Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 80
  1. #1

    Domyślnie Widziałem na ulicy gaz...Chile i boliwijskie Altiplano oraz Argentyna.

    ...jak śpiewał Kazik. Protesty, zamieszki czy stan wyjątkowy mają to do siebie, że potrafią popsuć człowiekowi wyjazd. Mnie popsuły jedynie trochę, bo nie udało mi się zobaczyć ponoć zjawiskowego miasta Valparaiso i to tyle ze złych wiadomości. Trochę gazu się jednak nałykałem, bo zarówno w Punta Arenas jak i w Santiago mieszkałem w samym centrum wydarzeń, ale i tak nie było to aż tak uciążliwe jak mi się wydawało. Godzina policyjna, trza wracać do hostelu, trudno było cokolwiek kupić w centrum, bo sklepy pozamykane ale Chilijczycy nawet z zakupami byli pomocni i zimne piwko (ukraińskie) zawsze czekało w lodówce. W zamian nauczyłem ich kilku strategicznych polskich zwrotów, tak by się mogli odnaleźć w towarzystwie, i grać w chu...w pana. O zamieszkach jednak nie będzie, bo wyjazd był zaplanowany na widoczki. Widoczki będą z Atacamy, Patagonii i nieziemskiego boliwijskiego Altiplano. Zdjęcia turystyczne, do zobaczenia było sporo a miałem na to jedynie 3 tygodnie więc na sporej ilości zdjęć światełko "turystyczne". Z resztą nie mam aspiracji do bycia krajobrazowcem. W dodatku 95% fociek popełnionych zostało 85mm, bo ze względów oszczędnościowych zabrałem jedynie dwie stałki a druga się nie przydała. Tyle tytułem wstępu i technikaliów. Na początek kilka z Tatio i Valle de la Luna.
























  2. #2

    Domyślnie

    Tamtejsze światło i przejrzystość powietrza jest wyjątkowa, dla mnie są to jedne z najlepszych krajobrazów na świecie!
    W sumie zastanawiałem się, czy transport nie stanął, kiedy tam byłeś, trochę miałeś mimo wszystko pecha. Valpo moim zdaniem przereklamowane, chyba, że ktoś lubi murale
    Ciekaw jestem trasy którą zrobiłeś, teraz ceny biletów zachęcają do wyjazdu.

  3. #3
    an
    Gość

    Domyślnie

    Już znasz moje zdanie, że zrobiłeś kapitalne fotografie. Więc proszę o więcej.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 13-11-2019 o 19:15 Powód: Nasze forum to nie byle gdzie. A twoich aluzji po pierwsz ema nie być, a po drugie większość ich nie łapie. Więc prosze tego zaprzestać.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Tamtejsze światło i przejrzystość powietrza jest wyjątkowa, dla mnie są to jedne z najlepszych krajobrazów na świecie!
    W sumie zastanawiałem się, czy transport nie stanął, kiedy tam byłeś, trochę miałeś mimo wszystko pecha. Valpo moim zdaniem przereklamowane, chyba, że ktoś lubi murale
    Ciekaw jestem trasy którą zrobiłeś, teraz ceny biletów zachęcają do wyjazdu.
    Santiago stanęło na kilka dni, w tym lotnisko chyba na dwa, ale mnie to szczęśliwie ominęło. Co prawda metro w centrum spalili a autobusów było za mało więc ogólnie w godzinach szczytu ponoć był chaos, ale ja to przesypiałem. Ogólnie poza Santiago dało się żyć bezproblemowo, przynajmniej w tym czasie gdy ja tam byłem, bo później protest rozlał się na cały kraj (a potem na cały kontynent, z tego co teraz czytam ). Co do trasy to większe odległości samolotami robiłem, bo bilety tanie (i chyba tylko bilety, bo cała reszta w Chile faktycznie droga jak w Europie zachodniej), a mniejsze prywatnymi busami, samochodu nie wynająłem. Zaczęliśmy od Atacamy, by dać czas się nagrzać południu, potem Boliwia, powrót do Calamy, przelot do Punta Arenas, potem Puerto Natales i parki, chwilowy wypad do Argentyny na lodowiec, powrót do PA i te szitowe wysepki z pingwinamy (kobiałka się uparła) i powrót do Santiago. Na więcej nie starczyło czasu. Choć w sumie gdybym przewidział te protesty to miałbym jeszcze ze dwa dni do zagospodarowania. Moja wina. A o Valpo myślałem właśnie ze względu na murale. Bo jestem wielkim fanem

    PS Nocne niebo faktycznie robi wrażenie, wszystko widać jak na dłoni. Myślę, że to raj dla fanów obserwacji i foćkowania gwiazd.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 13-11-2019 o 10:46

  5. #5

    Domyślnie

    Być w centrum konfliktu i wrócić z takimi widoczkami..
    Chodzi mi o zderzenie tych zdjęć z ogólnym poziomem krajobrazu na nikoniarzach. Odległosć miejsca, a więc i nikla szansa na ponowne ujrzenie dodatkowo potęguje niedosyt.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie będę się bić z kraobrazowcami, bo nie o to mi chodzi. Technicznie pewnie trochę to od nich odstaje, ale jakoś mnie to nie męczy po nocach Foćki są tylko dodatkiem do podróży i tak je traktuję. I dlatego wstawiam je tu a nie tam. Na żywo wygląda to trochę inaczej, ale pamięć na szczęście mam dobrą więc nic nie straciłem A szansa na ponowne ujrzenie już w przyszłym roku, bo zachorowałem na Amerykę Pdn. Chile raczej nie odwiedzę, ale Boliwia się mnie spodobała.

    Laguna Colorada. Dość wysoko więc szybko można dostać zadyszki.




















  7. #7

    Domyślnie

    W Peru celuj
    Zajebiaszcze widoki, Boliwia jak mniemam?

  8. #8
    an
    Gość

    Domyślnie

    Te Alpaki Cztery brązowe w tym jedna puszysta. Jedna czarna. Nad nimi zmiksowany szef, nie mogący się zdecydować gdzie stanąć, kontrolujący każdy ruch stadka. I jego biały wierny pomocnik, czekający z uwielbieniem na rozkaz. Wszystkie patrzą w otaczającą przestrzeń, z zazdrością i tęsknotą spozierając na taplające się w różu ptaki. Czy to zamierzona alegoria jakiegoś forum?

  9. #9

    Domyślnie

    To lamy, nie alpaki

  10. #10
    an
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    To lamy, nie alpaki
    Koca nie odróżnisz

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Ameryka Południowa / Chile,Argentyna,Urugwaj,Paragwaj,Brazylia /
    By Archibald6803 in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 08-08-2016, 00:24
  2. Argentyna przepisy celne
    By CEX in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-02-2013, 14:28
  3. [ Sport ] Polska - Argentyna
    By Slon in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 19:29
  4. [argentyna] San Ignacio Mini
    By rafulec in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-01-2011, 17:47
  5. [ Krajobraz ] Santiago de Chile
    By piogar in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-11-2008, 09:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •