Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Listopadowa linia A-B

    Witam,
    Pod ocenę fotka z dziś. Uwagi jak zwykle mile widziane!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rynek_4853f.jpg
Wyświetleń:	206
Rozmiar:	949,4 KB
ID:	33621
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ck_dezerter Zobacz posta
    Witam,
    Pod ocenę fotka z dziś. Uwagi jak zwykle mile widziane!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rynek_4853f.jpg
Wyświetleń:	206
Rozmiar:	949,4 KB
ID:	33621

    mocno przeostrzone.

  3. #3

    Domyślnie

    Kadrowo ładnie, a nawet powiedziałbym że bardzo ładnie!

    To zdjęćie mogłoby również służyć za wzorzec, jak kadrować miejskie widoki, aby uzyskać dobrą, wyrazistą, czystą w formie kompozycję: uważnie, zważając na rozłożenie ciężarów, ucięte/nieucięte końcówki różnych rzeczy jak turyści, furmanki i temu podobne, mając na uwadze stojące w pionie budynki (ale Ty nigdy nie miałeś z tym problemu jak pamiętam), w końcu mając przed oczami zamierzony efekt, czyli kwadrat. Tutaj kadrowanie i budowa kompozycji udały się znakomicie.

    Jeśli miałbym jakiekolwiek pretensje, to o dziwne - jak dla mnie - kolory. Odnoszę nieodparte i wyraźne, a jednocześnie sprzeczne wrażenie, że cała podłoga jest za ciepła (ten bruk jest chyba za żółty), za to kościół za chłodny (jakby miał delikatny, ale jednak zafarb w cieniach). Czyli część obrazka jest dla mnie za żółta, a inna część za zimna, co razem daje dziwne wrażenie... I prawdę powiedziawszy wydaje mi się, że na Twoich zdjęciach takie dziwne WB widziałem więcej razy (pamiętam takie zdjęcia gdzieś ze Śląska, z familokami z jednakowymi rzędami okien, gdzie miałem podobne wrażenie, ale może źle pamiętam).

    Jednym słowem: kadrowo, kompozycyjnie - ekstra! Obróbkowo jeszcze trzeba podciągnąć (jak dla mnie).
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #4

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za uwagi Panowie!
    1.
    Faktycznie, z ostrzeniem muszę uważać, a żona się też denerwuje przeostrzeniem np. jej zdjęć

    2.
    Pochwała od Ciebie to naprawdę wyróżnienie! Co do kolorków - nie mam pojęcia, dlaczego tak wyszły. Co do analogii z kolorami z Nikisza z zeszłego roku -ta fotka jest robiona inną puszką i innym szkłem, niż tamto (tam był d750+n18-35g, tu jest d610+tokina17/3.5sl). Muszę jakoś te kolory nauczyć się ogarniać. Zresztą -dlatego najbardziej lubię b&w w architekturze.

    pozdrowienia!
    Ostatnio edytowane przez ck_dezerter ; 18-11-2019 o 08:43
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  5. #5

    Domyślnie

    Jak dla mnie amatora nie ma uwag, ślicznie dobry kadr i kompozycja oraz ostrość. Na moje oko genialne ujęcie.
    P510 / P1000 - choć to już przesada i szaleństwo. Serwis totemat.pl artykuły i filmy.

  6. #6

    Domyślnie

    Ujęcie w sumie typowe w tym miejscu, natomiast chaos który tam panuje zwykle jest trudny do ogarnięcia (fiakry, turyści i gołębie-wszystko w dużej ilości ) ale tym razem się chyba udało...
    Dzięki i pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  7. #7

    Domyślnie

    Skoro temat został odkopany przez... Ehm trolla to dodam, że wyciągales chyba kościół Mariackibz cieni? Bo światło na bruku wydaje się naturalne, niskie, ale kościół jest już lekko hdr, trochę sztucznie to wygląda

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    Skoro temat został odkopany przez... Ehm trolla to dodam, że wyciągales chyba kościół Mariackibz cieni? Bo światło na bruku wydaje się naturalne, niskie, ale kościół jest już lekko hdr, trochę sztucznie to wygląda
    Tak, nieco wyciągnąłem, może faktycznie za dużo...
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2015
    Miasto
    Grudziądz
    Posty
    100

    Domyślnie

    Kadr - dobry, natomiast wyostrzyłbym trochę słabiej.
    Są to amatorskie spostrzeżenia.

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Listopadowa pełnia
    By loki_p in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 18-11-2014, 22:21
  2. [ Krajobraz ] Listopadowa Śnieżka
    By Mruk in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 26-11-2013, 11:36
  3. [ Krajobraz ] Listopadowa szuflada
    By Sylvester in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21-01-2010, 20:20
  4. [ Krajobraz ] Listopadowa depresja
    By zazula in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-11-2009, 10:36
  5. [ Krajobraz ] Listopadowa suwalszczyzna
    By adamtg in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-11-2008, 17:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •