Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie d7500 i Sigma 17-50

    Hej,
    Zastanawiam sie nad kupnem uzywanej Sigmy 17-50 2.8 do mojego Nikona d7500. Czy ktos tutaj uzywa takiego zestawu? Chcialbym sie dowiedziec czy ta Sigma nie ma problemow z nowym firmwarem Nikona - bo np mialem problemy z Tamronem 18-400 w ktorym przestal dzialac AF po wgraniu najnowszej wersji 1.10 do puszki. Czy Sigma dziala ok z 1.10?
    Pozdrawiam,
    W

  2. #2

    Domyślnie

    Zarówno może jak i nie musi mieć. Tą Sigmę już parę lat tłuką. Ze starszymi może być problem. Co do użytkowników.. @crusiek, cho no tu.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3

    Domyślnie

    A ile "oszczędzisz" na tej używanej Sigmie? 300 zł? Warto rezygnować z gwarancji? To już lepiej kupić z Hongkongu nówkę za około tysiaka jeśli nie lubisz gwarancji .
    Nie słyszałem, żeby Nikonowi udało się wyłączyć AF w tej Sigmie, d7500 nie jest wyjątkiem. Jak kupisz w miarę nową, powinna działać, jakieś wersje sprzed kilku lat to trudno stwierdzić, 10 lat prawie jest produkowana.

  4. #4

    Domyślnie

    Przy obecnej cenie, nie wiem czy warto kupować używkę, ja kupiłem nową i mam spokój, kalibrację po nowym roku będę robić, bo troszkę się rozjechała w czasie używania (ok 30k zdjęć tym obiektywem w 2 lata).

    Przy zakupie nówki, trafiała w punkt z moją puszką, teraz mijają dwa lata, trochę się poluzowała tu i tam, mikroregulacja jest ustawiona na -12 i w całym zakresie ogniskowych nadal trafia w punkt.
    Dzięki gwarancji, mogę sobie na spokojnie wysłać na szybką kalibrację za darmo.

    No i najważniejsze, po aktualizacji firmware w puszce działa ok.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  5. #5

    Domyślnie

    Jestem w UK - i patrzac tutaj roznica zdecydowanie jest. Na ebay powinienem cos wyrwac za okolo £150, natomiast nowy to jest co najmniej 2x tyle. Jezeli mi nie bedzie odpowiadal to takiego ebayowego sprzedam za tyle samo. Mozna oczywiscie ocenic stan - celowalbym w taki malo uzywany - ale ciezko ocenic wiek.
    @crusiek - dzieki za potwierdzenie.

  6. #6

    Domyślnie

    Na ebay masz za ok. 200 funtów nową. Wolałbym nową, nawet z iluzoryczną gwarancją.

  7. #7

    Domyślnie

    Mozna prosic linka? Za 200 nowa kupie bez zastanowienia.

  8. #8

    Domyślnie

    Nie śledzę na bieżąco cen, zwykle ta Sigma z grey market kosztowała około 1k PLN i na ebay było sporo ofert. Jeśli teraz nie widzisz, to może na black friday podnieśli ceny
    Zerknij https://www.eglobalcentraluk.com/sig...kon-mount.html

  9. #9

    Domyślnie

    No ja wlasnie ostatnio sledze i dlatego pytam - nie widzialem nic nowego na ebay ponizej okolic 300. A global central faktycznie ma bardzo dobra cene, tam nie patrzylem. Da sie z tego zamawiac bez problemu?

  10. #10

    Domyślnie

    Kiedyś kupiłem u nich niedrogi obiektyw, przyszedł bez problemów do Polski. W UK powinno być łatwiej i szybciej.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D7500
    By leonberger in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 19-01-2019, 00:21
  2. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-08-2018, 10:35
  3. D7500 + sigma C 150-600
    By klopik in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19-07-2018, 20:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •