Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie zdjęcie z fotoradaru - dyskusja

    więc ..... otrzymałem zdjęcie z fotoradaru i chcę z niego zrobić okładkę płyty, do kogo należą prawa autorskie i ewentualne majątkowe ?
    ps: zdjęcie otrzymałem, okładka płyty - fikcja, ale pytanie pozostaje
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  2. #2

    Domyślnie

    Jesli zdecydujesz sie zaplacic mandat...to dla mnie sprawa jest oczywista
    Masz pelne prawa.

    A zdjecie zrobila maszyna, a maszyny praw nie maja.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Jesli zdecydujesz sie zaplacic mandat...to dla mnie sprawa jest oczywista
    Masz pelne prawa.

    A zdjecie zrobila maszyna, a maszyny praw nie maja.
    to znaczy, ze jak ustawisz pulapke na dzikie zwierzeta i sfocisz twoim aparatem z automatycznego wlacznika fotke tego typu jak ponizej, to nie masz na nie praw autorskich?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fox.jpg
Wyświetleń:	230
Rozmiar:	61,4 KB
ID:	34236

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    to znaczy, ze jak ustawisz pulapke na dzikie zwierzeta i sfocisz twoim aparatem z automatycznego wlacznika fotke tego typu jak ponizej, to nie masz na nie praw autorskich?
    Zależy jak szybko ten lis biegł

  5. #5

    Domyślnie

    Jeszcze dwa pytania dodatkowe:
    1 czy wyraziłeś zgodę na fotkę
    2 ile i jakie dostałeś tantiemy za zdjęcie

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    to znaczy, ze jak ustawisz pulapke na dzikie zwierzeta i sfocisz twoim aparatem z automatycznego wlacznika fotke tego typu jak ponizej, to nie masz na nie praw autorskich?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fox.jpg
Wyświetleń:	230
Rozmiar:	61,4 KB
ID:	34236
    Musze cie zmartwic, ale piszac swoja wypowiedz. Dokladnie wiedzialem ze ktos da taki przyklad jak ty.
    Fotoradar na samochody to absolutnie co innego. Fotoradaru nie stawia jeden czlowiek tylko ekipa wynajeta przez gmine, pozniej operator ustawia kadr i parametry, a pozniej ktos tylko wymienia karty pamieci. I potem gmina wysyla wezwanie do zaplaty w cely wydojenia kierowcow.
    To kto tutaj ma prawo do zdjec, potrafisz odpowiedziec?
    Radny ktory przepchnal projekt, ekipa ktora stawiala slup z fotoradarem, operator ktory ustawil, czy moze ten kto zmienai karty pamieci? A moze jednak urzedniczka, ktora wysyla w kopertach upominki dla kierowcow?
    Potrfisz na podstawie jednoznacznych przepisow wkazac kto ma jakie prawa do takich zdjec?

    A jak fotograf przyrody ustawia fotopulapke (nie musi tego robic wcale w celach zarobkowych-1 roznica wzgledem zdjec z fotoradaru). Uzyl swojego sprzetu, sam go w calosci ustawial i potem np wyslal na konkurs. To jest to troszke co innego.
    Chcialem tez zauwazyc ze fotografia kierowcy w samochodzie, badz amochodu nalezacego do czlowieka (b oniby kogo innego) w celu sciagniecia z niego hajsu to troche co innego niz fotografia zwierzecia.
    Chyba ze ten lisek z twojego posta, wlasnie smutno patrzy jakby mowil "ktos zajumal moje zdjecie a gdzie moje honorarium i RODO"

    Takze drogi kolego, mam nadzieje ze jak juz powiedzilaes A to powiesz tez B i pociagniesz konstruktywnie temat.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja tam się nie znam, ale gdybym nie wyszedł dobrze na zdjęciu, to pojechałbym szukać innego fotoradaru.

  8. #8

    Domyślnie

    Żadna gmina, radny, ekipa czy co tam innego. Fotoradary to ITD i ich system CANARD. I tam szukaj odpowiedzi.

    Art. 129g. - Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym
    35mm: Praktica VLC2; Pentacon 28; Pancolar 50; Pentacon 135
    DX: Z fc; Z DX 16-50; TTArtisan 50/1.2
    FX: Z8; V 24; N 35; N 40; N 50; Meike 50/1.2; N 85; N 14-30; N 24-120; T 70-210

  9. #9

    Domyślnie

    dziś spróbuję im zadać pytanie, czy mogę wykorzystać zdjęcie komercyjnie
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  10. #10

    Domyślnie

    Ale będą mieli zagwozdke. Lepiej nie pytaj

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 18-09-2016, 22:07
  2. Mandat z fotoradaru
    By charlie_kr in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-02-2014, 21:29
  3. [ Przyroda ] Zdjęcie z fotoradaru
    By JulesX in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-05-2010, 12:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •