Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: NIKON D850

  1. #1

    Domyślnie NIKON D850

    Witam serdecznie.
    Ostatnio miałam okazję przetestować zestaw Nikon D850 + Tamron SP 85 mm f/1.8 Di VC USD. Sprzedaż produktowa na Allegro.
    Robiłam zdjęcia produktów w różnej konfiguracji, niestety fotki o dziwo wyszły gorzej niż Canonem 6D. Robiłam na najniższych ISO i zdjęcia wyszły zaszumione.
    Czytałam recenzje, że to super sprzęt, lepsza tonacja, ja niestety różnicy nie zauważyłam.
    Czy może być to wina obiektywu? Zdjęcia też nie były zbyt ostre. Czy słabą jakość zdjęć mogło spowodować to, że miałam stabilizację obiektywu?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zdecydowanie coś zepsułaś, bez raw i exif wiele nikt ci nic nie napisze.
    Generalnie do produktów na allegro to można spokojnie D80 z pięćdziesiątką używać.

  3. #3

    Domyślnie

    Tak na "sucho", to ciężko coś powiedzieć.
    Daj tu przykładową fotę, albo dwie z exifem. Coś z 6D też może być, dla porównania.

  4. #4

    Domyślnie

    Zdecydowanie coś Ci nie wyszło. Obrazek z duetu D850 i Tamrona 85 1.8 VC jest rewelacyjny

  5. #5

    Domyślnie

    Moja puszka mega szumiała, ISO800/1600 dla mnie było już średnio akceptowalne. Kwestia mpix

  6. #6

    Domyślnie

    No sorry, ale jak słyszę o szumach, to mnie na szumy wzbiera...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mikis525 Zobacz posta
    Moja puszka mega szumiała, ISO800/1600 dla mnie było już średnio akceptowalne. Kwestia mpix
    800/1600 to szumi w D200, a nie w D850... Kwestia prawidłowego naświetlania i obróbki, no chyba że to szumofobia

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nchichel Zobacz posta
    Witam serdecznie.
    Ostatnio miałam okazję przetestować zestaw Nikon D850 + Tamron SP 85 mm f/1.8 Di VC USD. Sprzedaż produktowa na Allegro.
    Robiłam zdjęcia produktów w różnej konfiguracji, niestety fotki o dziwo wyszły gorzej niż Canonem 6D. Robiłam na najniższych ISO i zdjęcia wyszły zaszumione.
    Czytałam recenzje, że to super sprzęt, lepsza tonacja, ja niestety różnicy nie zauważyłam.
    Czy może być to wina obiektywu? Zdjęcia też nie były zbyt ostre. Czy słabą jakość zdjęć mogło spowodować to, że miałam stabilizację obiektywu?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Jeżeli sprzęt jest sprawny, a Ty zrobiłeś poprawnie zdjęcia, to nie ma takiej możliwości by obrazek był słaby lub niewystarczająco dobry nawet dla wyjątkowo szczegółowej osoby...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Zdecydowanie coś zepsułaś, bez raw i exif wiele nikt ci nic nie napisze.
    Generalnie do produktów na allegro to można spokojnie D80 z pięćdziesiątką używać.
    Na pewno nie D80. Reprodukcja musi być jak najbardziej szczegółowa. Problem z Allegro jest taki, że kompresuje pliki i nawet ostre zdjęcia rozmazuje.
    Robię zdjęcie całego obrazu po czym chcę wybrać fragmenty. Potrzebuję jak największej rozdzielczości by po wykadrowaniu obrazek nie był za mały.
    Tutaj wykadrowałam fragment obrazu wyszło 1968x1048. Widać, że zdjęcie po wykadrowaniu słabej jakości.
    Nie wiem jak się zamieszcze informacje EXIF dlatego tutaj zamieszczam:

    1/250 s
    f/5,6
    ISO 64

    Oczywiście robiłam z lampami

    Drugie zdjęcie dużo lepsze bez żadnych szumów, ziaren czy jak to nazwać


    Canon 6D 100mm

    1/125
    f/7,1
    ISO 125


    Chciałam polepszyć jakość moich zdjęć, pożyczyłam D850 jednak nie zauważyłam różnicy w jakości zdjęć. Podejrzewam, że coś źle zrobiłam, dlatego napisałam.
    Załączone miniatury Załączone miniatury x.jpg  

    a.jpg  


  10. #10

    Domyślnie

    Na drugim zdjęciu exif pokazuje nie Canon 6D, tylko 70D, chociaż parametry w porządku.
    Na pierwszym exifa brak.
    Jeśli są to reprodukcje, to daj fotę z kawałkiem ramy i tła, ściany, czy tam czegokolwiek, żeby można było lepiej ocenić naświetlenie.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 czy D850?
    By Maciej_M in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 137
    Ostatni post / autor: 10-10-2019, 21:43
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-09-2019, 10:40
  3. D810 VS D850 czy warto dopłacać do D850?
    By kurczeblade in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 05-01-2018, 21:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •