Close

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 80
  1. #51

    Domyślnie

    Bardzo fajne foty, sam bym takie chciał przywozić. A i okolica przepiękna. A nie masz jakiś ludzi do dorzucenia oprócz udanych landszafcików?
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  2. #52

    Domyślnie

    Eh, skąd tam brać ludzi... czasem 50 czy 100 km można przejechać i żadnego budynku nie widać Poczekajmy na miasta.
    Te odludzia są niesamowite.

  3. #53

    Domyślnie

    Ni mom ludzi, ni mom miost. Jeśli już to z komórczaka, ale nic godnego uwagi. W Boliwii byłem tylko kilka dni i to przeważnie na pustkowiach a w Chile ludzie nie wyglądają zbyt egzotycznie. Miasta tym bardziej, w dodatku z lekka opalone Skupiłem się na krajobrazach.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 19-11-2019 o 18:27

  4. #54

    Domyślnie

    Uyuni zrobiłeś z San Pedro? Wycieczka?

  5. #55

    Domyślnie

    Tak i tak. Wynajeliśmy do spółki z Brazylią i Australią terenówkę, która Cię wiezie z San Pedro na przejście graniczne Hito Cajón a potem do Uyuni i z powrotem do San Pedro. W godzinę robisz 2km "przewyższenia" więc na przejściu sporo osób już rzyga lub słania się jak po zrobieniu połówki wiec dobrze dać sobie kilka dni na choćby częściową aklimatyzację SPdA lub od strony Boliwii czy Argentyny, bo potem nie jest lepiej. Razem z Jeepem masz jedzonko na kilka dni i noclegi w lepszych lub gorszych hotelikach. My mieliśmy dość dobre, ale sporo osób czuje się oszukanych i narzeka na warunki w Boliwii więc dobrze jest sobie wcześniej upatrzyć jakieś biuro. Samotna wyprawa odpada, bo żadne korpo w Chile nie wypożycza samochodów do Boliwii (przynajmniej tak się wcześniej dowiadywałem). Z Boliwii też nie jest łatwo, bo temat obstawia kilka biur, które ponoć mają monopol na Uyuni. Ponoć da się wypożyczyć motor lub quada, ale dochodzi jeszcze nawigacja i umiejętności poruszania się po bezdrożach. Ogólnie nie jest to łatwe. Nie ma porównania z Atakamą gdzie praktycznie wszystko łącznie z Tatio da się zrobić Corsą czy innym Golfem.

    To wozidełko na kilka dni staje się twoim domem.

    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 19-11-2019 o 22:06

  6. #56

    Domyślnie

    Wiem, że jazda samemu, w jeden samochód po takich bezdrożach nie jest dobrym pomysłem. To znaczy zabawa jest przednia, o ile wyobraźnia nie ogranicza. Bo jak sobie człowiek wyobrazi, ile będzie pieszo zasuwał po pomoc w wyciągnięciu auta, to się robi grzeczny
    Widoki warte niewygód, z pewnością

  7. #57

    Domyślnie

    Tam w ogóle działają jakieś telefony, oprócz satelitarnych?

  8. #58

    Domyślnie

    W Chile i Argentynie w tym rejonie wokół miasteczek jest zasięg, wzdłuż głównych dróg co kilometr są telefony alarmowe. W Boliwii wątpię.

  9. #59

    Domyślnie

    Na Altiplano generalnie nie ma zasięgu. Przynajmniej ja nie miałem. Dopiero w mieście Uyuni, może gdzieś po drodze coś mignęło. Ale ruch tam jest dość duży i kierowcy robią te same trasy więc znajdą i pomogą. Resztę ogarnia kierowca, mechanik i kucharz w jednej osobie. Za lekarza też robi. W razie czego na wyposażeniu wozidła jest butla z tlenem i worek suszonych liści koki. W Chile to już tak jak pisał poste czyli Ameryka.

  10. #60

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    butla z tlenem i worek suszonych liści koki
    No tak, to lepsze jak telefon...

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Ameryka Południowa / Chile,Argentyna,Urugwaj,Paragwaj,Brazylia /
    By Archibald6803 in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 08-08-2016, 00:24
  2. Argentyna przepisy celne
    By CEX in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-02-2013, 14:28
  3. [ Sport ] Polska - Argentyna
    By Slon in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 19:29
  4. [argentyna] San Ignacio Mini
    By rafulec in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-01-2011, 17:47
  5. [ Krajobraz ] Santiago de Chile
    By piogar in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-11-2008, 09:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •