Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie Surface Pro lub coś podobnego - do retuszu ?

    Hej w kwestii sprzętu do retuszu - może miał ktoś doświadczenie:

    Pracuje ogólnie na 3 monitorach. Jednak czasami mam tak wielką ochotę odejść od biurka, rozłożyć się na kanapie i tam pracować dalej. Zainteresowały mnie urządzenia typu Surface Pro 4 czy HP Spectre x2 itp. itd.. Posiadają matryce IPS, wysokie rozdzielczości, i bardzo dobre pokrycie sRGB. Są szybkie, mocy wystarczy do klepania rawów. A co najważniejsze, mają dobrze rozwinięte narzędzie jakim jest piórko. Od chyba 9 lat pracuje na tablecie z piórkiem, i raczej już myszką nawet nie potrafię. Do tego serwer NAS, wiec pracowałbym cały czas na tych samych plikach. Gdy zaczynam czuć zmęczenie, idę przed TV, robię sobie drinka I retuszuje dalej na tablecie rysując po ekranie. Nie chcę, by zastąpiło to PC, ale było takim równie komfortowym zamiennikiem od czasu do czasu.

    Czy ktoś z Was ma takowe urządzenie i próbował sił pędzlowania ? Ogólnie co o tym sądzicie ? Wolę zapytać niż wydać 3k tylko dla testu.

  2. #2

    Domyślnie

    Surface Pro to raczej od 4.000 zł w górę.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Surface Pro to raczej od 4.000 zł w górę.
    Wersja 4 to nadal świetne urządzenie. Można kupić do 3 tyś. jednak myślę również o alternatywach, od HP, DELL'a czy Asusa. Są tańsze a również wydajne. Nie boje się też sprzętów z 2 ręki. Tylko czy to się sprawdzi hmm...

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli ktoś nie dostaje wysypki na dźwięk słowa "Apple" to nie ma nic lepszego w sensie ekranu niż MBP. Niestety, rysować się po nim nie da i trzeba dodatkowy tablet. Ew Ipad Pro + rysik.

  5. #5

    Domyślnie

    Mam takie cudo (SP4) z prockiem i5. Jak na moj gust to czasem muli. Ekran i rysik sa OK. uzywam to w podrozy do kopiowania zdjec i poczty. Nigdy zdjec nie obrabialem, co oczywiscie nie znaczy ze sie nie da
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  6. #6

    Domyślnie

    Pomyśl o mocnym laptopie i czymś takim jak huion kamvas pro 16 premium. Kupiłem i skalibrowałem. Pokrycie sRBG i AdobRGB (jak i dokładność kolorów) jak na "mobilne" obrabianie zupełnie spoko.
    D750, D7500, S Art 18-35/1.8; N10-20/4.5-5.6, T 60/2 Macro, N AF-P 70-300/4.5-6.3; T17-35mm f/2.8-4 Di OSD; T 35-150 2,8-4; Sigma A 50/1.4; T SP 24-70 mm f/2.8 VC USD G2

  7. #7

    Question

    Cytat Zamieszczone przez rupi Zobacz posta
    Pomyśl o tablecie i czymś takim jak huion kamvas pro 16 premium. Kupiłem i skalibrowałem. Pokrycie sRBG i AdobRGB (jak i dokładność kolorów) jak na "mobilne" obrabianie zupełnie spoko.
    Wiem że to nie zastąpi PC z trzema monitorami - ale da się dość komfortowo i szybko obrabiać ? Jakie jest Twoje zdanie ?


    Cytat Zamieszczone przez rupi Zobacz posta
    Pomyśl o mocnym laptopie i czymś takim jak huion kamvas pro 16 premium. Kupiłem i skalibrowałem. Pokrycie sRBG i AdobRGB (jak i dokładność kolorów) jak na "mobilne" obrabianie zupełnie spoko.
    No tak, tylko to już plątanina kabli się robi

  8. #8

    Domyślnie

    Da się. Bawię się tym od soboty i jestem zadowolony. Są różne wersje- od wymiaru poprzez pokrycie barw. Ja zdecydowałem się na 16 calowy, premium (150% sRGB, nie pamiętam dokładnie ale pokrycie Adoba w DisplayCal wyszło ok 96% !!). Oprócz czerni ( delta poniżej 4) cała reszta poniżej ok 0,3 (kilka ok 0,5). W porównaniu z pracą na laptopie, nawet takim 17 cali komfort pracy bardzo dobry. Pooglądaj recenzje na youtubie. Nie można oczekiwać jakości i komfortu profesjonalnego monitora, ale w laptopie ciężko o lepszy monitor. Asus mojej małżonki, reklamowany jako 100% AdobeRGB za ponad 8tyś jakością wyświetlacza nawet nie stał przy tym. Do tego fajnie działające piórko i przydatne klawisze funkcyjne.

    PS: kable da się ogarnąć . Jedyny minus, to wymaga zasilania, ale coś za coś...
    D750, D7500, S Art 18-35/1.8; N10-20/4.5-5.6, T 60/2 Macro, N AF-P 70-300/4.5-6.3; T17-35mm f/2.8-4 Di OSD; T 35-150 2,8-4; Sigma A 50/1.4; T SP 24-70 mm f/2.8 VC USD G2

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rupi Zobacz posta
    Da się. Bawię się tym od soboty i jestem zadowolony. Są różne wersje- od wymiaru poprzez pokrycie barw. Ja zdecydowałem się na 16 calowy, premium (150% sRGB, nie pamiętam dokładnie ale pokrycie Adoba w DisplayCal wyszło ok 96% !!). Oprócz czerni ( delta poniżej 4) cała reszta poniżej ok 0,3 (kilka ok 0,5). W porównaniu z pracą na laptopie, nawet takim 17 cali komfort pracy bardzo dobry. Pooglądaj recenzje na youtubie. Nie można oczekiwać jakości i komfortu profesjonalnego monitora, ale w laptopie ciężko o lepszy monitor. Asus mojej małżonki, reklamowany jako 100% AdobeRGB za ponad 8tyś jakością wyświetlacza nawet nie stał przy tym. Do tego fajnie działające piórko i przydatne klawisze funkcyjne.

    PS: kable da się ogarnąć . Jedyny minus, to wymaga zasilania, ale coś za coś...
    No ja pracuje na 3x Eizo S2233W - już swoje lata mają. No ale jakoś super pro to one nigdy nie były. A czy można to ustawić tak że np. na tablecie masz biurko a na np. ekranie laptopa narzędzia ? By pulpity nie były klonem a rozszerzeniem ? I dlaczego akurat wybrałeś ten model ? Ma najlepsze pokrycie barw tak ?

  10. #10

    Domyślnie

    Ten model to taki kompromis między komfortem, a mobilnością. Wersja premium ma najlepsze pokrycie barw. Ustawiasz to jak każdy inny ekran- możesz jako rozszerzony, przypisać profil kolorów po kalibracji, a do tego "rysujesz" bezpośrednio po obrazie.

    PS: możesz kupić w sklepie x-... i jak się nie spodoba, oddać ):
    Ostatnio edytowane przez rupi ; 12-11-2019 o 19:58
    D750, D7500, S Art 18-35/1.8; N10-20/4.5-5.6, T 60/2 Macro, N AF-P 70-300/4.5-6.3; T17-35mm f/2.8-4 Di OSD; T 35-150 2,8-4; Sigma A 50/1.4; T SP 24-70 mm f/2.8 VC USD G2

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. OLD_2196_35 Self-Portrait Behind the Emulsion Surface
    By wpkx in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-11-2019, 20:06
  2. Microsoft Surface jako Hackintosh?
    By foto4deg in forum Komputery
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-01-2019, 09:31
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-07-2017, 23:55
  4. MS Surface
    By Sendilkelm in forum Komputery
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 17:52
  5. Coś podobnego do SB-400
    By grissley in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-03-2012, 20:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •