Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 72
  1. #1

    Exclamation Lustrzanki na mrozie

    Od kilku miesięcy jestem posiadaczem Nikona D5000. Nieuchronnie zbliża się zima, więc zastanawiam się, czy można lustrem robić zdjęcia na mrozie ? Słyszałem różne historie z tym związane, i w końcu nie wiem, jak to z tym jest. W instrukcji napisane jest, że optymalna temperatura pracy to od 0°C do 40°C. Co się stanie z aparatem, w niższej niż 0°C temperaturze ? Może wy macie doświadczenia z tym związane ?

  2. #2
    Jędrzej Gadziński Awatar jendryn
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    Frankfurt am Main
    Posty
    1 541

    Domyślnie

    Ja katowałem D200 na 3000 m n.p.m przy -28 C i nie było żadnego problemu
    Z tego co kojarzę to chyba akku szybciej się zużywał.
    D700 16,17-35,35

  3. #3

    Domyślnie

    Przy -11'C D40 działał mi bezproblemowo.

  4. #4

    Domyślnie

    instrukcja instrukcją, mój D80 wytrzymywał bez problemu kilkugodzinne spacery przy -20*C, pilnowałem tylko żeby po przyjściu do domu nie używać aparatu i nie wyciągać go z torby przez kilka godzin żeby się wilgoć na zimnej obudowie nie skondensowała.
    D300s | N17-55 | S10-20/4-5,6 | SG3-IR | Marumi CPL Super DHG | Velbon cx-888 | Tamrac Pro 12 | Tamrac System 3

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar reggy
    Dołączył
    02 2010
    Miasto
    Olsztyn/Gdańsk
    Posty
    156

    Domyślnie

    D40 i D5000 używałem zimą (-10 przynajmniej) - bez problemów. Temperatura nie robi raczej wiele złego - bardziej chodzi i skraplanie wody jeżeli wejdziesz z zimnym aparatem do ciepłego, wilgotnego pomieszczenia. Woda skrapla się nie tylko na szkle (obiektyw, lustro, wizjer), ale też na elektronice. Dlatego jak wrócisz z akcji, to zostaw aparat w grubej torbie, żeby powoli doszedł sobie do temperatury pokojowej. A jak się jeszcze boisz, to zawsze można wyjąć baterię.
    Pozdrawiam, Piotr Reddig!
    Moja galeria: www.picasaweb.google.com/piotrreddig

  6. #6

    Domyślnie

    aha, zapomniałem dodać, że mam w torbie wrzucone w zimie takie woreczki z kulkami odciągającymi wilgoć. Tak na wszelki...
    D300s | N17-55 | S10-20/4-5,6 | SG3-IR | Marumi CPL Super DHG | Velbon cx-888 | Tamrac Pro 12 | Tamrac System 3

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jendryn Zobacz posta
    Ja katowałem D200 na 3000 m n.p.m przy -28 C i nie było żadnego problemu
    Z tego co kojarzę to chyba akku szybciej się zużywał.
    Właśnie o baterię chodzi.

    Cytat Zamieszczone przez cervandes Zobacz posta
    (...) pilnowałem tylko żeby po przyjściu do domu nie używać aparatu i nie wyciągać go z torby przez kilka godzin żeby się wilgoć na zimnej obudowie nie skondensowała.
    W tym rzecz cała.

    Cytat Zamieszczone przez cervandes Zobacz posta
    aha, zapomniałem dodać, że mam w torbie wrzucone w zimie takie woreczki z kulkami odciągającymi wilgoć. Tak na wszelki...
    Lekka przesada
    Dxxx Fx Fxx Pxxxx

  8. #8

    Domyślnie

    http://www.youtube.com/watch?v=L-0AIYtdik4
    jeszcze gdzieś był filmik, jak z D90 wspinali się w mrozie i cykali zdjęcia...
    w każdym razie, podczas "dużych mrozów" zeszłych zim, mój kastrat dawał rade ( po 2, 3 godziny w temperaturce poniżej -20 stopni), tylko tak jak koledzy mówili- trzeba pamiętać, by nie doszło do skroplenia itd.
    1/2 Get Lucky Photo
    D750| S 35mm | N 50mm 1.8 | SB700

  9. #9
    Blasius.G
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lodzermensch Zobacz posta
    ...Lekka przesada
    Dlaczego? Duzo ludzi tak ma. Ja nawet nie tyle mam je tam wrzucone, co nie wyjmowalem ich z toreb od nowosci Nie przeszkadzaja, a moga troche pomoc.

    Przy mrozie nigdy zadnych problemow nie mialem (nawiazujac do watku).

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar Wozlow
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Rzeszów/Krosno
    Posty
    146

    Domyślnie

    Z d40 nie miałem rok temu najmniejszych problemów nawet na dużym mrozie.
    Jednak z tego co pamiętam to znajomemu nie chciał na mrozie AF ruszać w d700

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •