Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Kalibracja monitora

    Czy ktos w Bydgoszczy kalibruje monitory? Lub jakas dobra dusza ma wypożyczyc, odpłatnie kalibrator? We wtorek ma dojsc do mnie moj wymarzony eizo cs2420. Z tego co sie juz dowiedziałam, trzeba go skalibrowac..tak więc dodatkowy zakup kalibratora jest niezbedny ?

    Czy bez tej kalibracji nie uzyskam oczekiwanych efektow

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paul1na Zobacz posta
    Czy ktos w Bydgoszczy kalibruje monitory? Lub jakas dobra dusza ma wypożyczyc, odpłatnie kalibrator? We wtorek ma dojsc do mnie moj wymarzony eizo cs2420. Z tego co sie juz dowiedziałam, trzeba go skalibrowac..tak więc dodatkowy zakup kalibratora jest niezbedny ?

    Czy bez tej kalibracji nie uzyskam oczekiwanych efektow
    Oczywiście, że bez kalibracji nie uzyskasz żadnych efektów. A tak w ogóle to jak się nie ma Nikona D5, kalibratora oraz ukończonej Wyższej Szkoły Fotograficznej imienia Kaczora Donalda i Myszki Miki to nie uzyskasz żadnych efektów. To oczywiście żart,bo zaraz z pewnością będzie wiele komentarzy wysokiej klasy specjalistów. Jeśli będziesz robiła zdjęcia dzieł sztuki do katalogów domów aukcyjnych to kalibracja obowiązkowa, jeśli do gazet kolorowych to pewnie też. Jak do internetu lub będziesz wysyłała zdjęcia do jakiegoś dobrego labu to poradzisz sobie bez. Eizo ma dołączony program do kalibracji, więc można dokupić dedykowany czujnik lub pożyczyć.

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nic nie jest obowiązkowe, nie jeden ustawia monitor na oko i jest super, kwestia poprawności wyświetlania potem i np w moim przypadku czy ustawienie na oko wyjdzie na papierze dobrze tego nie wiem, dlatego raz na rok kalibracja i mam z głowy.

  4. #4

    Domyślnie

    Po to się kupuje monitor Eizo lub Nec aby właśnie mieć skalibrowany monitor i cieszyć się poprawnym wyświetlaniem.
    Paul1na, jest wiele firm w Polsce czy w naszym regionie które świadczą takie usługi z dojazdem do klienta.
    D850 + Irix 11/4 + N24-70/2.8 + N70-200/2.8 FL + N105/1.4E ED + S35/1.4 + S50/1.4 + S135/1.8 + T17-35/2.8-4 + T85/1.8 VC + SB910 + Navigator X + trochę umiejętności i dużo planów

Podobne wątki

  1. Kalibracja monitora
    By sebapl in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-11-2015, 22:58
  2. Kalibracja monitora
    By Krakus in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-05-2015, 14:48
  3. kalibracja monitora
    By bazej in forum Komputery
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-07-2009, 14:27
  4. Kalibracja monitora po raz n-ty.....
    By Prorok78 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-01-2009, 16:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •