Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kelvar Zobacz posta
    Nie zapominajmy, że jeśli używa navigatora x2 to jeszcze musi mieć AA (najlepiej aku z ładowarką ).
    Nie no, nie przesadzajmy. Mam NX2 niecały rok, a dopiero raz baterie zmieniłem. I to tylko dlatego, że:
    -wcześniej były używane w lampie;
    -zapomniałem wyzwalacz wyłączyć i tydzień włączony w torbie leżał.

    Kelvar, weź mi jeszcze powiedz, tak z ciekawości. W Evo i V1 też jest ten, dość ciekawy, dynks z podświetleniem wyświetlacza na inny kolor w trybie SLAVE?
    Ostatnio edytowane przez OjTam ; 21-11-2019 o 00:35
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #12

    Domyślnie

    A jakieś szczegoly tej V1 ?

    - Ile błyskow wytrzymuje na pełnej mocy pod rząd ?

    - Po ilu blyskach czas ładowania na pełnej mocy się wydłuża i o ile?

    - Jaka jest temperatura tej lampy mierząc ja urządzeniem zewnętrznym ?

    - O ile zmienia się ta temperatura podczas pracy.

    - Czy jest ona lepsza pod względem stroobosa 60?

    - I jak ona się ma do Profoto A1? TAK wiem jest kilka filmów porównawczych A1 vs V1 ale każdy je pokazuje w inny sposób reklamując na swoją korzyść ...

  3. #13
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2019
    Miasto
    Grudziądz / Kielce
    Posty
    66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Nie no, nie przesadzajmy. Mam NX2 niecały rok, a dopiero raz baterie zmieniłem. (...)
    Kelvar, weź mi jeszcze powiedz, tak z ciekawości. W Evo i V1 też jest ten, dość ciekawy, dynks z podświetleniem wyświetlacza na inny kolor w trybie SLAVE?
    Haha... nigdy nie zwróciłem uwagi ile wytrzymuje mi NX2 - bo wymieniam aku przed wyjazdami i mam spokój, a dla mnie to trochę zabawka :P
    Ale co do świecenia na czerwono wyświetlacza - to V1 podświetla na czerwono w trybie SLAVE. Evo nie wiem - bo mogę mówić tylko o S60N (4xAA)
    .
    Cytat Zamieszczone przez Simon_ Zobacz posta
    A jakieś szczegoly tej V1 ?
    Do odpowiedzi na pytania nie mam kompetencji, możliwości pomiaru w precyzyjny sposób i to zupełnie nie moja bajka :P
    Ale z własnych doświadczeń - od S60N jest sporo lepsza (cóż... głupio jakby nie była skoro chcą za nią sporo więcej kasy :P).
    Pomijam modyfikatory (bo czekam na pierścień do montażu tych z V1/200 ttl na S60 - jak przyjdzie gdzieś się pochwale jak to się sprawdza i czy to "hit czy kit" ), a także aspekty techniczne jeśli chodzi o wygodę (szybkość wymiany akumulatora, praca głowicy, wygodę obsługi - bo ta jest w sumie subiektywna czy szybkość montażu, który też ktoś może się czepiać, że jest bardziej zawodny jeśli chodzi o nieuwagę :P).
    Co jest więc lepsze?
    * szybkość ładowania w stosunku do S60N jest większa w sposób widoczny (NIE MAM porównania do wersji EVO),
    * światło modelujące może być jednak całkiem użyteczne (choćby w tak abstrakcyjnej rzeczywistości jak rodzinne zdjęcie w b.słabym świetle - doświetlasz plan świecąc nawet w odbłyśnik i masz bezproblemowe warunki do pracy AF nawet praktycznie bez światła... ,
    * większa moc (choć raczej praktycznie nie korzystam z maksymalnej mocy),
    * dla mnie faktycznie wygoda obsługi (czysto subiektywnie),
    * modyfikatory (wspominałem - to też kiepski argument), ale np. odbłyśnik działa nieporównywalnie lepiej (pamiętajmy, że MODYFIKATORY musimy dokupić bo lampa przychodzi "goła" z akumulatorem, pokrowcem i ładowarką),
    * światło wydaje się naprawdę miększe (albo iTTL lepiej pracuje) bo przy testach zaskoczyłem się dość ładnymi zdjęciami walniętymi rodzinie gołą lampą - w S60N raczej bez odbicia światła nie jest to tak oczywiste... pomijam, że i tak tłuczenie goła lampą to takie kaleczenie jej możliwości :P
    * cóż... znów subiektywnie - obrót palnika i praca z nim jest wygodniejsza Fajne też jest jeśli chodzi o okrągły palnik, że mogę odbłyśnik (ogólnie modyfikatory) obracać w każdą stronę ( o dziwo to już było dla mnie użyteczne).

    Jak widać większość tych cech może być subiektywna. Mi się nią lepiej robi zdjęcia.
    Jej wielkość też tak naprawdę nie różni się prawie od S60N (głowica palnika się powiększa wyraźnie, ale wysokość lampy, szerokość czy wielkość podstawy jest bardzo podobna... choć przez palnik V1 robi wrażenie b. dużej) - jedynie co to ten odbłyśnik robi z niej monstrum (acz to też subiektywne, ale na szybko ma wysokość/szerokość dłuższego boku kart do gry, czyli ok. 9 cm + podstawa...) i jak poruszam się mając na szelce aparat z lampą i odbłyśnikiem to faktycznie trzeba uważać (zazwyczaj pojedyncza część szelek reportera na skos przez ramię).

    Niestety do Profoto A1 porównania nie mam :P
    Profoto A1 to cena całego mojego systemu świecenia, więc trudno się wypowiadać. Jakość Profoto jest zachwalana, ale mam wrażenie, że zazwyczaj brzmi to jak materiały sponsorowane...
    D750 + S70-200 2.8 / T24-70 2.8 / S20 1.4 / N50 1.8 / T85 1.8 / S105 2.8 + Godox V1 + parę starszych szkieł, lamp i światełek, statywów i innego złomu...

  4. #14

    Domyślnie

    Akurat 60N to i ja mam, więc o kolor dopytywać nie muszę. To jednak bajer, ale dość ciekawy bajer.
    Co do nieużywania większej mocy w V1, to i tak zaleta. Zawsze jakaś rezerwa jest.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Quadralite stroboss 60 kto już użytkuje
    By berez2 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 23-02-2024, 23:11
  2. Quadralite Stroboss 60 + Navigator X2
    By marti5 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-10-2019, 12:08
  3. Quadralite stroboss 60 evo N
    By wojciech998 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-04-2018, 11:05
  4. Quadralite - Stroboss 60 vs YN 685
    By vego07 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-07-2017, 00:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •