Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie windows 10 i sortowanie zdjęć

    Witam.

    Mam na jednym dysku ssd system win 7 i win 10 , po wgraniu zdjęć chce posegregować foldery z wesela np: scalić 3 foldery i następnie ustawić kolejność np: po dacie . Dlaczego w win 7 proces zajmuje max 20 sekund (około 64 GB) , a win 10 do kilkunastu minut ?
    coś się gryzie czy ten system tak ma?
    Dziękuję z góry za jakieś podpowiedzi.
    Z6 x 2, 70-200 Nikkor 2.8 II, 20 1.8 G , 28 1.8 G, Sigma art 35, Nikkor Z 50

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    U mnie tak było z rok temu, okazało się że "społeczność" naciskała na microsoft żeby nie było domyślnego indeksowania zawartości dysków, no i aktualizacja wyłączyła, trzeba było to włączyć i jak przemielił pierwszy raz dysk to potem każda akcja na katalogach czy stary czy nowy materiał już działa dobrze do tej pory, nie wiem czy coś się zmieniło ale mi działa ok.

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedź, ale nie znalazłem w googlach żadnych poradników jak to zrobić, jedynie jak to wyłączyć , jeśli mógł byś napisać coś więcej to może bym sobie z tym poradził.
    Z6 x 2, 70-200 Nikkor 2.8 II, 20 1.8 G , 28 1.8 G, Sigma art 35, Nikkor Z 50

  4. #4

    Domyślnie

    Guzik windowsa + Q
    Wklep 'windows search', kliknij ustawienia uslugi windows search i moze tam zobacz Domyslnie na kazdym dysku we wlasciwosciach jest juz tick zezwalajacy na indeksowanie, ale w ustawieniach windows search jest tylko kilka folderow dodanych.

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    opcje indeksowania
    modyfikuj
    wybierz dyski lub co lepsze katalog gdzie wrzucasz materiał
    zaznacz indeksowanie

    Nie zaznaczaj czasem wszystkiego bo to nie win7 żeby mulił indeksowaniem cały czas, tu system plików NTFS w win10 działa inaczej bo bierze pod uwagę czy mamy AHCI czy NVMe itd.

  6. #6

    Domyślnie

    Panowie , wszędzie mam zaznaczone " zezwalaj na indeksowanie zawartości plików i ich zawartości w tym folderze...otwieram folder 6GB mieli tzn. odczytuje wszystkie pliki ,jak odczyta wszystkie mogę poukładać ,zaś mieli następnie wychodzę z folderu wchodzę w niego ma już poukładane zdjęcia ,ale ponownie je wczytuję to irytujące i strata czasu, w win 7 klikałem i było zrobione, czytam internety i nic takiego nie ma
    Z6 x 2, 70-200 Nikkor 2.8 II, 20 1.8 G , 28 1.8 G, Sigma art 35, Nikkor Z 50

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ten dysk to magazyn czy systemowy ?
    NTSF czy inne ?
    AHCI czy NVMe ?
    Zerknij w bios co ustawia temu dyskowi.

  8. #8

    Domyślnie

    Ale to nie chodzi o opcje we wlasciwosiach dysku, tj. 'zezwalaj na indeksowanie', tylko masz wejsc tam gdzie pisalem albo tam gdzie pisal koesh (bo to skrocona forma wejscia) i dodac tam recznie folder do indeksowania (lokalizacje). Najlepiej jeden folder roboczy, na ktorym z reguly bedziesz pracowal.

  9. #9

    Domyślnie

    prawo klik na danym folderze
    właściwości
    pod albo obok atrybutów przycisk zaawansowane
    zaznaczyć zezwalaj na indeksowanie ...
    potem ok
    ok
    i zgodzić się na zastosowanie zmian do podfolderów i plików
    dla dysku zrobić to samo
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  10. #10

    Domyślnie

    Jeszcze jedną rzecz zaobserwowałem...pliki z d750 wczytuje dużo szybciej , natomiast pliki nef z z6 wczytuje długo. Cyba odinstaluje win 10 i zostanę przy 7
    Z6 x 2, 70-200 Nikkor 2.8 II, 20 1.8 G , 28 1.8 G, Sigma art 35, Nikkor Z 50

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sortowanie zdjęć
    By QubaKpl in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-06-2014, 11:24
  2. Sortowanie zdjęć z 3 aparatów MAC
    By Str8 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-06-2013, 10:09
  3. Sortowanie zdjęć wg WB
    By manfred in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-06-2010, 13:06
  4. Sortowanie zdjęć wg daty powstania
    By manfred in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-01-2010, 16:35
  5. Segregowanie/sortowanie zdjęć
    By Levy in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 03-02-2008, 23:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •