Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Kamera sporotowa do backstagów.

    Witam

    Szukam kamery do robienia filmów typu backstage. Ale wybór jest bardzo duży a patrząc po komentarzach nie do końca jasny.
    Np. sztuczne 4K, brak stabilizacji przy wyższych rozdzielczościach albo tylko 25 klatek i innego rodzaje pułapki które mogą spowodować że zakup okaże się nietrafiony.
    Niestety takie szczegóły są ukrywane przez producentów i każdy produkt trzeba wnikliwie analizować

    Kamerki chciałbym używać do robienia nagrań ze sesji i procesu malowania obrazów.
    Zależałoby mi przede wszystkim:
    - na dobrej optyce i jakości nagrań nie zawsze w doskonałych warunkach oświetleniowych.
    - minimum Full HD. każda większa spełniające wszystkie warunku rozdzielczość będzie mile widziana.
    - 60 najlepiej 120 klatek w maksymalnej rozdzielczości do kreatywnych ujęć.
    - Dobra Stabilizacja cyfrowa do kręcenia z ręki która musi działać w maksymalnej rozdzielczości.
    To takie najważniejsze punkty.

    Dodatkowo zaletami byłoby możliwość wymiany baterii albo możliwość wykorzystania power banka, Duża dostępność akcesoriów. itp dodatki.

    Chciałbym rozbić nagrania z kamery zamocowanej na ręce, która by np malowała. Dlatego tak ważna jest stabilizacja i więcej klatek.
    Dodatkowo na sankach aparatu. Jakość dźwięku jest drugorzędna bo w większości nagrywam bez audio.

    Jest coś co by spełniało moje oczekiwania? Chciałbym kupić raz a dobrze, więc cena jest drugorzędną sprawą.

  2. #2

    Domyślnie

    w ciemno to Go Pro Hero Black 7 albo 8. Pewnie coś taniej się innego też dobierze... Jam używam Lamax-a ale on ma "tylko" 30klatek przy 4k... Go pro ma 60 i świetną stabilizację

    pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Kiedyś wpadłem na podobny pomysł i ostatecznie kamera leżała i się kurzyła, bo przez wielkość matrycy, jakość obrazu dramatycnzie spada w ciemności, czyli na sesji gdy światłem są prawie same piloty. Sprawdź sobie Sony z serii RX, bo one przez duuuużo większą matrycę niż normalne sportowe kamery, dają inną jakość.

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuje za uwagi i porady.
    Nadal szukam i przeglądam, do black friday muszę się na coś zdecydować i nie jest to zakup wynikający z chęci a bardziej przymusu.
    Na chwile obecną najbardziej skłaniam się w kierunku DJI Osmo pocket. Właśnie z uwagi na dobrą prace w słabym oświetleniu i ogólnie lepszą jakość nagrywania w stosunku do tradycyjnych kamer sportowych w tym nowych Gopro.
    Druga zaleta to gimbal i tryb time lapse z możliwością programowania ruchu gimbala.
    Jest też możliwość podpięcia power banku.
    Z wad to raczej wąska ogniskowa w stosunku do konkurencji, ale da się to poprawić nakładką.
    Może być problem montowania do ręki, ale widziałem nakładkę. Pozostaje tylko pytanie o ogniskową i jak AF będzie sobie z takim ruchem radził.

    Nie jest to na pewno w 100% to co bym chciał ale z tego co się rozeznałem do tej pory nie ma nic bo by było bliżej tej opcji.

Podobne wątki

  1. Kamera ze slowmotion
    By NiKtos in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-04-2016, 21:12
  2. Radiowóz z kamera i ja
    By MadOnion in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 251
    Ostatni post / autor: 26-01-2015, 01:53
  3. Aparat z HD czy Kamera HD
    By jabkos in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 20-06-2013, 20:28
  4. Kamera bezprzewodowa ...
    By Lento Violento in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-01-2011, 22:32
  5. Pierwsza kamera APS-C
    By superkomornik in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-07-2010, 00:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •