Close

Strona 4 z 14 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 132

Wątek: Czytnik e-book

  1. #31

    Domyślnie

    Jak masz duzo pdfów, to one sporo ważą. Moja kolekcja pdf + epub liczy 4,8GB obecnie i ciągle się rozrasta.
    Pocketbook świetnie zaczytuje nawet 120MB pdfy, gdzie na Kindle bym to pomieścił ?
    Całyu czas musiałbym coś kasować.
    Nikon i podróże ...


  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moshica Zobacz posta
    Jak masz duzo pdfów, to one sporo ważą. Moja kolekcja pdf + epub liczy 4,8GB obecnie i ciągle się rozrasta.
    Pocketbook świetnie zaczytuje nawet 120MB pdfy, gdzie na Kindle bym to pomieścił ?
    Całyu czas musiałbym coś kasować.
    a któego pocketbooka polecasz ? mam trochę pdfów i bym sobie wrzycił bo z kompa czy fona nie chce mi sie czytać.
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  3. #33

    Domyślnie

    Jak powyżej pisałem kupiłem Touch lux 4, tutaj masz kompendium wiedzy : https://swiatczytnikow.pl/test-czytn...k-touch-lux-4/
    Nikon i podróże ...


  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moshica Zobacz posta
    Zgadza się, każdy wybiera w zasadzie wg. potrzeb. Owszem ekran ważny, ale na przykładzie Pocketbooka jest tej samej jakości lub zbliżonej co PW 3, tez z równomiernym podświetleniem, ale zaletą niewspółmierną jest możliwość zaladowania na microSD całej swojej kolekcji ebooków, czyli nawet 32GB na upartego. Kindle ma to ograniczenie z pamięcią, oraz ilość czytanych formatów, co nie jest tak wkurzajace jak ograniczona pamięć. W dodatku Kindle wyżej się wycenia, bo w standardzie ma wkurzające reklamy w swoich czytnikach. Pocketbook ma jeszcze Legimi, ale dla mnie to nieistotne, mnie zależało aby całą kolekcję ebooków mieć na karcie SD no limit.
    W kindle nie ma reklam. Sa oferty ksiażkowe (tylko)na wygaszonym ekranie, ale i tak w urzadzeniach nie wysylanych do PL..
    Pamięć ma znaczenie gdy przestajemy mówic o książkach - audiobooki i pdfy swoje ważą. Ksiażki nie - mój ostatni zakup - Amerykańska Sielanka to 1,9MB..

  5. #35

    Domyślnie

    Touch lux 4 ma 212 dpi, nie brał bym teraz czegoś poniżej 300 dpi. szczególnie jak ma być też do gazet, pdf itp.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  6. #36

    Domyślnie

    Mnie wyszło że na kindlu wejdzie około 3-4 tys książek, przez 4 lata zebrało się 270 tylko. za mało czytam ....
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  7. #37

    Domyślnie

    Moshica, to są trochę półprawdy. Kupując od producenta z oficjalnej dystrybucji nie masz żadnych reklam, a jak kupisz z mniej oficjalnej to piszesz do obsługi klienta, że jesteś w Polsce to Ci reklamy wyłączą. Ograniczenie pamięci to też jest mit. Na swoim czytniku mam w tej chwili 198 książek czyli więcej niż potrzebuję (a nie wiem nawet ile się jeszcze zmieści), i jak ktoś wcześniej napisał jest jeszcze chmura na które możesz umieścić całą swoją kolekcję i ściągać do woli (potrzebny jest tylko internet) czyli no limit. Legimi też jest w wersji na kindla, nie wiem jak to działa, ale jest. Pocket Lux 4 jest ogólnie polecanym czytnikiem, ale ekran ma mniejszą rozdzielczość i zimniejsze podświetlenie. Jeśli ktoś faktycznie potrzebuje slotu na karty i lepszej (choć i tak wujowej) obsługi pdfów to nie powinien kupować paperwhite, ale jeśli zależy mu tylko na czytaniu książek, które kupuje online to jak najbardziej warto się nim zainteresować. Szczególnie w trakcie takich promocji jak z linka powyżej gdzie cena nowego PW4 zrównuje się ze starszym Luxem.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 03-12-2019 o 12:14

  8. #38

    Domyślnie

    Masz rację to co opisałes, ja przedstawiłem jako przeciwwagę do Kindle'a inny produkt z którego jest bardzo zadowlony. Ale też zaznaczyłem czym się kierowałem. Może moja awersja powstała na bazie zamkniętych systemów jak Ios i ich ograniczeń, nie wiem.
    Ja świadomie wybrałem PB zamiats tego co jest bardziej popularne.
    Nikon i podróże ...


  9. #39

    Domyślnie

    Zapewne aby porównać sensownie to trzeba mieć oba przed sobą. I wybrać co pasuje bardziej.
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  10. #40

    Domyślnie

    Miałem obydwa w ręce, w PB fajna też jest mała ramka.
    Wybór między Kindle a PB jest jak między C a N
    Nikon i podróże ...


Strona 4 z 14 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. E book
    By Abaddon84 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 105
    Ostatni post / autor: 21-11-2016, 23:16
  2. [ Grafizacja ] A Magic Book
    By Pchelek in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-03-2011, 13:10
  3. [ Glamour/Beauty ] u r b a n - w a r r i o r s (studio/look-book)
    By saer in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 17-02-2011, 15:20
  4. mac book pro 13"
    By conik in forum Komputery
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 14-04-2010, 15:39
  5. [ Makro ] book
    By molekular in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-06-2008, 08:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •