Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Quadralite V1 vs. Stroboss 60evo

    Witam.
    Czy posiada już ktoś lampkę Quadralite V1 i wcześniejszy model 60 evo? Duża różnica w pracy pomiędzy tymi lampami? Warto kupić nową V1ke czy 60evo? Dziękuję.
    Nikon Z6_2, N Z35/1.8S, Viltrox AF 85/1.8_II, Angelbird CFexpress 512GB, SanDisk SDXC 128GB, plecak i torba +filtry UV

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zerknij na testy Godox V1 bo ta lampa jest już dość długo na rynku.

  3. #3

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2019
    Miasto
    Grudziądz / Kielce
    Posty
    66

    Domyślnie

    Mam porównanie do Strobossów 60 względem V1 (Godox V1).

    Zakładając, że Stroboss 60N, a Stroboss 60N EVO to tak naprawdę różnica szybkości ładowania (dedykowanego aku) to Stroboss 60, a V1 to zupełnie inne lampy.
    Co do mocy itp. - najlepiej sięgnąć do testów (tego pełno jeśli chodzi o Godoxa, mam wrażenie, że o tej lampie było/jest dość sporo po angielsku).
    Co do praktyki:
    * sama budowa się różni - zupełnie inna obsługa (bardzo łatwo było mi się przestawić), szybsze mocowanie na stopce (trzeba uważać, żeby załapało :P).
    * odbłyśnik itp. zamontowane w lampie w przypadku S60 nie są dołączone do V1 (nie ma żadnego modyfikatora - wydaje się oczywista konieczność zakupu zestawu modyfikatorów //są oznaczone jako modyfikatory do okrągłej głowicy 200 TTL lub jej Godoxowego odpowiednika :P//. Te robią różnicę bo pracują bardzo fajnie, acz potwierdzam, że np. odbłyśnik lubi odpadać (acz nie chodzi o magnes - bo ten super pracuje, a odpadnięcie części bez pierścienia magnetycznego... powiem tylko, że korzystam z aparatu dość dynamicznie więc to też ma wpływ... nic samo nie odpada ). Inną sprawą są filtry kolorowe (szybko można przypiąć odpiąć jeden który jest przygotowany w pierścieniu), kopuła rozpraszająca działa naprawdę przyjemnie, odbłyśnik mimo krytyki też mi pasuje w samym użyciu... Mini wrot czy snoota używałem tylko w zabawie. System magnetyczny działa naprawdę dobrze (acz np. z odbłyśnikiem lampa robi się kolosalna jeśli jest na aparacie...
    * wykonanie obu jest bezproblemowe -jednej używam z 2 miesiące (może mniej?), strobossa 60 pierwszego kupiłem 2 lata temu (...i mam do tej pory!) - żadnych awarii, problemów, narzekań...
    * i-TTL zacząłem stosować intensywniej z V1 (w czasie szybkich testów) i działa jak dla mnie bardzo dobrze (lampa używana głównie w zestawie D750 + t24-70) - w Strobossie 60 podobno działa... nie wiem - mało używałem :P
    * V1 ma światło modelujące - czy się przydaje? Pewnie tak. Też w ramach testów używałem.
    * podobno to światło z okrągłego palnika robi różnicę... na pewno lepiej mi się operuje i bardziej podobają mi się efekty V1 (wcześniej miałem styczność z S60 i SB-600 - dla mnie V1 jest lepsza
    * cena... Stroboss 60N (lub np. Basic) to dla mnie wydatek tych 475 / 315 zł i koniec (akumulatory mam parę zestawów do różnych rzeczy, nowy zestaw to 30-50 zł za dobrą paczkę/zestaw), w S60 EVO mam tą świadomość, że dodatkowym wydatkiem jest akumulator (jest jeden w zestawie, ale lubię mieć awaryjnie zapasowy), a w przypadku V1 nie mamy nic - goła lampa (oczywiście z akumulatorem i ładowarką) - bez żadnego modyfikatora, odbłyśnika - więc tak naprawdę trzeba dokupić /wiem... nie trzeba :P/ zestaw dedykowanych modyfikatorów (inne podejrzewam będą miały problem ze względu na kształt głowicy - oprócz studyjnych jak parasolki itp. - bo to inna sprawa...) oraz dodatkowy akumulator. Warto to brać pod uwagę przy kupowaniu (aby nie mieć potem żalu:P).
    * Tak btw. wykonanie pokrowca i dodatków jest naprawdę dobre jak na "chińskie standardy" - zwłaszcza przy dodatkowych modyfikatorach gdzie w paczce nie masz obawy, że się coś połamie zniszczy... (przyzwyczaiłem się do kiepskich pokrowców i opakowań przy chińskich produktach, a tutaj widać postęp i "dostosowanie się" do rynku zachodniego - brawo Godox!).
    * ...to są 2 inne lampy! V1 jest mocniejsze, inaczej wykonane, ma inne możliwości...

    Na koniec chaotycznego postu (takie szybkie przemyślenia): kupiłem Godoxa V1 i jakbym miał wybór to kupiłbym jeszcze raz (mimo wyższej ceny zestawu - bo jak mówiłem/pisałem - zakup Godoxa V1 to dla mnie LAMPA + zapasowy AKU + MODYFIKATORY). Do modyfikatorów się tak przyzwyczaiłem, że będę testował nakładkę na Strobossa 60, żeby je podpinać (może jak się sprawdzi to dokupię drugi zestaw - niestety "na sztuki" nie spotkałem jeszcze możliwości zakupu np. pierścienia na filtry kolorowe, kopuły rozpraszającej czy odbłyśnika... Nie wiem czy pasują te z PROFOTO, ale widząc ich cenę - podziękuję* :P

    * ...nie krytykuję osób kupujących np. Profoto A1 itp. - mówię za siebie jako amatora fotografii
    D750 + S70-200 2.8 / T24-70 2.8 / S20 1.4 / N50 1.8 / T85 1.8 / S105 2.8 + Godox V1 + parę starszych szkieł, lamp i światełek, statywów i innego złomu...

  5. #5

    Domyślnie

    @kelvar aku z V1 to ten sam co do 60Evo (VB-18?) czy coś innego?
    PS. Liczyłem, że V1 będzie jednak tańsza.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2019
    Miasto
    Grudziądz / Kielce
    Posty
    66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    @kelvar aku z V1 to ten sam co do 60Evo (VB-18?) czy coś innego?
    PS. Liczyłem, że V1 będzie jednak tańsza.
    Do V1 jest VB-26 (myślę, że w 60 by nawet nie zmieścił się bo w V1 "przechodzi na wylot" - tj. obie ścianki aku są widoczne po włożeniu lampy, ale wydaje się to dość zgrabnie spasowane i naciśnięcie przycisku + wypchnięcie akumulatora jest intuicyjne i szybkie).
    Sam zapłaciłem (zanim były dostępne jeszcze te lampy pod szyldem Quadralite) łącznie za lampę + modyfikatory + dodatkowy akumulator 1060 zł co w sumie kwotą małą nie jest. Właśnie mam podpiętą lampę do aparatu z odbłyśnikiem - i naprawdę wygląda to prawie "monstrualnie" na aparacie (co plusem nie jest - bo robi to zestaw mniej poręczny)

    Ps. jakby to byłyby te same akumulatory to nawet wtedy miałoby większy sens używanie miksu lamp w zestawie - niestety tak pięknie nie ma...
    A taka mała dygresja co do cen... bo dla mnie cena 60 evo to jakiś kosmos - szybsze ładowanie jej wynika z akumulatora... akumulator quadralite kupujemy obecnie za 150 zł, strobossa 60N (na 4xAA) za 475 zł... A jak chcemy 60 evo z akumulatorem to już mamy 715 zł... cóż... (tak - wiem, że tam jest też ładowarka - acz cud techniki i mistrzostwo wykonania to nie jest :P). Ale za osiągi się płaci
    Chyba 60 EVO byłaby ostatnia z tej rodziny, którą bym kupił - bo mamy tańszą 60N czy nawet do zestawu 60 basic za 315 zł (jakbym potrzebował kolejnej lampy, albo pomyślał wcześniej to bym sam kupił :P Brak i-TTL mi nie doskwiera, a jak go używam to w jednej lampie...). Z drugiej strony jak idziemy "w górę" do V1 to kusi przy rosnących cenach iście jeszcze wyżej w bardziej "studyjnego" 200 TTL...
    Ostatnio edytowane przez kelvar ; 20-11-2019 o 23:38
    D750 + S70-200 2.8 / T24-70 2.8 / S20 1.4 / N50 1.8 / T85 1.8 / S105 2.8 + Godox V1 + parę starszych szkieł, lamp i światełek, statywów i innego złomu...

  7. #7

    Domyślnie

    Czyli jak ktoś ma Evo, to i tak musi dokupić inny akumulator. I pewnie dodatkową ładowarkę, jeśli potrzebuje.
    I interes się kręci...
    Cenowo już blisko do 200TTL. Moc vs poręczność... Hm hm.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2019
    Miasto
    Grudziądz / Kielce
    Posty
    66

    Domyślnie

    Właśnie poruszyłem ten dylemat - zaraz jest 200 ttl, który wydaje się bardziej "rozwojowy" (jeśli chodzi o lampę na statywie) - ja kupiłem V1 z myślą o obozach i eventach gdzie jeżdżę jako organizator i nie mam czasu, ani potrzeby rozkładać statywu (wchodzę robię zdjęcia, często nawet sam prowadząc jakieś zajęcia czy wchodząc tylko na 5-10 minut na daną salę :P).
    Ładowarki nie szukałem, ale widząc jej standardy to nie jest jakieś cudo (pod vb-26 jest to malutka baza + ładowarka praktycznie jak ta dołączona do xiaomi mi a3 (odrobinę szybsza... ale ta xiaomi to chyba najwolniejsza ładowarka jaką mam :P) - więc dużo kosztować nie powinna... chyba
    D750 + S70-200 2.8 / T24-70 2.8 / S20 1.4 / N50 1.8 / T85 1.8 / S105 2.8 + Godox V1 + parę starszych szkieł, lamp i światełek, statywów i innego złomu...

  9. #9

    Domyślnie

    A teraz sobie wyobraź wyjazd na focenie parudniowe kogoś, kto ma i evo i V1:
    Bierze:
    -Puszka z akumulatorem i ładowarką;
    -Laptop z ładowarką;
    -Evo z akumulatorem i ładowarką;
    -v1 z akumulatorem i ładowarką.
    No i tele. Z ładowarką...
    A później pół dnia siedzi i kable rozplątuje...
    Mogli to przez USB-C ładowalne zrobić, bo czemu by nie.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2019
    Miasto
    Grudziądz / Kielce
    Posty
    66

    Domyślnie

    Nie zapominajmy, że jeśli używa navigatora x2 to jeszcze musi mieć AA (najlepiej aku z ładowarką ).
    D750 + S70-200 2.8 / T24-70 2.8 / S20 1.4 / N50 1.8 / T85 1.8 / S105 2.8 + Godox V1 + parę starszych szkieł, lamp i światełek, statywów i innego złomu...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Quadralite stroboss 60 kto już użytkuje
    By berez2 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 23-02-2024, 23:11
  2. Quadralite Stroboss 60 + Navigator X2
    By marti5 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-10-2019, 12:08
  3. Quadralite stroboss 60 evo N
    By wojciech998 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-04-2018, 11:05
  4. Quadralite - Stroboss 60 vs YN 685
    By vego07 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-07-2017, 00:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •