Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Jak uzyskać ostre zdjęcia z D7500

    Witam
    Obecnie kupiłem D7500+18-105 f/3.5-5.6G ED VR. Załapałem się na rabat w sierpniu.
    Jako aparat mnie odpowiada mimo jakiś tam mankamentów. Używam przede wszystkim do zdjęć. Ustawiam obecnie różne wartości w ustawieniach i porównuję jakość poszczególnych zdjęć. I tutaj mam pytanie o podanie jak ustawić wartości w Automatyce programowej (P) w przy wykonywaniu zdjęć osób pomieszczeniach:
    - z słabym oświetleniu (sala bankietowa),
    - dobrym oświetleniem
    - w kościele
    - na zewnątrz ( lekkie słońce)
    Wiem że to zależy od wielu czynników , ale jeśli będę miał punkt wyjścia to będę mógł manewrować aby dostosować najlepsze wartości do danej sytuacji.
    Ponieważ muszę się nauczyć w ciągu paru dni podstawowych zasad, ale czasu coraz mniej (pozostało 5dni). A nie chciałbym wykonywać zdjęcia ustawiony na zielony tryb AUTO.
    Już przy wykonywanych moich próbach lepiej jest na P niż na AUTO.
    Pozdrawiam i życzę miłego dnia

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Witaj
    Wszędzie gdzie oświetlenie słabe ustawiasz czas ekspozycji tak ile dasz radę utrzymac w rękach, przykładowo z włączonym VR bezpieczne moim zdaniem jest 1/10s ale oczywiście i przy krótszych czasach możesz rozmyć jak i przy dłuższych czasach utrzymać w rękach, przysłona najbardziej otwarta i starasz się tak ustawić do tego ISO żeby nie zdegradować zdjęcia ( można używać AutoISO ), polecam robić to trybie S albo A.
    W dobrym oświetleniu już nie widzę żadnego problemu, kwestia jaką chcesz mieć głębie ostrości i w trybie A najprościej.
    Oczywiście do tego AF-S i ustawiasz punkt ostrości tam gdzie chcesz, nie polegaj na automacie.

  3. #3

    Domyślnie

    Przy deficycie światła, auto-iso z ustawieniem granicznego (to takie przy którym szum będzie dyskwalifikujący jakość zdjęcia) i tak jak pisze @koesh, albo czas taki żeby nie było poruszenia (zależne od ogniskowej, pewności ręki, dynamiki ujęcia no i gęstości matrycy) albo jak najbardziej otwarta przysłona.
    Ostatnio edytowane przez jjj ; 11-11-2019 o 16:27

  4. #4

    Domyślnie

    Przy słabym oświetleniu głównym problem będzie obiektyw 18-105 f/3.5-5.6G ED VR. To fotografowania, o którym napisałeś lepiej sprawdzą się jasne obiektywy, Ewentualnie możesz wspomagać się lampą błyskową (zewnętrzną).
    ...0...

Podobne wątki

  1. Sigma 70-300 apo a ostre zdjęcia z D7000
    By ida.k in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 16-05-2017, 07:27
  2. Nie ostre zdjęcia z lampą SB 910
    By Michu053 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-05-2017, 20:21
  3. sposob na ostre zdjecia?
    By Sayax in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 28-02-2017, 18:11
  4. ostre zdjecia krajobrazu
    By duzodobry in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 11-12-2011, 22:36
  5. AF-S 4,5-5,6 G VR- Ustawienia body--> ostre zdjecia?
    By chrzanu in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-06-2010, 20:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •