Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34
  1. #1

    Domyślnie Zabawa w RAWki 25/2019

    Hej, cześć i czołem

    Rozpoczynamy zabawę nr 25 !


    Podsumowując, ostatnią edycję wygrał @black70. Hat Trick zaliczony, coraz trudniej go dogonić, trzeba się bardziej postarać

    RAWkowicze przesłali nam 13 prac, w głosowaniu udział wzięło 24 użytkowników forum.

    Przesyłam raz jeszcze gratulacje dla zwycięzcy i podziękowania dla wszystkich uczestników zabawy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Podsumowanie_24_2019.jpg
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	106,5 KB
ID:	33966






    Startujemy zabawę nr 25


    Obecnie nie jest wymagane przesyłanie pliku XMP, jednak gorąco zapraszam do jego przesyłania ponieważ przy podawaniu wyników głosowania chciałbym publikować pliki XMP z pierwszych 3 miejsc, co ma stanowić element edukacyjny dla osób, które chcą poznać sposób obróbki tych najlepszych prac.


    Proszę pamiętać o prawidłowym rozmiarze zdjęć

    REGULAMIN: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=217031

    Termin nadsyłania prac mija 02.12.2019 o godzinie 21:30 (poniedziałek).

    Głosowanie i komentarze w odrębnym wątku
    Wyłonienie zwycięzcy potrwa 3 dni, natomiast ewentualna dogrywka - 1 dzień


    Autorem nadesłanego rawa jest: @black70

    Plik NEF ( Nikon D7100 ) do pobrania: Załącznik 33964

    Plik DNG ( Nikon D7100 ) do pobrania: Załącznik 33963

    W razie problemów z pobraniem pliku, proszę o PW.

    Pliki JPG i ew. XMP proszę oznaczać swoim nickiem.


    Pamiętajcie żeby prace wysyłać na nasz standardowy adres: pojedynki.nikoniarze@gmail.com

    Zastrzeżenia do obróbki: Dozwolone wszystko co w regulaminie.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC1446JPG.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	719,4 KB
ID:	33965






    Pozdrawiam
    Black70.


    Czas ..... start !
    .
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  2. #2

    Domyślnie

    Ja już swoją propozycję przesłałem, teraz czekam na Wasze

    1 sztuka na skrzynce.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  3. #3

    Domyślnie

    Cóż za szybkość. Czy jesteś pewny, że to ostateczna wersja ?

    Jako ciekawostkę powiem, że swoje fotki do naszej zabawy robiłem od zera i efekt końcowy jest całkowicie różny od wcześniejszej obróbki. Jestem mile zaskoczony, że się spodobało. Ta dzisiejsza nie była wcześniej ruszana, ponieważ jest fotką testową z rekonesansu. Rawek ten daje wiele możliwości wywołania, więc bardzo jestem ciekawy waszych wersji. Ze swojej strony również zapraszam do zabawy
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez black70 Zobacz posta
    Cóż za szybkość. Czy jesteś pewny, że to ostateczna wersja ?
    Oczywiście To też taki dupochron trochę

    RAWek przyjemny, tylko sprzątania dużo było... butelki, opony, ściery i kto wie co tam jeszcze
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    ... tylko sprzątania dużo było... butelki, opony, ściery i kto wie co tam jeszcze
    Tak, żeby za łatwo nie było Taka rozgrzewka przed świątecznymi porządkami
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  6. #6

    Domyślnie

    Hejka
    Matko z córkom.
    Potestowałem sobie luminara 4 i tak patrzę, że nieźle przegięty

    Te suwaki AI są dość hardcorowe. Podmiany nieba, retusze twarzy i inne pomysły....
    I jak tu pozostać przy samej wołarce Albo raczej, czy PS jest potrzebny? Ostatnio używałem go do zrobienia transparentnego logo i to tyle
    Chociaż, w sumie.... LR 9 ma jeszcze uzupełnianie panoramy

    Zdjęcie z zabawy luminarem, tak na odpiernicz zrobioen

    Załącznik 34009
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  7. #7

    Domyślnie

    Witam wszystkich Rawkowiczów jeśli można tak to ująć. Z uwagi że jestem nowy nie tylko na forum, ale i w takim rawkowaniu mam parę pytań, Może ktoś coś dopowie oświecając mnie nieco. W teorii wywołując zdjęcie zmieniamy nasycenie, trochę kontrastu i takie tam suwaczki w aplikacjach. Wniosek z tego że dodajemy czegoś czego faktycznie tam nie było. No i tu pojawia się sedno mojego dylematu jak daleko można się posunąć ile butelek muszę pozbierać nie wspomnę o tych oponach bo kto wie co w wodzie jeszcze siedzi....!! Oczywiście pytam pod kątem zabawy w rawki. Czy możemy jednak pozbierać te butelki , a może kadrowanie zmienić? Normalnie w pstrykach jak to można by rzec nikogo to nie dziwi że widzimy coś czego tam nie było. Etyka postprodukcji temat rzeka jak sądzę

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie zakładaj że pracuje się na gotowym jpg tylko na raw gdzie mamy mocno spłaszczone wszystko i albo chcesz uzyskać zgodność z tym co widziałeś albo coś "odjechanego" jak tu często w zabawie można zaobserwować.
    W tej zabawie nie chodzi o etykę, ma się podobać żeby wygrać głosowanie.

  9. #9

    Domyślnie

    Zerknij w regulamin zabawy. To powinno nieco rozjaśnić wątpliwości.

    Jak najbardziej możesz usuwać "smietnik", usuwanie ze zdjęcia nie jest zabronione, czyszczenie ziemi z petow i butelek to kwestia estetyki i na pewno będzie miała wpływ na końcowy odbiór zdjęcia.

    No chyba, że usuniesz elementy istotne dla zdjęcia, np zdjęcie pokazuje wysypisko śmieci. Więc usunięcie hałdy śmieci już nie będzie ok

    Wiadomo, wszystko w granicach rozsądku i w granicach wywoływarki zdjęć. Nie usuwamy zatem rzeczy istotnych.
    Doklejanie elementów, których na zdjęciu nie było również jest zabronione.

    Np taka wymiana nieba jak w poście powyżej nie jest dozwolona.
    Co dziesięć edycji mamy zabawę no limit i wtedy można poszaleć bez ograniczeń. Tu ogranicza tylko wyobraźnia.

    Oczywiście mamy tu też prace kosmiczne, robione dla śmiechu, w większości przypadków je dopuszczam o ile robione są tylko w wołarce..

    Resztę weryfikuje głosowanie.

    Bawimy się na luzie.

    Podpowiem, że w większości wygrywają pracę "poprawnie" wywołane, choć głosujący potrafią też docenić pomysłowość w nieszablonowym podejściu do zdjęcia.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  10. #10

    Domyślnie

    No. Pierwszy krok zrobiony. Rawek pobrany.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zabawa w RAWki 15/2019
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 24-07-2019, 21:37
  2. Zabawa w RAWki 14/2019
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 08-07-2019, 22:26
  3. Zabawa w RAWki 13/2019
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 143
    Ostatni post / autor: 26-06-2019, 23:42
  4. Zabawa w RAWki 12/2019
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 144
    Ostatni post / autor: 15-06-2019, 06:19
  5. Zabawa w RAWki 4/2019
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 134
    Ostatni post / autor: 10-02-2019, 22:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •