Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Użytkowanie baterii

    Hej

    Mam takie ogólne pytanie dotyczące D7100. Czy jest sens wyjmować baterię z lustrzanki jeśli zdjęcia robi się raz na tydzień czy dwa tygodnie? i czy za każdym razem podczas robienia zdjęć aparat włączać i wyłączać aby wydłużyć pracę akumulatora ?
    I jeszcze jedno pytanie w jakim stopniu naładowania przechowywać akumulator ? jedni piszą że w 100% inni że w 60%

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Nie ma sensu wyjmować baterii, ani wyłączać aparatu. D7100 na jednej baterii zrobi 700-1200 zdjęć, chyba że masz Sigmę 17-50 2.8. Nie trzymaj też EN-EL 15 rozładowanej przez długi czas, bo możesz ją zepsuć. Ale czy to będzie 30, 50, czy 80%, to raczej nie ma znaczenia.

  3. #3

    Domyślnie

    Baterie litowe dobrze jest przechowywać w średnich stanach naładowania, więc wartość 60% będzie bliżej optymalnej, a w praktyce, tak pi razy oko między 30-80%.
    Dobrym zwyczajem jest doładować baterię do pełna bezpośrednio przed wyjściem na foty, a później zostawić, o ile nie jest całkiem wyczerpana. Zresztą, nawet jak aparat pokazuje 0%, to naprawdę i tak ma trochę więcej, bowiem elektronika dba o to, aby nie wyczerpała się faktycznie do zera.

  4. #4

    Domyślnie

    No właśnie mam sigmę 17-50 2.8
    Czytałem że lepiej baterię wyjąć jak nie używa się aparatu dłuższy czas ale wydaje mi się że to są jakieś bzdury bo co ma niby szkodzić poza tym że w najgorszym przypadku bateria się rozładuje

  5. #5

    Domyślnie

    O, Zosiek mnie ubiegł.
    Ale patrz, opinia zgodna - między 30, a 80%.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Nie ma potrzeby wyjmować.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misie0077 Zobacz posta
    No właśnie mam sigmę 17-50 2.8
    No to 25% zdjęć mniej na baterii, ja miałem jakieś 500-800

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    O, Zosiek mnie ubiegł.
    Ale patrz, opinia zgodna - między 30, a 80%.

  7. #7

    Domyślnie

    Dobrą praktyką jest (jak się ma min 2 akumulatory) praca akumulatora w całych cyklach pełne ładowanie - rozładowanie w aparacie do min - pełne ładowanie. Po rozładowaniu możliwie szybko naładować, a w aparacie ląduje druga. I tak na zmianę.

  8. #8

    Domyślnie

    Tak, tylko dotyczyło to akumulatorów NiCd i NiMH, czyli np. baterii w lampie, albo zasilania w niektórych gripach. Charakterystyka pracy baterii litowo-jonowych jest trochę inna.

Podobne wątki

  1. Użytkowanie d5300
    By kaliope in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 13-10-2022, 09:23
  2. Grip na ile baterii?
    By mpawlak in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-01-2014, 00:32
  3. D90 i rozładowywanie baterii
    By M@rian in forum Serwis
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 24-06-2011, 20:02
  4. Użytkowanie filtrów ?
    By damian.dab85 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-10-2010, 21:42
  5. Życie baterii 0~4
    By bloker22 in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-03-2008, 00:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •