Close

Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910
Pokaż wyniki od 91 do 97 z 97
  1. #91

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jjj Zobacz posta
    W większości konkursów jest tak jak napisał @Zawoj. Prace z wyraźną ingerencją graficzną są odrzucane (często jest to subiektywne i jury nie mając pewności co do tego czy ta ingerencja jest wyraźna czy tylko zauważalna, nie odrzucą pracy, ale też pewnie, nie dadzą jej nagrody czy wyróżnienia). Wysyłasz najczęściej .jpg-i.
    Chyba nie wyczułeś mojego sarkazmu
    Skąd dane o "większości" konkursów? W kategoriach takich jak dokument, reportaż, przyroda - może i tak jest. W innych - już niekoniecznie. Ewentualnie zabronione są montaże, ale pociśnięcie suwakami i "zmiana rzeczywistości/klimatu" to zazwyczaj pełna dowolność.
    Ostatnio edytowane przez morzon ; 07-12-2019 o 20:31

  2. #92

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    ... czytając tego typu dyskusje zawsze nasuwa mi się pytanie: czy fotograf powinien wyłącznie odwzorowywać wiernie rzeczywistość czy też ma prawo do własnej ekspresji? ...
    Dobre pytanie Można by zapytać czy fotografia zalicza się do sztuki, czy jest jakąś formą sztuki ? Jeśli tak, to czy sztuka musi odwzorowywać rzeczywistość, czy artysta (fotograf) ma tu raczej dużą dowolność. Zdjęcia odwzorowujące rzeczywistość są dobre np. do kronik policyjnych czy sklepów internetowych, ale ich do Sztuki raczej nie zaliczymy ?... .

  3. #93

    Domyślnie

    Nie tak dawno czytałem o kiczu i komercji odnośnie muzyki. Ktoś tam odniósł się do jakiegoś wybitnego kompozytora który żyjąc w swoich czasach właśnie reprezentował typową muzykę rozrywkową dziś określaną potocznie właśnie kiczem lub komercją. Dziś ten kompozytor zaliczany jest do muzyki klasycznej, czyli za coś lepszego.
    Odnośnie fotografii to kiedyś widziałem galerię starych zdjęć kryminalistów chyba posterunku w NY. I się zachwycałem to tak jakbyśmy dziś się zachwycali nad zdjęciami legitymacyjnymi.
    Więc nic nie jest jednoznaczne z perspektywy czasu.

    Myślę że najważniejsze jest być szczerym w tym co się robi. Jak ktoś gra discopolo, czuje to i na tym zarabia to jest spełniony i tylko pogratulować. Jak uważa się za artystę to myślę że ma do tego prawo bo tworzy to co czuje a nie to co obecnie narzucają standardy lub środowisko w którym się obraca.

    Jest też fajna książka historia fotografii, masa pięknych prac i świetnie pokazuje te właśnie przepychanki. Na początku z malarzami a późnej z tym co wolno a co nie.
    Warto sobie takiego Franka Eugena zobaczyć i zdjęcie np: Alfred Stieglitz, Heinrich Kuhn and Edward Steichen admiring the work of Eugene.
    Facet drapał negatywy igłą rytowniczą. Malował akwarelami, tuszem i grafitem.
    Najgorsze moim zdaniem co można sobie zrobić to właśnie ograniczać się jakimiś zasadami, narzucanymi przez innych albo co gorsza przez siebie. Natomiast sama fotografia to tak szerokie pojęcie pod którym można zmieścić wszystko. Więc po tak uogólniać jak każdy ma racje w odniesieniu do konkretnych jej dziedzin.

  4. #94

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Jakby być precyzyjnym to nie sądzę aby Luminar (co prawda nie znam tego programu i może z raz miałem z nim styczność) z tego jednego zdjęcia tzw. oryginał, "zrobił" taki efekt jak na drugim zdjęciu. Tu już bardziej można mówić o fotomontażu (niebo i dodane słońce), a nie tylko o obróbce.
    Dokładnie. Jeśli do fotki są dodawane elementy takie jak tutaj (słońce, chmury) to już mówimy o fotomontażu. A to już inna bajka.
    Moim zdaniem, takie coś nie powinno mieć miejsca bo między obróbką kadru, który uchwycił aparat, a fotomontażem jest jednak ogrooooomna różnica. Jest to jak dla mnie granica, której nie powinno się przekraczać.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Dobre pytanie Można by zapytać czy fotografia zalicza się do sztuki, czy jest jakąś formą sztuki ? Jeśli tak, to czy sztuka musi odwzorowywać rzeczywistość, czy artysta (fotograf) ma tu raczej dużą dowolność. Zdjęcia odwzorowujące rzeczywistość są dobre np. do kronik policyjnych czy sklepów internetowych, ale ich do Sztuki raczej nie zaliczymy ?... .
    Tylko jeśli ktoś ingeruje w zdjęcie, robiąc fotomontaż to moim zdaniem takie coś przestaje być już fotografią.
    Sztuką jest uchwycić piękny kadr i ew. wspomóc się w obróbce, aby jeszcze uwidocznić bardziej piękno tej chwili. Jednak tylko poprzez np. skorygowanie błędów optyki czy warunków jakie zastaliśmy robiąc zdjęcie.
    Dorabianie jak w tym przypadku nieba, jest moim zdaniem niedopuszczalne i nie ma już nic wspólnego z fotografią. Bardziej mi się to już kojarzy po prostu z jakąś grafiką. Nic więcej.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  5. #95

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    Tylko jeśli ktoś ingeruje w zdjęcie, robiąc fotomontaż to moim zdaniem takie coś przestaje być już fotografią.
    Sztuką jest uchwycić piękny kadr i ew. wspomóc się w obróbce, aby jeszcze uwidocznić bardziej piękno tej chwili. Jednak tylko poprzez np. skorygowanie błędów optyki czy warunków jakie zastaliśmy robiąc zdjęcie.
    Dorabianie jak w tym przypadku nieba, jest moim zdaniem niedopuszczalne i nie ma już nic wspólnego z fotografią. Bardziej mi się to już kojarzy po prostu z jakąś grafiką. Nic więcej.
    Ależ oczywiście zgadzam się z powyższym. W mojej wypowiedzi miałem na myśli obróbkę zdjęcia, która może (mz.) dość mocno wpływać na oryginał. Co komu w duszy gra. Aczkolwiek do pewnego stopnia, wersje "kosmiczne" nie są w moim guście. Jestem natomiast zwolennikiem usuwania tzw. "przeszkadzajek" w kadrze, których równie dobrze mogłoby nie być. Ktoś powie, że to też fotomontaż, być może..., dla mnie taki jest dopuszczalny

  6. #96

    Domyślnie

    Odnośnie fotografii, sztuki, obróbki itp.
    Bardzo fajne porównania
    https://joemonster.org/art/39878/Dla...o%C5%9Bciowych
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  7. #97

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Autobus licealistów o profilu foto/grafika do Budapesztu, żaden nie ma aparatu, każdy robi zdjęcia i zaraz wysyła fonem, jest szansa że jakby mieli małe zgrabne aparaty z w/w możliwościami to może może.
    A jak ma je wysłać "na już" z normalnego aparatu?
    Właśnie przez łączność z telefonami(albo i nawet bezpośrednio z internetem z poziomu aparatu) wprowadzoną za późno o dobre 5 lat firmy foto straciły ogromną część rynku.

Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910

Podobne wątki

  1. Fotografia ptaków i nie tylko - starter pack
    By BigMonster in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 04-03-2021, 15:26
  2. fotografia ludzi - niekorzystna obróbka zdjęć
    By myforroom in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-02-2015, 19:35
  3. [ Reportaż ] Edynburg - fotografia uliczna i nie tylko
    By Adam Lipowczyk in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-04-2013, 15:52
  4. Fotografia lotnicza i nie tylko- statyw+ głowica
    By maynard in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 25-07-2011, 03:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •