Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Opóźniony lot 17h

    Miałem w wakacje taką sytuację, że miałem wykupiony lot z Modlina do Londynu, ale z nieznanych mi do dziś przyczyn (niby strajk w Londynie, ale nie było wtedy żadnego strajku), lot zostął odwołany i przerzucony na następny, który był kilkanaście godzin później. Było to w okolicach Lipca. Teraz mamy końcówkę listopada.
    Czy ktoś już to może przerabiał? Mam tylko print screeny biletów i nr tego lotu (bilet w formie elektronicznej. Przewoźnik to Ryanair.

  2. #2

    Domyślnie

    jakie jest pytanie zatem ? Czy ktoś przerabiał opóźnione loty ? Ja przerabiałem o 48h dla przykładu.
    w kwestii odszkodowania odsyłam albo do stosownych przepisów ULC albo stron które takie rzeczy robią (nawet do poczytania tylko co i jak)
    https://www.airhelp.com/pl/?extProvI...saAhn0EALw_wcB

  3. #3

    Domyślnie

    Sporo osób to przerabiało
    https://www.fly4free.pl/forum/ryanai...lot,1498,68109
    Wypełnij formularz np. na stronie airhelp albo podobnej to się dowiesz, czy w ogóle Toja sytuacja podchodzi pod słynne rozporządzenie UE nr 261/2004.

  4. #4

    Domyślnie

    Dokładnie, na początku trzeba poznać powód odwołania lotu, bo to nie jest takie oczywiste. Często jest tak, że wynikało to z czynników pogodowych, czynników strajkowych - czyli rzeczy, które nie są objęte katalogiem win przewoźnika.
    Odszkodowanie można otrzymać z takie zdarzenia jak: awaria samolotu, kwestie organizacyjne jak brak załogi.
    Wg obowiązujących przepisów, wysokość odszkodowania moze sięgnąć do kilkuset euro. Tutaj info ile masz czasu na złożenie wniosku o odszkodowanie: https://do600euro.pl/ile-mam-czasu-n...odszkodowanie/

  5. #5

    Domyślnie

    Ja akurat teraz przerabiam. Kluczową sprawą jest ustalenie czy faktycznie odwołanie lotu nastąpiło z powodu strajku. Jeśli tak to nic już nie ugrasz. Takie informacje powinni podać na stanowisku przy gejcie oraz powinien to także zakomunikować kapitan przed startem. Jeśli nie pamiętasz czy coś takiego zapodał to chyba najwygodniej będzie skorzystać z usług takich firm jak airhelp czy nasz givt. Ale możesz to zrobić także samodzielnie bezpośrednio na serwer linii lotniczej. Ponoć akurat rajan, o dziwo, nie miga się od takich wypłat. Tak słyszałem. Ale jeśli będą się migać to wtedy zgłaszasz to do wyższej instacji. Lot z Modlina więc możesz to zgłosić do rozpatrzenia przez nasz Urząd Lotnictwa Cywilnego a jego decyzja jest wiążąca dla przewoźników operujących na terenie UE. Tylko musisz uzbroić się w cierpliwość, bo takie sprawy trwają.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 20-11-2019 o 12:41

  6. #6

    Domyślnie

    Czasu na reklamację masz 3 lata. Jeśli nie chcesz się dzielić z pośrednikiem, to najpierw zapytaj w ULC o powód odwołania lotu. Jeśli łapie się na katalog win przewoźnika, to wypełniasz wniosek na ich stronie. W razie odmowy kierujesz skargę do ULC.

    Kiedyś opóźnił mi się lot na Teneryfę o 4h. Jeszcze w trakcie oczekiwania na lotnisku dostałem od Ryanaira e-mail z przysługującymi prawami. Pilot przyciskał gaz do dechy, żeby nadrobić godzinę (ważna jest godzina lądowania, a nie wylotu), ale zrobił 3h10'. Zaraz po wylądowaniu dostałem kolejnego e-maila z potwierdzeniem opóźnienia. Złożyłem wniosek i bez problemu dostałem kasę. Kolega, który leciał ze mną nie dostał niczego, ale też dostał kasę. A trzeciemu odmówili i się odwoływał. Ten sam lot.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

Podobne wątki

  1. D80 - opóźniony spust migawki
    By dynks_o in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-02-2011, 15:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •