Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Nikon d7200 Lampy Studyjne, reporterskie, studio, plener, pomocy :D

    Po pierwsze - chodzi mi o lampy reporterskie
    Po drugie - Jestem debilem Czytam różne artykuły w necie, oglądam filmiki na yt, czy mam ksiązki na temat aparatu typu "sekrety mistrza fotografii cyfrowej etc"
    i za nic nie jestem w stanie zrozumieć tematu oświetlenia. Obiektywy ok, jakoś rozkminione, aparat czy jego parametry NO UJDZIE, kompozycja etc spoko spoko, a... oświetlenie? No jakby po chińsku do mnie pisali.

    To tak: Mam już kupione dwa quadralite move 300 jako "lampy studyjne" do "studia". Oprócz tego posiadam tylko wbudowany flash do nikonka d7200, którego- z tego co rozumiem trzeba jak najszybciej się pozbyć i podpiąc jakiś prawilny flash - tyle, że narazie ten podstawowy nikona pomaga mi błysnięciem odpalić te quadrality, bo nie rozumiem jak działają te prawilne flasha.

    1. Albo błagam poratujcie jakimś artykułem, linkiem do filmiku, tytułem książki czy czegoś innego z czego da się nauczyć samemu i zrozumieć działanie oświetlenia - nie chodzi mi o to jak ustawiać lampy, żeby twarz dobrze wyglądała, tylko jak używać tych lamp, żeby były kompatybilne ze soba i z aparatem. Wtedy sama się nauczę. Nie będę Wam truć 4 liter.

    2. Albo pomóżcie z odpowiedzią co dokupić (chce narazie mieć zapas 5 różnych oświetleń do oświetlania różnych obiektów (ludzi, przedmiotów etc) - Narazie tylko 2 oświetlenia [czyli te dwa quadralite move 300] = musze dokupić jeszcze trzy flashe). Coś żeby działało to dobrze z nikonem d7200, oraz tymi studyjnymi quadralite.
    Potrzebne mi to do oświetlenia ludzi jak i obiektów (zdjęć produktowych, ludzi, zdjęć niemowlęcych, ale z tego co wiem przy niemowlętach lepiej używać światła stałego, a nie flashowego, czyli quadralite i światło dzienne narazie mi styka :]).



    • Jakie Lampy reporterskie kupić i zadziałają, że będą się odpalać razem z quadralite jak błysnę? Czyli jak zrobie zdjęcie to zaświecą się te reportetskie i te quadralite i będą ze sobą kompatybilne?

    • Jakie Lampy z tych (bo nie znam się na cenach więc powiem prosto) "tanie, albo średnia półka, ale JAK NA SWOJĄ CENE to są FAJNE", lub "warto TYCH szukać używanych i na nie polować, bo są FAJNE "

    • Czy w lampach reportetskich używanych warto kupując zwracać na coś uwagę? Nie wiem, przebiegu jak aparaty raczej nie mają, nie?

    Jak się komuś nie chce odpisywać na takie durne pytanie - spoko, rozumiem. A jak ktoś mi odpowie jak kumpel kumplowi - dzięki <3

    *Budżet taki = że albo dam radę kupić, albo do nich dorobie i będzie mnie stać. Jestem w miare początkującym fotografem, więc nie potrzebuje narazie super profesjoanlnego sprzętu, ale chce w tym kierunku iść więc przyda się coś na czym będzie się dobrze przez jakiś czas pracować i na tym się uczyć i rozwijać i będą dobrym wstępem do lamp reporterkich profesjonalnych.

    PS rozumiem tylko w miarę ludzki język
    Dziękuje, pozdrawiam :]

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2019
    Miasto
    Grudziądz / Kielce
    Posty
    66

    Domyślnie

    Jeśli masz już move 300 to masz o tyle dobrą sytuację, że do sterowania nimi możesz wykorzystać Navigator X2 (quadralite) i ogólnie quadralite ma bardzo fajnie działający system

    Navigator X2 to ganaralnie nadajnik działający na aparacie zamiast lampy (używam o jestem zadowolony).

    Jeśli chodzi o lampy reporterskie - pytanie czy jest sens pchać się w używane?
    Możesz szukać nikonowskich SB (achy i ochy są wobec nich i muszę przyznać, że do chwili śmierci palnika moja stara sb-600 współpracowała nienagannie - upredzam, nie jest to jakaś mocna lampka), ale jeśli chodzi o lampy reporterskie to mając już jakiś początek w systemie quadralite warto zainteresować się nim dalej bo masz:
    * Stroboss 60 (...i jego "mniejszy brat" 36) - działa bardzo fajnie (tani i przyzwoity, używam 2 szt. wersji N, bo jest jeszcze wersja Basic [bez ttl] i wersja Evo [z dedykowanym akumulatorem zamiast standardowych AA - fajna sprawa, ale koszt sporo wyższy - zwłaszcza jak chce się dokupić zapasowy aku]. Kosztują odpowiednio (około): 315 zł (Basic), 475 (standard) i coś ponad 700.
    * Stroboss V1 (używam odpowiednika z Chin - Godoxa V1 - to dokładnie ta samą lampa) - okrągły palnik, dedykowany akumulator (właśnie czekam na dostawa zapasowego:P), zestaw modyfikatorów w przyzwoitych pieniądzach. Sama lampa ma parę fajnych opcji jak np. stałe światło modelujące (mam nadzieję, że nie mieszam pojęć). Cena wyższa (zależnie skąd i jak się kupuje - strobossy kosztują
    już ponadd 1000 zł (warto od razu myśleć o jakimś zapasowym aku i zestawie modyfikatorów co też podnosi cenę...:/).
    Obie te lampy - co się przydaje i w sumie wynika że Ciebie interesuje - mają nadajnik/odbiornik radiowy zgodny z całym systemem - więc mogą uruchamiać pozostałe lampy (sterować nimi) lub np. za pomocą navigatora X2 (albo innej lampy) być sterowane.

    Tak więc raczej nie miałbym wątpliwości do zostania w systemie Quadralite (...i kupiłbym zależnie od potrzeb i budżetu strobossa 60 lub V1 lub ich miks, a do tego navigator X2).

Podobne wątki

  1. Nikon D7200 ikona lampy błyskowej
    By krzys74 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-05-2019, 15:57
  2. Lampy studyjne, domowe studio
    By Joaszka in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-01-2019, 00:09
  3. Pomocy!! Nikon D7200
    By Axe99 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-10-2018, 11:04
  4. Lampy reporterskie, a temperatura barwowa
    By efiksowy in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-10-2011, 06:27
  5. Domowe studio - Lampy SB vs Studyjne
    By bartezzx in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-01-2009, 11:08

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •