Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42

Wątek: NIKON D850

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Na drugim zdjęciu exif pokazuje nie Canon 6D, tylko 70D, chociaż parametry w porządku.
    Na pierwszym exifa brak.
    Jeśli są to reprodukcje, to daj fotę z kawałkiem ramy i tła, ściany, czy tam czegokolwiek, żeby można było lepiej ocenić naświetlenie.
    Rzeczywiście niektóre robiłam 70D.

    Wrzucam oryginalny jpg bez kadrowania. Po wykadrowaniu np na żaglówkę obraz robi się "nieprzyjemny". Właśnie po to potrzebuję dobry aparat i dużo pikseli.
    Załączone miniatury Załączone miniatury _DSC9811.jpg  


  2. #12

    Domyślnie

    Dzięki, ale dalej coś nie halo z tymi obrazkami.
    Widzę miniaturę i to bez exifu, chociaż naświetlenie tak z grubsza wygląda na prawidłowe.
    Spróbuj wrzucić jeszcze raz.

  3. #13

    Domyślnie

    Nie prościej zrobić zdjęcie fragmentu, który chcesz pokazać ?

  4. #14

    Domyślnie

    Chyba raczej chodzi o wykadrowanie fragmentu z calego zdjecia Na wyjsciu dostaje 1-2mpix zaleznie jak duzy jest ten kadr, chociaz w przypadku wczesniejszych zdjec z kominem obstawiam 1/20 szerokosci, co przy d850 da jakies 400px w poziomie :P

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Nie prościej zrobić zdjęcie fragmentu, który chcesz pokazać ?
    Nie, ponieważ żeby zrobić zdjęcie fragmentu, zmienia się kolor, kontrast, całe światło.

  6. #16

    Domyślnie

    Zmienia się, ale najpierw musimy ustalić, co jest co.
    Więc pierwsza rzecz - exif. Bo dalej nie wiadomo, jakim aparatem, w sensie z jaką matrycą robione, jakim obiektywem, jakim światłem i przy jakich parametrach. Bez tego ani rusz.
    I żeby zmyłki nie było, jak poprzednio przy 6D vs 70D, bo to jednak delikatna różnica jest, a nawet całkiem spora.
    Gdy to już będzie wiadome, powiesz jaki efekt chcesz uzyskać i potem życie stanie się prostsze.
    Dzięki kolegom forumowym, oczywiście.

  7. #17

    Domyślnie

    Przepraszam, ale robisz jpga, z którego potem wycinasz kilka procent? Moim zdaniem to droga donikąd.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jeśli ustawisz stale parametry ekspozycji i powtarzalne światło to nic się nie zmieni po przesunięciu aparatu o kilkadziesiąt cm.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Przepraszam, ale robisz jpga, z którego potem wycinasz kilka procent? Moim zdaniem to droga donikąd.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jeśli ustawisz stale parametry ekspozycji i powtarzalne światło to nic się nie zmieni po przesunięciu aparatu o kilkadziesiąt cm.
    Właśnie o dziwo zmienia się sporo. Nawet próbowałam na statywie z obiektywem 70-200 i też zmienia się wszystko.
    Generalnie przesuwanie aparatu nie zdało egzaminu, skupiam się na zrobieniu jednego dobrego zdjęcia i potem wycinanie fragmentów.
    Dlatego myślałam nad 850D, jednak zmartwiła mnie gorsza jakość obrazu niż 6D. Być może za niskie ISO, czytałam na forum, że niskie ISO w 850D (poniżej 100 ) to jakieś sztuczne podbijanie i może to jest przyczyna tej słabszej jakości.
    Zależy mi by zdjęcie było znakomitej jakości, w reprodukcji poza kolorami bardzo ważna jest ostrość i szczegółowość.
    Nie wiem może to kwestia obróbki, w każdym razie zdjęcia mogą i powinny być dużo lepsze

    - - - - kolejny post - - - - - -

    A co do tego zdjęcia co wrzuciłam, mam takie dane:
    NIKON D850
    TAMRON SP 85mm F1,8 Di VC USD F016N
    1/125s. f/6,3 ISO 64 Ręczny, przeplatany pomiar
    Rozmiar: 8256 x 5504

    Załączam jeszcze RAWA.

  9. #19

    Domyślnie

    No dobrze, już mniej więcej wiem, gdzie jest problem.
    Czy możesz napisać dokładniej, co oznacza: "...skupiam się na zrobieniu jednego dobrego zdjęcia i potem wycinanie fragmentów." Jakie te fragmenty wycinasz? Jakiś klucz - rozmiar, albo coś innego?
    Bo to tak nie działa, że dysponując nawet wysokorozdzielczą matrycą, możesz sobie wycinać do woli.

  10. #20

    Domyślnie

    ISO 64 w D850 nie jest programowo obniżane. Robisz zdjęcia przez wizjer, czy LV? Może Ci ten Tamron nie trafia po prostu?

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6 czy D850?
    By Maciej_M in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 137
    Ostatni post / autor: 10-10-2019, 21:43
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-09-2019, 10:40
  3. D810 VS D850 czy warto dopłacać do D850?
    By kurczeblade in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 05-01-2018, 21:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •