Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
  1. #11

    Domyślnie

    Hmm, trochę nie rozumiem kierunku, w którym poszły odpowiedzi. Nie znacie mnie (chyba, że do poznania wystarczy przeczytanie moich wpisów sprzed lat), nie znacie osoby, dla której warsztatu szukam, nie znacie żadnego szerszego kontekstu ale jesteście gotowi na pisanie opinii. Serio?

    Czy książce można zadać pytanie? Niby można, gorzej z odpowiedzią. Czy książka zweryfikuje, czy ćwiczenie wykonujesz dobrze? Czy książką poszerzysz wiedzę bardziej, niż ma to w spisie treści? Tak, warsztat jest lepszy w odniesieniu do spraw praktycznych. Tak, na warsztat trwający dłużej niż przeczytanie książki łatwiej się zmobilizować. Sam mam stosik publikacji, które dostałem, czy nawet sam sobie kupiłem, ale nie było okazji by do nich zerknąć, bo inne tematy okazywały się pilniejsze. No i jeszcze jedno. Nie trafiłem póki co na książkę o fotografii, która byłaby czymś więcej, niż "żeby uzyskać płytszą głębię ostrości należy bardziej otworzyć przysłonę, czyli zmniejszyć liczbę przy f" albo "żeby zrobić to zdjęcie ustawiłem lampę tu, tak, i miałem taki obiektyw". Może trafiłem na złą, ale w swoim nakręceniu się na "złe, nowe czasy" pominięty został istotny temat, czyli tytuł konkretnej książki.

    Osoba, dla której prezent jest poszukiwany zna tego typu podstawy. Nie zamierzam w ogóle wchodzić na temat organizacji czasu, bo po pierwsze, nie ja takowy prezent będę wręczał, po drugie - naprawdę - nie macie absolutnie żadnych podstaw, by w tej kwestii pouczać. @2pompony, przez moje lata bytności na tym forum miałem Cię za osobę sensowną. Po tych wypowiedziach zaczynam w to wątpić. Bo to już atak na osobę, której nie znasz. Swoją drogą, wkładasz mi w usta jakieś rzeczy, które sobie wymyślasz (tu piję do rzekomo niskiej oceny osoby).
    @sruba, też czynisz założenia na temat potencjalnego prezentobiorcy. Wróżenie się nie sprawdza, narysowałeś sobie w głowie portret psychologiczny kogoś innego. Szanuję Cię za rewelacyjne zdjęcia wspinaczkowe, niech tak pozostanie.

    Być może błąd leży po mojej stronie - bo powinienem dokładniej określić czemu poszukiwana jest akurat taka forma i napisać biografię prezentobiorcy. Acz nadal nie uważam, żeby miało to być konieczne. Polecam na przyszłość mniej wyciągania wniosków znikąd.
    @avatarr - dziękuję.

  2. #12

    Domyślnie

    Już tu kiedyś opisywałem sytuację, w której byłem sam proszony o prowadzenie kursów. Wstępnie się ucieszyłem, niestety w rozmowie nadzwyczajnie jasno dano mi do zrozumienia dwa podstawowe i zarazem jedyne cele, jakie mam osiągnąć jako nauczyciel:

    1. mam broń boże niczego nie nauczyć, a jeśli już nie ma innej rady, to możliwie mało;
    2. ważniejsze nawet jest wyrobienie przeświadczenia w kursantach, że się bardzo dobrze zapowiadają, i zachęcić ich do podjęcia kursu wyższego stopnia.


    Koniec. Finał. Na zadawane pytania miałem kluczyć, ewentualnie odpowiadać, że ten zakres obejmuje kurs wyższy.





    Nie twierdzę, że wszystkie kursy są prowadzone wedle tej reguły, tylko że tragicznie duża większość z nich. Z książkami jest odwrotnie: nie twiedzę, że wszystkie są dobre, a tylko że jakaś nieduża część jest kiepska.

    @Ebeb - mając na uwadze to co powyżej mogę Ci polecić sporo kursów, poważnie. Wezmę je z pierwszej strony googla, powiedz tylko. Nawet chyba na plakacie koło domu mam jeden lub dwa kursy, mogę Ci dać do nich namiary.



    PS
    Uwaga o niskiej ocenie osoby, którą podejrzewasz że czytanie ją męczy była moją gryzącą ironią.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #13

    Domyślnie

    Wiem, że większość kursów można sobie wsadzić w 4 litery, dlatego zwróciłem się z pytaniem na forum fotograficznym. Googlowanie było pierwszym krokiem, nie przyniosło sensownych rezultatów - dlatego krok kolejny jest jaki jest. Ale widzę, że nie miało to sensu. Chyba, że jednak uda Ci się przypomnieć sobie tytuł sensownej książki. Bo serio, mam jakieś 10 tytułów fotograficznych w domu, których nie polecam nikomu, kto chce cokolwiek więcej, niż lecenie według schematu bez zrozumienia czemu tak a nie inaczej.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Gdzie aleje wierzb głowiastych na Śląsku i w Małopolsce?
    By yupy in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-08-2019, 22:03
  2. [ Krajobraz ] Gdzieś w Małopolsce...
    By Radek_1 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-10-2014, 20:26
  3. [ Krajobraz ] Dzień się kończy w Małopolsce.
    By nurkiewicz in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-03-2013, 11:50
  4. Szrot/złom gdzie na Śląsku lub w Małopolsce
    By 12p in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-08-2010, 12:30
  5. [ Krajobraz ] gdzieś w Małopolsce...
    By mskowronski in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-12-2008, 13:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •