Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie P900 w 2019 roku?

    Cześć,

    Jestem tu nowy i stoję przed wyborem pierwszego aparatu. Nigdy wcześniej się nie zajmowałem się fotografią ani zbytnio o tym nie mam pojęcia. Chciałbym się nauczyć robić fajne zdjęcia na wakacjach, wycieczkach w tatry czy na innych wyjazdach albo na imprezach ciotki Ireny. Stąd zastanawiam się nad zakupem aparatu fotograficznego. Rozmawiałem ze znajomym który zajmuje się fotografią i odradził mi lustrzanki i bezlusterkowce. Doradził aby na początek kupić sobie aparat typu kompakt i wysłał pare modeli w tym nikona p900.

    Z racji że sie na tym całkowicie nie znam a chciałbym się jeszcze kogoś doradzić nasuwają mi się następujące pytania.

    1. Czy w 2019 roku warto jeszcze kupić nikona p900? Wiem że premiere miał pare lat temu i czy poprostu ten aparat nie jest stary? Kupuje napewno sprzęt na parę lat a poprostu chcę mieć lepsze zdjęcia niż z smartfona.
    2. Czy warto kupować nowy w sklepie za 2000pln czy lepiej szukać używanego?
    3. Wiem że to forum Nkona ale może ktoś poleci jakiś inny aparat jeśli p900 nie warto kupować?

  2. #2

    Domyślnie

    Jak chcesz coś uniwersalnego i dobrego to nie kupuj P900. Ten aparat się kupuje po to, aby mieć to przybliżenie. Lepszej jakości niż komórka nie będzie.
    Aby było lepiej poszukaj czegoś z conajmniej calową matrycą.

  3. #3

    Domyślnie

    Jakieś propozycje?
    Człowiek ma już taki mętlik w głowie jak poczyta recenzje i opinie że nie wiadomo co wybrać.
    Napewno nie chcę lustrzanki bo przeraża mnie fakt posiadania paru obiektywów i obróbki zdjęć w post produkcji.

  4. #4

    Domyślnie

    Jak duży zoom potrzebujesz? Jak duży ma być?
    Może być np Sony RX100, Panasonic LX15, Sony RX100 III, Panasonic TZ100 (jak ma być większy zoom), Panasonic LX100 (swietny kompakt, tylko się kurzy i trzeba go dawać na czyszczenie), Fuji XF10 lub swietny Ricoch GR II (te dwa nie mają zooma tylko jedną ogniskową) a jak chcesz coś większego to Sony RX10.

  5. #5

    Domyślnie

    Właściwie przygodę z fotografia rozpoczełem od P900 i bardzo sobie chwalę . Spełnia wszystkie te warunki które podałeś a zoom bardzo wciąga.

  6. #6

    Domyślnie

    Ale czy nie on na starcie cofniętego obiektywu czyli te giga mega powiększenie 83x jest tak naprawdę znacznie mniejsze. Jak byście mieli lornetkę z takim powiększeniem by okazało się że z 1 km byście mieli 1 grosz bardzo ale to bardzo dobrze widoczny a tym aparatem tak nie będzie. Zoom fajnie na wycieczki czasami się coś tam zbliży aby podejrzeć co się dzieje ale raczej do fotek tego przybliżenia się nie wykorzystuje . To jest paranoiczne aby aparaty szły w coraz to większe powiększenia bez sensu (tak samo jak przypuszczenia forumowiczów że ktoś czi się na giełdę nie wiedzieć do czego lub inny szlam).

    W każdym razie szkoda kasy na takie aparat moim zdaniem bo szybko się znudzi ten mega ultra zoom szczególnie jak ma się dobrą lornetkę.
    P510 / P1000 - choć to już przesada i szaleństwo. Serwis totemat.pl artykuły i filmy.

  7. #7

    Domyślnie

    To nie jest powiększenie. To jest zoom 83x. A zoom zawsze się liczy górna ogniskowa przez dolna ogniskowa.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #8

    Domyślnie

    A ja Tobie odpowiem jednak przekornie. W fotografii istnieje takie określenie jak jakość akceptowalna. Dla jednych taka jakośc oferuje smartfon, bo wrzucają fotki na fejsa i oglądają tylko na tym smartfonie. I na nim wyglądaja ładnie. Dla innych tę jakość dostarczy kompakt, bo pozwoli zrobić zdjęcie z większej matrycy niż smartfonowa, zatem jakośc tego zdjęcia będzie pozornie (POZORNIE!!!) lepsza. A jeszcze inni sięgną od razu po lustrzankę lub bezlusterkowiec bo tylko one oferują porządną jakośc obrazka.

    Chcesz się uczyć fotografii? Kup lustrzankę. Już nauka samej obsługi i efektywnego wykorzystywania jej możliwości da Ci zabawę na dłuuuugie miesiące jak nie lata. A jak już się czegoś nauczysz to pozwoli uwolnić kreatywność. Lustrzanka, pomimo tego co mówią media, ma przed sobą jeszcze długa przyszłość. Do lustrzanki masz potężny wybór obiektywów i akcesoriów nie tylko "markowych" ale też zamienników.

    P900 lub P1000 nadają się do strzelania do księżyca lub w samoloty na wysokościach przelotowych. Przy ISO 100 doświadczysz już szumów które w wielu przypadkach mogą Cię zniechęcić do fotografii (ja tak miałem). No chyba że nie zależy Ci na jakości. Ja wiem, że te parametry w prospekcie kuszą, ale z praktycznego punktu widzenia więcej nauczysz się fotografując lustrzanką niż jakimkolwiek, nawet najbardziej zaawansowanym kompaktem.

    Może być tak, że wydasz 2k na P900 a za rok-półtora już będziesz chciał zmieniać sprzęt. Czy warto? Sam odpowiedz sobie na to pytanie. Musisz wiedzieć czego chcesz, potrzebujesz. Czy ważniejsza jest dla Ciebie jakośc obrazka czy długi zoom. Oczywiście jest tu jeszcze budżet, który chcesz/możesz przeznaczyć na sprzęt (przy lustrzance będzie to znacznie więcej niż przy P900)
    Dla mnie P900 jest jak konsola do gier: daje dużo radochy, ale ma ograniczone możliwośc i nadaje się praktycznie tylko do gier.
    Ja z mojego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że już po pół roku wiedziałem, że P900 był zakupem nietrafionym. Zmarnowałem 2100 zł a aparat poszedł do szafy i nawet nie miałem ochoty go wyciagać. Teraz moja Żona fotografuje tym ze statywu jedzenie na bloga.
    Fotografuję używając: D7200 | Z6 | AF-P DX NIKKOR 10-20mm | AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G | Nikon AF-S 50 mm f/1.8G | Sigma A 85 mm f/1.4 DG HSM | TAMRON SP 150-600 mm F/5-6.3 Di VC USD G2
    A poza tym: FujiFilm FinePix HS25EXR | COOLPIX P900
    Obróbka: Darktable | Gimp

Podobne wątki

  1. Czy opłaca się jeszcze w 2019 roku kupić d750 lub d810
    By yupy in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 20-10-2019, 20:37
  2. P900 - Czy mój nowy Nikon P900 jest uszkodzony?
    By mosiekk in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-09-2019, 22:48
  3. Lata 20. lata 30. XX wieku w ramce z 2019 roku
    By Keek in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-04-2019, 12:56
  4. p900 Coolpix
    By jurek107 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-02-2018, 19:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •