Close

Strona 6 z 14 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 132

Wątek: Czytnik e-book

  1. #51

    Domyślnie

    Przykład.



    Co do cen to także kupuję w promocjach i mam konto premium w jednej księgarni internetowej. Kupuję zazwyczaj za 30-50 % ceny oryginalnej. Promy sprawdzam na swiatczytnikow.pl gdzie codziennie robią zestawienie promocji a dodatkowo ustawiam sobie alerty cenowe. Z tym pożyczeniem książki to jest tak, że prawo unijne nie traktuje ebooka jak książkę a raczej jak usługę cyfrową (stąd między innymi do niedawna stosowano inną stawkę vat). Nie jestem pewny wykładni oraz czy teraz czegoś nie plotę, ale wypożyczanie ebooków teoretycznie jest u nas nielegalne. Co innego praktyka

  2. #52

    Domyślnie

    Z Żoną zaglądamy czasem też na https://lubimyczytac.pl/ w poszukiwaniu recencji, nowości itp. Woblink robi tak że za kazdą kupioną knigę daje kupon i wychodzi to całkiem dobrze ale tam Żona przeważnie kupuje.
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  3. #53

    Domyślnie

    Pożyczyć czytnik ze swoją książką można bez problemu, ale nie wolno samego pliku udostępniać tak jak oprogramowania które kupuje się z jedną licencją.

  4. #54

    Domyślnie

    Tak właśnie myślałem, że udostępnianie pliku jest nielegalne, lub co najmniej dyskusyjne, mało kto pożycza swój czytnik, zazwyczaj udostępnia się sam plik. Stąd np zabezpieczenia DRM.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  5. #55

  6. #56

    Domyślnie

    Najchętniej to zapewne niektórzy wydawcy/autorzy uznaliby biblioteki publiczne za nielegalne.
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  7. #57

    Domyślnie

    Nawet w zatrzeżeniu z mej fotki jest kilka kwestii, które nie są takie oczywiste jak chćby "nieokreśleni adresaci". Moi znajomi czy rodzina są określeni Z tego co teraz czytam jest też wzmianka o tzw dozwolonym użytku osobistym, ponoć interpretowanym tak, że oryginał (dziwnie to brzmi w przypadku cyfrowego pliku) lub kopię pliku mogę użyczyć osobom mi znanym (Ci już nie mogą pożyczać jej swoim znajomym), nie muszę także kasować swojej kopii, choć akurat tu zdania są podzielone. To u nas a jak jest u amazona? Ponoć jeszcze inaczej. Myślę, że sprawa nie jest jednak tak oczywista jak to opisałem wcześniej.

    https://bezprawnik.pl/pozyczac-e-booki/
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 05-12-2019 o 15:28

  8. #58
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 037

    Domyślnie

    Powiedzcie mi bo rozumiem że czytnik to tylko czytnik No i nie lepiej kupić tablet z dostępem do internetu z aplikacją do czytania eboków. No i pytanie czemu czytnik a nie mały tablet?

  9. #59

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Powiedzcie mi bo rozumiem że czytnik to tylko czytnik No i nie lepiej kupić tablet z dostępem do internetu z aplikacją do czytania eboków. No i pytanie czemu czytnik a nie mały tablet?
    Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi... nie, nie o kasę. O baterię. Dla czytnika tydzień czy dwa to nic takiego. Mój tablet w trybie samolotowym i włączonym czytnikiem ~2 godziny dziennie max 5 dni wytrzyma.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #60

    Domyślnie

    Może być i mały tablet jak kto woli. Dla mnie czytnik ma względem tabletu jedynie dwie przewagi: na jednym ładowaniu działa z miesiąc więc w podróży się to przydaje i ma wyświetlacz wykonany w technologii papieru elektronicznego co powoduje, że wzrok Ci się tak nie męczy przy czytaniu. Wrażenia są podobne jak przy czytaniu tradycyjnej książki.

Strona 6 z 14 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. E book
    By Abaddon84 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 105
    Ostatni post / autor: 21-11-2016, 23:16
  2. [ Grafizacja ] A Magic Book
    By Pchelek in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-03-2011, 13:10
  3. [ Glamour/Beauty ] u r b a n - w a r r i o r s (studio/look-book)
    By saer in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 17-02-2011, 15:20
  4. mac book pro 13"
    By conik in forum Komputery
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 14-04-2010, 15:39
  5. [ Makro ] book
    By molekular in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-06-2008, 08:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •