Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36
  1. #21

    Domyślnie

    To napiszę. Wakacje, hotel na kanarach, gorąco i body z zapiętym 17-55/2.8 jeszcze na oryginalnym pasku Nikona (teraz używam PD). Na nim filtr i wizyta w toalecie przy barze na plaży. Trochę nieuwagi i aparat leci prosto obiektywem w umywalkę, bo nie miałem go gdzie zostawić. Nie upadł mi tylko się przesunął na ramieniu pasek. Filtr trafia w umywalkę i jest do wymiany. Nie rozleciał się ale zaliczył ryski. Trudno powiedzieć jak przeżyła bo to soczewka.

  2. #22
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Soczewka raczej wytrzyma takie coś ale to są ekstremalne sytuacje że uderzamy w soczewkę, jednak z tulipanem nie tak łatwo to zrobić, miałem podobną sytuacje niedawno też przy umywalce i aparat z pleców poleciał w umywalkę i uderzył tulipanem, teraz mam inną technikę korzystania z umywalki

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztofh Zobacz posta
    To napiszę. Wakacje, hotel na kanarach, gorąco i body z zapiętym 17-55/2.8 jeszcze na oryginalnym pasku Nikona (teraz używam PD). Na nim filtr i wizyta w toalecie przy barze na plaży. Trochę nieuwagi i aparat leci prosto obiektywem w umywalkę, bo nie miałem go gdzie zostawić. Nie upadł mi tylko się przesunął na ramieniu pasek. Filtr trafia w umywalkę i jest do wymiany. Nie rozleciał się ale zaliczył ryski. Trudno powiedzieć jak przeżyła bo to soczewka.
    Tulipan w 17-55 2.8 przeżyje zderzenie z kometą, wystarczy go założyć

  4. #24

    Domyślnie

    Używam do ochrony tulipany ale nie we wszystkich obiektywach. Np. 70-200, 24-70. Obiektywy drogie i tulipany w miarę proporcjonalne, chociaż ten krótszy zoom ma lekko przesadzony tulipan. Nie lubię natomiast tych do obiektywów szerokokątnych bo są szerokie i ciężko się je transportuje razem ze szkłem w plecaku.
    Co do 17-55. Teraz używam z tulipanem.

  5. #25

    Domyślnie

    Nie można założyć odwrotnie na czas transportu, albo do kieszonki schować?

  6. #26

    Domyślnie

    Temat zaczyna żyć własnym życiem....
    Ale... mnie filtr założony na stałe na obiektywie w niczym nie przeszkadza i nie muszę mieć żadnej teorii o jego wyższości czy niższości nad osłoną. Osłonę zakładam w pozycji "do przodu" kiedy uważam że jest potrzebna ze względu na warunki oświetleniowe, a czasami może dla lepszego wyglądu lub dodatkowej ochrony. Po prostu tak mam.

    A poza tym lubię mieć czystą całą "mordkę" obiektywu, nie tylko soczewkę.
    Ostatnio edytowane przez ZbyszekS ; 29-11-2019 o 23:10
    35mm: Praktica VLC2; Pentacon 28; Pancolar 50; Pentacon 135
    DX: Z fc; Z DX 16-50; TTArtisan 50/1.2
    FX: Z8; V 24; N 35; N 40; N 50; Meike 50/1.2; N 85; N 14-30; N 24-120; T 70-210

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Nie można założyć odwrotnie na czas transportu, albo do kieszonki schować?
    No właśnie. W plecaku się poniewierają, a załóż np odwrotnie na 16-35/4. On założony w normalnej pozycji sprawia wrażenie że mechanicznie niewiele chroni bo bardzo szeroki jest tulipan i ma krótkie "listki) przez co dostęp do soczewki jest dość ułatwiony. Musi mi wystarczyć filtr na nim.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ZbyszekS Zobacz posta
    a czasami może dla lepszego wyglądu
    No ok, z tym nie dyskutuję. Ale osłona powinna być założona właściwie zawsze, dla ochrony przed blikami, których czasem nie widać, a jednak są.

  9. #29

    Domyślnie

    Zbyszku i bardzo dobrze, czujesz że chcesz mieć filtry, to możesz. Ale nie dorabiajmy ideologii w drugą stronę. Filtry przed niczym nie uchronią jak się ma pecha, pękając potrafią narobić szkód, jak się ma pecha, gorzej się je czyści, a soczewki w szkłach pokroju 24-70 czy 70-200 są ekstremalnie ciężkie do porysowania. Trzeba ekstremalnie nieprawidłowo używać szkła, żeby zrobić mu krzywdę. Takie mam zdanie.
    Ps. A jak mam zabezpieczyć Sigmę 20 Art? A może nie powinienem jej używać?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ps. A jak mam zabezpieczyć Sigmę 20 Art? A może nie powinienem jej używać?
    No, na przykład tak:

    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki filtr polaryzacyjny do Canona 450D Obiektyw KIT EF-S 18-55mm IS 58mm
    By Adamm11 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-04-2014, 19:59
  2. Jasny obiektyw + ostre słońce = PROBLEM. Jaki Filtr Szary polecacie?
    By Dante_85 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 27-04-2011, 10:40
  3. szerokokątny obiektyw - jaki filtr ? polar czy UV ?
    By Szakall1 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-02-2010, 01:36
  4. Strobing - jaki filtr na obiektyw?
    By kobyll in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-09-2009, 09:51
  5. jaki filtr UV na obiektyw ? cenowo umiarkowanie i dobrze :) ?
    By drakenus77 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 13-01-2008, 15:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •