Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    To jednym słowem rozumiem że z aparatu lepiej wybrać d7200, niż d7500, a w do dodatku raczej samo body i sigme do tego 17-50 2.8 zamiast kita na początek ? Czy może jakiś inny podobny jasny obiektyw np stałka i kit. Bo na początku nie będę wiedział co bardziej podpasuje

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    ...jak kupisz używany to pewnie nie trzeba będzie kalibrować bo wystarczy skorygować w aparacie.
    Ciekawa teoria Chyba, że to jest tak że niedoskonałości w ostrości wydają się mniejsze wraz ze wzrostem ilości pln-ów, które trzeba wydać za kalibrację?

  3. #23
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie dodałem bo wydaje mi się oczywiste że używany najczęściej jest już skalibrowany, a problem z kalibracją to rozjechanie między ogniskowymi, jak na całości jest źle to koryguje się w aparacie, oczywiście jest szansa że ktoś sprzedaje używany rozkalibrowany, trzeba sprawdzać, ja kupowałem dwa razy i wysyłałem do kalibracji, potem nowy właściciel nie musiał nic robić poza mikro kalibracją w body, obie sigmy kalibrowałem do puszki prosto ze sklepu nie posiadającej mikro kalibracji i jest to moim zdaniem najlepsza metoda bo puszki posiadające mikro kalibracje mają zawsze +/-, a puszki bez mikro kalibracji działały perfekt z tymi sigmami.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartekmot Zobacz posta
    To jednym słowem rozumiem że z aparatu lepiej wybrać d7200, niż d7500, a w do dodatku raczej samo body i sigme do tego 17-50 2.8 zamiast kita na początek ? Czy może jakiś inny podobny jasny obiektyw np stałka i kit. Bo na początku nie będę wiedział co bardziej podpasuje
    A ja Ci powiem przewrotnie tak - jeśli zadajesz pytania świadczące, że to dla Ciebie czy żony początek przygody z foto to naprawdę nie ma większego znaczenia czy kupisz 7200 czy 7500. Naprawdę. Czytając testy, teścicki, opinie i tekściki o różnicach za chwilę zwariujesz. A realnie w życiu nie odróżnisz nigdy zdjęć z tych dwóch aparatów.
    Co do obiektywów to ja bym wziął jednak 17-50,w drugiej kolejności 18-105. Miałem obydwa, po przejściu z 18-105 na 17-50 nie doznałem wstrząsu ale jednak ta różnica jest. Z drugiej strony poszukaj sobie na portalach foto zdjęć z 18-105 i zobaczysz, że na początku to raczej Ty/żona będzie gonić możliwości tego obiektywu a nie obiektyw Was.
    Najpewniej będzie to wyglądało tak: albo za jakiś czas stwierdzicie, ze to nie dla Was i sprzęt pójdzie do szuflady albo na olx, albo ogarniecie to co macie i będziecie sobie focić dla przyjemności i gromadzić fotki żeby kiedyś pooglądać z wnukami przy kominku, albo... złapiecie bakcyla, pochłonie Was to wszystko a wtedy to co pisane powyżej nie będzie miało już żadnego znaczenia bo i tak przeniesiecie się na ciut wyższą półkę
    P.S. Wybierając między 7200 a 7500 ja wziąłbym 7500 jeśli różnica w cenie niewielka.

  5. #25

    Domyślnie

    No właśnie ciągle się zastanawiam bo przy cashback d7500 cena jest ta sama co d7200 w obu przypadkach obiektyw 17-140 kit na początek tylko ciągle nie wiem co z tym body. Dlatego wszedłem po radę na forum czg warto rezygnować z pomiaru z manualnymi i 2 gniazd na karte na rzecx d7500 z odchylanym ekranem i większym iso itd, czy jednak zostać przy d7200. Tu mam ciagle dylemat

  6. #26
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Brałbym D7200/D7500 samo body i do tego Sigme, kit w zestawie za mocno podnosi cenę żeby to miało sens, 18-140 jest solidniejszy moim zdaniem niż 18-105, miałem oba ale w 18-105 uważam że lepszy jest zakres powyżej 80mm, jednak to nadal szału nie robi bo przymknięta Sigma jest mega ostra, a nadal masz jasność f/2.8 i to ładnie ostre.

  7. #27

    Domyślnie

    Kupuj D7500 jeśli cena podobna, ma więcej zalet nad D7200 niż wad.
    Nikon Z7 Z14-30/4 Z24-70/2,8; S50/1,4;S70-200 2,8; S60-600

  8. #28

    Domyślnie

    Na pewno na początek wezmę obiektyw kitowy 18-140, bo jak wezmę sigme to wyjdzie z 5000 a to już za dużo na poczatek. Z czasem dokupie w razie potrzeby i umiejętności coś jaśniejszego pewnie jakaś stałka np 35 mm, teraz tylko podejmę decyzję d7500 czy d7200, choć skłaniam się do d7500. Mimo iż ma jeden slot na karte i brak gripa. Choć kusi mnie też to d7200

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-02-2019, 20:37
  2. Potrzebna pomoc przy kupnie D7000
    By ciasny in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 22-10-2012, 16:21
  3. Prośba o pomoc przy kupnie pierwszej lampy błyskowej
    By szysiek83 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 09-07-2010, 10:42
  4. Proszę o podpowiedz w kupnie aparatu cyfrowego.
    By Krzysef in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-06-2009, 11:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •