Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11

    Domyślnie

    Możesz też wykorzystać jako alibi... Ktoś pamięta Columbo i śmierć gwiazdy rocka" ("Columbo and the Murder of a Rock Star")

  2. #12

    Domyślnie

    ITD od dawna nie ma uprawnień do przetwarzania danych, jest stosowny wyrok sądu na to. Wychodzi na to że do zdjęcia taż nie mają praw.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qufel Zobacz posta
    ITD od dawna nie ma uprawnień do przetwarzania danych, jest stosowny wyrok sądu na to. Wychodzi na to że do zdjęcia taż nie mają praw.
    Ma i przetwarza: https://gitd.gov.pl/polityka-prywatn...ych-osobowych/
    35mm: Praktica VLC2; Pentacon 28; Pancolar 50; Pentacon 135
    DX: Z fc; Z DX 16-50; TTArtisan 50/1.2
    FX: Z8; V 24; N 35; N 40; N 50; Meike 50/1.2; N 85; N 14-30; N 24-120; T 70-210

  4. #14

    Domyślnie

    haha ciekawy pomysł ale wydaje mi się, że powinno się to obejść bez żadnych problemów Jakby nie było model na zdjęciu jest tylko jeden

  5. #15

    Domyślnie

    Lepiej było jak zdjęć nie wysyłali (przychodziły ich słynne kwity z kwotą do wyboru). Trybunał Kontytucyjny wydał wtedy wyrok, że zdjecie ma być a ITD - "zdjęcia nie damy". No i kwity leżą w szufladzie od prawie 6 lat.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    Lepiej było jak zdjęć nie wysyłali (przychodziły ich słynne kwity z kwotą do wyboru). Trybunał Kontytucyjny wydał wtedy wyrok, że zdjecie ma być a ITD - "zdjęcia nie damy". No i kwity leżą w szufladzie od prawie 6 lat.
    I to jest Polska wlasnie. Wyrok jest ale nie damy.
    Pamietam, ze taki mandat zaplacilem niestety. Wlasnie ten z kwota do wyboru.
    Gorsza patologia bylo chyba tylko, jak ITD jezdzilo za delikwentem, nagrywalo/robilo zdjecia zeby wyslac mandat...i koniec.
    Troche jednak co innego niz Policja, ktora widzac kierowce popelniajacego wykroczenie ZATRZYMUJE go, uswiadamia co robi zle i daje mandat. Czyli jest jakis element dbania o bezpieczenstwo w ruchu drogowym.
    W przeciwienstwie do ITD, ktore tylko i wylacznie na hajs z wykroczen bylo nastawione.

    Choc moj kolega mial do takich mandatow z ITD taki stosunek dosyc hmm...ambiwalentny.
    Wskazujac jakas osobe z Obwodu Kaliningradzkiego (dane z netu), ze to wlasnei jej uzyczyl samochod.
    Jakos tak nie mialem smialosci taka droga podazyc.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #17

    Domyślnie

    Niby coś jest oczywiste ale mieszkamy w dziwnym kraju. Ja bym tam na wszelki wypadek zrobił zdjęcie samemu - zwykle foto pod takim samym układem jak z fotoradaru następnie przerobił w programie na wyglądające jak z tego fotoradaru. W jakimś gimpie pododawać napisy, daty, jakość fotki zmienić itp - wtedy masz 100% pewności że nikt nie może ci zaszkodzić.

    Naprawdę ten kraj jest dziwny - i lepiej mieć 100% pewności niż potem problemy od strony urzędniczej, prawnej i nie wiadomo jakiej.

    Byłem kiedyś w sądzie gdzie został wydany mi rozpoznanie na piśmie przez US traktowania rozliczeń i stawek podatkowych, potem miałem sprawę że stosowałem nie takie jak trzeba - mimo że na piśmie poręczył że tak ma być jak robiłem sam US. To naprawdę kraj gdzie można spodziewać się każdej patologi prawnej - lepiej przerób własne foto na takie aby wygalało jak z fotoradaru w jakimś programie - numery wtedy zmienić i nie będą realne jak w bazie kogoś tam.
    P510 / P1000 - choć to już przesada i szaleństwo. Serwis totemat.pl artykuły i filmy.

  8. #18

    Domyślnie

    do dziś czekam na odpowiedź - zobaczymy
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    więc ..... otrzymałem zdjęcie z fotoradaru i chcę z niego zrobić okładkę płyty, do kogo należą prawa autorskie i ewentualne majątkowe ?
    ps: zdjęcie otrzymałem, okładka płyty - fikcja, ale pytanie pozostaje
    Nie każde zdjęcie jest utworem.

  10. #20

    Domyślnie

    i jest odpowiedź ........

    Szanowny Panie,
    uprzejmie informujemy, że zdjęcie z fotoradaru nie podlega ochronie prawnej w rozumieniu ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

    Decyzja o rozpowszechnieniu swojego wizerunku należy wyłącznie do pana. Podkreślamy, że rozpowszechnienie cudzego wizerunku wymaga zgody tej osoby.

    Z poważaniem

    Biuro Informacji i Promocji | Wydział Komunikacji
    Główny Inspektorat Transportu Drogowego
    General Inspectorate of Road Transport
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 18-09-2016, 22:07
  2. Mandat z fotoradaru
    By charlie_kr in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-02-2014, 21:29
  3. [ Przyroda ] Zdjęcie z fotoradaru
    By JulesX in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-05-2010, 12:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •