcze nie wychlapał, bo mam nim zrobione niespełna 6 tyś. zdjęć.

    Nie chcę, żeby mój wpis sugerował, że D610 to jakiś gniot. Do amatorskiej fotografii, to bardzo dobry korpus ze świetną matrycą.
    Gdybym nim robił tylko portrety, to pewnie nawet nie zauważyłbym chlapania. Niestety używam go głównie do zdjęć urlopowych, a tu przy F/8> plamy widoczne są na zdjęciach.

    Taka foteczka z ostatniego wypadu;
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_5914.JPG
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	2,97 MB
ID:	34432

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Czystość soczewek a jakość zdjęć
    By RudVan in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-01-2012, 15:37
  2. [ Reportaż ] Czystość
    By Motorniczy in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-08-2011, 22:35
  3. Czyszczenie matrycy w D3
    By Michał Figura in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-01-2010, 20:18
  4. [ Reportaż ] Dbaj o czystość środowiska
    By kordian_80 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-03-2009, 21:02
  5. EXTREMALNE warunki, a bezpieczeństwo, czystość sprzętu
    By FStyl in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-04-2006, 14:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •