Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    W sumie Tamron to bezsens
    Loteria w egzemplarzach, do tego AF jednak działa mniej sprawnie niż w wersji New i sprawnym śrubokrętem Wybierając dla siebie kiedyś, po spróbowaniu, wolałem jednak Nikkora.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Loteria w egzemplarzach, do tego AF jednak działa mniej sprawnie niż w wersji New i sprawnym śrubokrętem Wybierając dla siebie kiedyś, po spróbowaniu, wolałem jednak Nikkora.
    Tamron lepszy optycznie, tańszy... Również kiedyś wybierałem

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Tamron lepszy optycznie...
    No właśnie z moich obserwacji to kwestia szczęścia, jak ze wszystkimi starymi Tamronami Jeszcze warto poszukać Nikkora 80-200 2.8 AF-S. Świetne szkło, bywa za ok 2000-2500. Albo Nikkora 180 2.8, jeżeli stałka nie będzie ograniczeniem. Tu kwota 1500-1800 i bardzo równe egzemplarze, niezależnie od ilości lat

  4. #14

    Domyślnie

    Ale to jest Tamron... Znacznie łatwiej odsprzedać Nikkora, gdyby coś.
    No i z tych tańszych jest Sigma i chyba trochę zapomniana Tokina 80-200/2.8 na śrubokręt, więc do D300 w sam raz.
    Na początek super, tym bardziej, że konstrukcja tam pancerna.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    No właśnie z moich obserwacji to kwestia szczęścia, jak ze wszystkimi starymi Tamronami
    Mógłbym się z Tobą policytować, ale nie ma to sensu z przynajmniej 3 powodów:
    1. Każdy z tych obiektywów jest "upośledzony" na swój sposób, więc każdy będzie wyborem mniejszego zła.
    2. Finalnie jest mi bez różnicy co tak na prawdę kupi, stąd podałem oba modele.
    3. Zawsze znajdzie się ktoś, kto stwierdzi, że "wie lepiej".
    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Jeszcze warto poszukać Nikkora 80-200 2.8 AF-S. Świetne szkło, bywa za ok 2000-2500.
    Póki nie padnie silnik którego nie da się naprawić. A że szkło ma swoje lata, to padają coraz częściej, stąd taka świetna cena. Ale myślę, że jeśli tak się stanie, to ciężarek do papieru w cenie 2k pretenduje do miana snobizmu.
    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Ale to jest Tamron... Znacznie łatwiej odsprzedać Nikkora, gdyby coś.
    Myślałem, że oczywistym jest, że przy szybkiej sprzedaży znaczenie ma cena a nie napis...

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Myślałem, że oczywistym jest, że przy szybkiej sprzedaży znaczenie ma cena a nie napis...
    No nie, zależy od podejścia. Dostajesz to, za co płacisz, a dla mnie nie ma czegoś takiego, jak szybka sprzedaż.
    Sprzedaż musi być wolna.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    No nie, zależy od podejścia. Dostajesz to, za co płacisz, a dla mnie nie ma czegoś takiego, jak szybka sprzedaż.
    Sprzedaż musi być wolna.
    Biorąc pod uwagę ile osób używa kundli można wywnioskować dwojako- nie każdy chce dopłacać, lub nie każdy może dopłacać.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Mógłbym się z Tobą policytować, ale nie ma to sensu...
    Zawsze jest sens, każdy z nas ma inne doświadczenia i wce nie muszą być ostatecznie najlepsze, szczególnie z punktu widzenia osoby pytając, więc warto je przedstawiać.
    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    1. Każdy z tych obiektywów jest "upośledzony" na swój sposób, więc każdy będzie wyborem mniejszego zła.
    Dokładnie tak. Gdyby miał to być wybór bez kompromisów, to poleciłbym Nikkora 70-200 2.8 FL, Sigmę 70-200 Sport lub Tamrona 70-200 G2. Dokładnie w takiej kolejności. Ale ponieważ ma być spory kompromis, to wybór jest w starych szkłach. Ty szukałeś i wybrałeś Tamrona, ja Nikkora 80-200 2.8 New. Każdy ma swoje powody i warto je przedstawiać. Mnie do Tamrona nie przekonał dość przeciętny AF w porównaniu ze sprawnym śrubokrętem do 80-200 i to, że mając trzy sztuki w ręce, każda miała inną charakterystykę obrazka na różnych ogniskowych. 80-200 New też nie jest bez wad, mój miał super obrazek na 2.8 do 165 mm, później było tak sobie. Ale prawdopodobnie na D300 będzie to bez znaczenia.
    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    3. Zawsze znajdzie się ktoś, kto stwierdzi, że "wie lepiej".
    Może nie lepiej, a po prostu inaczej?
    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Póki nie padnie silnik którego nie da się naprawić. A że szkło ma swoje lata, to padają coraz częściej, stąd taka świetna cena. Ale myślę, że jeśli tak się stanie, to ciężarek do papieru w cenie 2k pretenduje do miana snobizmu.
    Gdybyśmy mówili o 17-35 2.8, albo 28-70 2.8, czy pierwszych 300 F4 AF-S to tak, te silniki piszczały i lubiły sobie paść. Ale ryzyko jest niestety zawsze, to tylko sprzęt. Ja w 70-200 VR II też na dzień dobry musiałem wymienić czujnik VR, bo uzyskanie trafionego obrazka powyżej 180 było niemożliwe, obojętnie czy ze stabilizacją, czy bez. Na dzień dobry cena o ponad 700 zł do góry. Także ryzyko bywa zawsze

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Gdybyśmy mówili o 17-35 2.8, albo 28-70 2.8, czy pierwszych 300 F4 AF-S to tak, te silniki piszczały i lubiły sobie paść.
    Mówimy o obiektywie z tego samego okresu. Swego czasu @TOP67 odradzał mi ten obiektyw.
    Szybkie przejrzenie ofert: allegro 2 szt- jedna z padniętym silnikiem, druga z piszczącym. Interfoto 3 szt- dwie z uszkodzonym silnikiem, jedna sprawna.

  10. #20

    Domyślnie

    Ja miałem jeden piszczący 17-35 i 300/4 afs działający świetnie. Ale kolejny raz na szkło z tego typu napędami (17-35,28-70 i 80-200, 300/4 afs) bym się nie zdecydował. Teraz myślę nawet o powrocie do tych śrubokrętowych, jak ma być po taniości.
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki teleobiektyw?
    By Boger in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 07-06-2018, 08:54
  2. Jaki teleobiektyw?
    By sebastek21 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-08-2014, 16:22
  3. Jaki teleobiektyw do Nikona?
    By wildnature in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-06-2013, 14:18
  4. jaki teleobiektyw 70 - 200
    By floyd77 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15-09-2009, 19:28
  5. Jaki teleobiektyw!!!
    By klosek in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 23-08-2004, 23:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •