Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Volvo 121

  1. #1

    Domyślnie Volvo 121

    Takiego staruszka znalazłem dzisiaj w lesie

    1.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CRU_0856-1.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	2,59 MB
ID:	33608

    2.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CRU_0857-2.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	2,28 MB
ID:	33609

    3.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CRU_0858-3.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	2,64 MB
ID:	33610
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  2. #2

    Domyślnie

    Co za okrutnik takiego klasyka w lesie zostawił !
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  3. #3

    Domyślnie

    Ależ bym się przejechał takim Niestety właściciela w pobliżu nie było a przy powrocie nie było już rónież auta
    Ostatnio edytowane przez crusiek ; 17-11-2019 o 17:48
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  4. #4

    Domyślnie

    Amazon...
    Piękny.
    Lecz swoje przeżył - co wcale nie dziwi - bo, choć ktoś włożył niemało trudu w reanimację, to jednak wciąż widać ślady dawnych przejść: lewa szpara maska-błotnik i prawa drzwi-przedni błotnik. Zderzak pomijam, bo to tylko zderzak...
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  5. #5

    Domyślnie

    Auto grzyba to i w lesie stoi

    Fajna wersja, silnik R4 1,8l. Co ciekawe zdjęcie tego samego egzemplarza co u Ciebie jest na wiki jako przykład https://pl.wikipedia.org/wiki/Volvo_...coupe_rear.jpg
    |D700|D90|50 f/1.8|35 f/1.8|18-105 f/3.5-5.6|70-210 f/4-5.6|58 f/2|
    |OM-2 SP|OM-4|50 f/1.8|35 f/2.8|
    |flickr|Blogger|

  6. #6

    Domyślnie

    No proszę Rodzynek
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  7. #7

    Domyślnie

    I pomyśleć, że w moich młodych latach taki samiuteńki (choć nie w takich kolorach) gnił sobie spokojnie na mojej ulicy i denerwował mieszkańców, bo zarastał trawą z trotuaru i rdzewiejąc tak nieruchomo zabierał miejsce ruchomym zastawom i innym syrenom... Mój boże, a wystarczyło poczekać byle czterdzieści lat, pociągnąć pędzlem i proszę - cacuszko!





    Co do zdjęć - pozwolę sobie powiedzieć na ten temat kilka słów. Moim zdaniem zwraca uwagę parę rzeczy i nie wiem, czemu nikt o tym nie pisze...

    1.

    Otóż te zdjęcią świadczą o dobrym (a patrząc na ogólnoforumową średnią nawet wyżej niż dobrym) opanowaniu warsztatu! Ekspozycyjnie są przeźroczyste, co w tym wypadku oznacza komplement: ani za ciemne (co bardzo częste), ani zbyt jasne, bez przegiętych kontrastów, bez krzywych, które swoimi dziwacznymi przebiegami wprowadzają burdel, bez udziwnień wprowadzanych przez tak modne plaginy-szmaginy - po prostu dobrze wyważone i ładne światła, cienie i wszystko pomiędzy, naturalne, spokojne i pozbawione wad. Jasne refleksy są świetliste, cienie pod autem bez smoły. I ogólnie tak właśnie tak ma być, jak ma być dobrze. Za to PLUS.



    2.

    Po wtóre: kolory... Może to zabrzmieć dziwnie, ale oglądając tutejsze zdjęcia nieczęsto zdarza mi się widzieć dobre, cieszące oko kolory. Owszem, dział z dzikim ptactwem pod tym kątem bryluje i jest poza konkurencją, ale co z resztą? Okazuje się, że po prostu dobre kolory trzeba umieć osiągnąć, trzeba wiedzieć jak to zrobić! Ileż to razy landszafty są albo plastikowe albo zdechłe, nieba skatowane claritem a trawy radioaktywne...

    Tutaj widzę kolory które są po prostu dobre. Być może obróbką ja posunąłbym się nieco dalej, może trochę więcej nadał wigoru - ale np. dostrzegam że niebieski jest normalny a nie świecący, czerwony bez agresji, a reszta jak to w pochmurny dzień: liście nie świecą jak LEDy. Ja takie kolory doceniam, bo osiągnięcie takich kolorów - naturalnych, z dobrze dobranym WB, bez zafarbów, opanowanych w całym zakresie - świadczą dobrze o warsztacie. Tu też PLUS.



    3.

    Na koniec spojrzałbym na kadrowanie. Niby nic, niby małe rzeczy - ale ja takie 'małe' rzeczy jak umiejętne ułożenie przestrzeni negatywnej i pozytywnej cenię nie mało, a wręcz gigantycznie. Tu gdzie pasuje (2) jest centralnie, ale tu gdzie nie (1 i 3) auto jest ułożone przepięknie: przed twarzą więcej niż za dupą - i tak ma być, jeśli nie chcemy wprowadzać niepokoju czy napięcia. Za kadrowanie też PLUS.





    Wiem, że to wszystko to niby truizmy i niby wszyscy wiedzą że kolory, że histogram, że kadrowanie - tylko dalece nie wszyscy jeszcze umieją te truizmy zastosować. Wiecie, to jak z prostymi fasadami - ponoć wiedza jak to osiągnąć jest powszechna, tylko w praktyce niewielu umie coś z tym zrobić.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #8

    Domyślnie

    Przyznam, że nie spodziewałem się tak pozytywnego odbioru Bardzo serdecznie dziękuję 2pompony.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  9. #9

    Domyślnie

    Co volvo, to volvo... Co się dziwić
    Ale 2pompony dobrze to opisał.

  10. #10

    Domyślnie

    Pikny staruszek.
    Mimo iż nie wygląda na złom, przypomniał mi ten filmik.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Volvo V50
    By hbr in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-03-2013, 14:54
  2. volvo s40
    By 3df in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-02-2011, 14:56
  3. Mazda 6, Volvo V70, Volvo XC70, czy Toyota Avensis
    By Wojciech in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 10-08-2010, 11:51
  4. Volvo 340 :)
    By Terrorysta in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20-03-2008, 00:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •