Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Warsztaty z kadrowania w małopolsce?

    Cześć, nie jestem pewien, czy piszę w dobrym miejscu. Czy ktoś z Was może z czystym sumieniem polecić warsztat z kadrowania? Najlepiej na terenie małopolski (Kraków to w ogóle szał by był). Poszukiwania w internecie nie nakierowały mnie na nic konkretnego. Chodzi mi o ten konkretny temat, jednak jeśli będzie stanowił część jakiegoś kursu, wchodzi to w grę. Osoba, dla której tego poszukuję pstryka głównie zdjęcia w podróży (widoki, portrety) i zdjęcia typowo pamiątkowe, rodzinne.

  2. #2

    Domyślnie

    A koniecznie warsztaty? Nie lepiej kupić dobra książkę przerobić i samemu analizować mistrzów?

  3. #3

    Domyślnie

    Lepiej warsztat. Chodzi o prezent dla osoby bardzo zabieganej - na książkę może jej zabraknąć czasu a na warsztat się na pewno zmobilizuje

  4. #4

    Domyślnie

    Sorry, ale czuję tutaj ten nieznośny znak czasu...

    Naprawdę ten ktoś kto ma się uczyć znajdzie czas na przyjazd-wyjazd (nawet poza Kraków, skoro ideałem byłoby na miejscu, ale nie wiadomo czy nie dalej), odbębnić spotkanie, listę obecności, jakieś ćwiczenia czy co tam - byle nie znaleźć czasu na poczytanie książki? Serio? Czytanie tak strasznie zrobiło się trudne?

    Czy ten ktoś kto ma się uczyć znajdzie czas na samodzielne przemyślenia, poćwiczenie oka, obejrzenie paru obrazków, czy też uzna, że po prostu dowie się wszystkiego na kursie - tzn. przyjdzie, posłucha i wyjdzie kompletnie dokształcony i naumiany?

    Może jakby w telefonie miała tą książkę, na fejsiku, w malutkich odcinkach - może wtedy by jej jakoś przynajmniej troszkę łatwiej poszło?
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    Potrzebne jest coś co wtloczy wiedzę zabieganej osobie, nawet bez jej woli...
    Może audiobook. Tylko bez ilustracji

  6. #6

    Domyślnie

    Serio? Jesteś już trochę na tym forum, zawsze pisałeś z sensem i szczerze mówiąc to myślę, że chyba sam w to nie wierzysz... Naprawdę uważasz, że ktoś kto nie ma czasu na książkę, będzie miał czas na fotografowanie, analizowanie swoich zdjęć, eksperymentowanie? Dla mnie to - tu zgodzę się z @2pompony - znak czasów, nie chce mi się, niech ktoś to zrobi za mnie, odwalę warsztaty, ktoś mi poda na tacy na szybko i będzie się nazywało, że już umiem. Potem można pójść na warsztaty - "Zostań najlepszym fotografem w weekend". Tylko zdjęcia wciąż będą kiepskie, bo jednak w tym wszystkim trzeba i trochę czasu, wysiłku i zaangażowania. Zresztą, takie warsztaty każdy z nas miał, zresztą razem z podręcznikiem, klasa 5 szkoły podstawowej na zajęciach z plastyki, może po prostu warto wrócić do podstaw, przejrzeć podręcznik i tam jest naprawdę wszystko z podstaw kompozycji, co jest potrzebne, żeby zacząć świadomie patrzeć, rozumieć co daje jaki efekt i wyciągać wnioski. Napisane w bardzo przystępny sposób ( klasa 5 SP), z obrazkami i przykładami, a nawet ćwiczeniami. Naprawdę świetny punkt wyjścia i ja teraz absolutnie nie żartuję.
    A jeśli naprawdę muszą być warsztaty, to ja mogę je przeprowadzić na indywidualne zamówienie

  7. #7

    Domyślnie

    Kolega chce ko kretnej rady a wy mu wmawiacie farmazony. Artur Strąk, jaśnia. Wyszukasz w Google.

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
    FiX-owe Nikony
    http://zoltyserwisfotograficzny.info
    niezależne opinie klientów o serwisie "N"

  8. #8

    Domyślnie

    Nie wmawiamy mu farmazonów - i Ty nam też nie wmawiaj - tylko dziwimy się jego straszliwie niskiej ocenie tej osoby, którą chce obdarować.

    Ktoś polecił mu jakąś książkę, na co z absolutnym niedowierzaniem (przynajmniej ja na pewno) dowiedzieliśmy się, że ta osoba prędzej będzie miała ochotę jeździć po małopolsce na jakieś bóg wie jakie kursy - niż wziąć coś drukowanego i poczytać. Bo jak wiadomo czytanie okropnie parzy w oczy i potem szczypią.

    To nie my mu sadzimy farmazony, tyko on nam, bo na poważnie twierdzi że ta osoba się męczy lub stresuje jak jej ktoś każe składać litery.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #9

    Domyślnie

    @Ebeb z czystym sumieniem polecam kolegę 2pompony też z Krakowa i do tego konkretna wiedza, a nie wciskanie podręcznikowych banałów których zgłębienie zajmie 5min samodzielnego szukania informacji.
    Prezent moim zdaniem będzie bardzo udany, a osoba obdarzona znajdzie czas na fotografie albo daruje sobie ten wysiłek

    Co do samego kadrowania to podręcznikową wiedze można zamknąć na kilku stronach, reszta to już praktyka i wypracowanie zmysłu.
    Możesz też napisać jaką tematyką dana osoba się interesuje i będzie łatwiej coś konkretnego zaproponować.

  10. #10

    Domyślnie

    Wmawiacie komuś, że czegoś potrzebuje skoro ktoś pyta o konkretne rzeczy.

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
    FiX-owe Nikony
    http://zoltyserwisfotograficzny.info
    niezależne opinie klientów o serwisie "N"

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Gdzie aleje wierzb głowiastych na Śląsku i w Małopolsce?
    By yupy in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-08-2019, 22:03
  2. [ Krajobraz ] Gdzieś w Małopolsce...
    By Radek_1 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-10-2014, 20:26
  3. [ Krajobraz ] Dzień się kończy w Małopolsce.
    By nurkiewicz in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-03-2013, 11:50
  4. Szrot/złom gdzie na Śląsku lub w Małopolsce
    By 12p in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-08-2010, 12:30
  5. [ Krajobraz ] gdzieś w Małopolsce...
    By mskowronski in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-12-2008, 13:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •