Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 57
  1. #1

    Domyślnie W miarę niedrogi korpus do fotografowania ptaków w locie

    Witam,
    małymi kroczkami przymierzam się do nowego sprzętu i postanowiłem się rozeznać sprzętowo.
    Chciałbym skompletować niezawodny zestaw do dokumentacyjnego fotografowania ptaków. Raczej nie na zasiadki. Domyślnie planuję podpiąć pod korpus obiektyw Tamrona 150-600 F/5-6.3.

    Zależałoby mi na korpusie z matrycą APS-C o dobrym AF (takim, aby był w stanie wyrobić w dynamicznych scenach, takich jak szybko lecące ptaki na tle nieba) oraz akceptowalnych szumach na średnio-wyższych wartościach ISO przy niedostatku światła.
    Budżet jakim dysponuję na korpus to ~1500 zł.

    Wstępnie zastanawiałem się nad D7100. Czy może w tej cenie znajdę coś lepszego? W co powinienem celować?

    Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    D7200. Większy bufor, pewniejszy AF.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2019
    Miasto
    Grabów nad Prosną / Wrocław
    Posty
    15

    Domyślnie

    W tej cenie chyba nic z lepszym af nie ma.
    Tzn. Jest d300s, ale ma on niskie użyteczne ISO

    Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
    D3400 / Tamron 90 macro / Nikkor AF-S 55-300 VR / Nikkor AF-P 18-55 VR / Helios 44M-4

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    D7200. Większy bufor, pewniejszy AF.
    Ponoć dobra karta pamięci o szybkim zapisie może uśmierzyć lekko wolny bufor 7100.
    Używane D7200 na allegro chodzi już w okolicach 2 tyś zł. Trochę mój budżet przewyższa I wedle części osób nie ma sensu dopłacać.

    Wedle optyczne.pl 7200 wybija się w porównaniu do 7100 głównie zakresem tonalnym, jednak AF ma delikatnie gorzej oceniony.
    A AF jest dla mnie ważnym parametrem. Mogę mieć niedoskonałości obrazu (oczywiście w pewnych granicach), jednak chcę, aby lecący ptak został należycie i szybko wyostrzony. Ta kwestia męczy mnie w moim aktualnym bezlusterkowcu, któremu często zdarza się zastanawiać czy (nie)wyostrzyć na niebo, czy na ptaka.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez UriUs781 Zobacz posta

    Wedle optyczne.pl 7200 wybija się w porównaniu do 7100 głównie zakresem tonalnym, jednak AF ma delikatnie gorzej oceniony.
    A AF jest dla mnie ważnym parametrem. Mogę mieć niedoskonałości obrazu (oczywiście w pewnych granicach), jednak chcę, aby lecący ptak został należycie i szybko wyostrzony. Ta kwestia męczy mnie w moim aktualnym bezlusterkowcu, któremu często zdarza się zastanawiać czy (nie)wyostrzyć na niebo, czy na ptaka.
    To tym bardziej NIE kupuj D7100. Ten to dopiero lubi odlecieć.
    Skoro D7200 za dużo, zostaje D300s. Albo D700.

    Rzucone kamieniem do celu.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #6

    Domyślnie

    Prawde mowiac, zostaje tylko d7200. Reszte to ja uwazam za zamkniety epizod nikona Wlasciwie to plumkaj kase i wez d500, przynajmniej puszki bedziesz pewien :P

    ps: af to tez szklo, przypominam

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bomkallo Zobacz posta

    ps: af to tez szklo, przypominam
    A T150-600 demonem predkosci raczej nie jest
    Z5 + 24-200S + 105S
    D7200 + S17-50/2.8 + AF-P 70-300 + N200-500

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bejcman Zobacz posta
    A T150-600 demonem predkosci raczej nie jest
    Wiem to, jednak zakup już takiego sprzętu jest dla mnie sporym wydatkiem. Na pewne kompromisy trzeba pójść.

    Dołożenie ~500zł do D7200 teoretycznie jest możliwe, praktycznie trochę ciężej, ale w ostateczności wykonalne.
    D300s trochę ciężko znaleźć o niskim przebiegu migawki. Aktualnie na allegro siedzi korpus o przebiegu 46 tyś za 1500 zł. Porównywalnie do D7100, który mimo że jest nowszy to da się go znaleźć w tej cenie z mniejszym przebiegiem. Główne oferty D300s jakie widziałem to przebiegi 70-120 tyś w cenach +- 800-1200 zł.
    I jak już, to czy lepszy AF w D300s kompensuje/wynagradza trochę gorsze osiągi jakościowe zdjęć (w tym szumy) niż w D7100?

    Liczę się z tym, że AF może nie chcieć chwycić zawsze i wszędzie wszystkiego co tylko bym chciał, jednak chciałbym poczuć znaczącą różnicę w porównaniu do aktualnego sprzętu, któremu zdarzy się czasem, nawet w dobrych warunkach świetlnych, potrzebować kilku sekund, żeby po którymś z kolei przewachlowaniu i wyostrzeniu, trafić w końcu w tego poczciwego myszołowa na tle nieboskłonu

    Plus też fakt, że to byłaby moja pierwsza lustrzanka, stąd też nie chciałbym wpompowywać w nią całego swojego majątku Zależy mi na dobrym stosunku jakości do ceny. Tak, aby móc się nauczyć należycie jej używać, a dopiero potem myśleć o czymś droższym i lepszym.

    No i też kwestia, jeżeli mimo wszystko spod szyldu Nikona nie znajdę, czego szukam, to może Canon ma coś na podorędziu w tym budżecie?
    Ostatnio edytowane przez UriUs781 ; 23-11-2019 o 21:50

  9. #9

    Domyślnie

    Jako niegdysiejszy emigrant z Canona APS-C nie radzę zerkać w kierunku Canona jeśli zależy ci na AF.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  10. #10

    Domyślnie

    Af nie skompensuje szumów. Ale więcej trafionych zdjęć powinieneś z nim dostać. Układ af jest tam naprawdę dobry. Czy dużo lepszy niż 7200? Nie wiem.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Niedrogi obiektyw do F80
    By gbh in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-01-2018, 10:50
  2. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-08-2017, 14:46
  3. manualny niedrogi x2
    By boris82 in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-02-2009, 10:53
  4. Cichy niedrogi manual
    By Jacek Cz in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19-09-2007, 12:16
  5. niedrogi tele do D80: N70-210 czy cóś?
    By chuffed in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-06-2007, 11:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •