Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Kamera IP zewnętrzna

    Witajcie.

    Jest ktoś kto zna temat, jest instalatorem lub zmierzył się z tym urządzeniem pod kątem instalacji / użytkowania, itp .?
    Potrzebuję zakupić 1 kamerę, która by monitorowała posesję od zewnątrz, na skrętce np. kat 5e a nie po wifi.
    Jest wiele modeli, aczkolwiek mało wpisów dotyczących jak sprzęt się sprawuje i czy użytkownik zadowolony.
    U mnie w okolicy coraz więcej włamań do prywatnych domów, w ciągu tygodnia były 3 włamania i kradzieże w sąsiednich domach na 1 ulicy !
    Posiadam alarm z czujkami zewnętrznymi, muszę jeszcze rozbudować o 1 dodatkową czujkę + tę kamerę.
    Nie ukrywam, że wolę wydać więcej na czujkę a mam je sprawdzone od wielu lat niż na kamerę.
    No i teraz pytania, czy mając IP wewnętrzne od providera internetu, muszę mieć zewnętrzny IP za który muszę dodatkowo płacić, aby
    mieć monitoring po www do tej kamery ? Czy raczej działa to tak jak Team Viewer, że można "wyjść" z sieci wewnętrznej z rutowalnym adresem IP ?
    No i czy dałoby się wykorzystać jakość centralkę alarmową aby zintegrować tę kamerę z moim obecnym systemem ? Czy raczej jako urządzenie standalone tylko w połączeniu z ruterem i "wyjściem" na świat ?
    Możecie coś doradzić, pod kątem produktu, lub czego unikać czy w ogóle dać sobie spokój z tym ustrojstwem ?
    Ostatnio edytowane przez moshica ; 10-11-2019 o 21:24
    Nikon i podróże ...


  2. #2

    Domyślnie

    Osobiście nie posiadam, ale mój klient bardzo sobie chwali ze względu na bezawaryjność oraz jakość obrazu:

    https://www.napad.pl/produkty-934-90...e-ni-0360b.htm

    Zewnętrzny IP musisz mieć, ale nie musi to być stały adres IP. W ustawieniach kamery możesz skonfigurować dynamiczny DNS. Z reguły kupując kamerę masz od producenta dostęp do jego serwera DDNS. Działa to w ten sposób, że kamera wysyła do serwera swoje aktualne IP, które jest powiązane z adresem strony pod którym jest dostępna Twoja kamera np. mojakamera.dahuaddns.com.
    Ostatnio edytowane przez Carax ; 11-11-2019 o 15:55

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli masz NAS np. Qnap to na nim możesz zrobić nagrywanie.
    D600 , N50/1,4 , , To16-28/2,8 , N24-70/2,8 , N28-300 , S70-200/2,8 , N70-300, S150-500 , itd...

    Ludzie marzą o Aniołach, ja miałem jednego Krabbika w ramionach...

  4. #4

    Domyślnie

    @Carax, dzięki za dalsze wyjaśnienia. Zastanawiam się nad ceną tej kamerki, jest droga, widziałem że o tych lub zblizonych paranetrach zaczynają się od 400zł wzwyż. Pewnie róznica w jakości obrazu i jego rejestracji. @Zetec, no niestety nie mam NAS'a,w zasadzie śwadomie go nie chciałem mieć, ale masz rację że teraz by się przydał
    W najblizszym czasie spotkam się z moim instalatorem od centralki i porusze ten temat, być może w wrócę jeszcze z pytaniami.
    Nikon i podróże ...


  5. #5

    Domyślnie

    Przydałby ci się NAS do kamerki.

    Złodzieje by sobie wynieśli go razem z zapisem

  6. #6

    Domyślnie

    Kto wie, złodzieje jak mają czas to penetrują każdy zakątek. Ostatnio w domu obok nawet w starym piecu popiół wysypali bo po zmarłych staruszkach kasy tam szukali !!!
    Wracając do tematu to zapis w cloud coraz popularniejszy, no tam tego nie wyniosą...
    Nikon i podróże ...


  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Przydałby ci się NAS do kamerki.

    Złodzieje by sobie wynieśli go razem z zapisem
    Wszystko zależy gdzie go umiescisz i jaki masz alarm oraz jak go skonfigurujesz...
    D600 , N50/1,4 , , To16-28/2,8 , N24-70/2,8 , N28-300 , S70-200/2,8 , N70-300, S150-500 , itd...

    Ludzie marzą o Aniołach, ja miałem jednego Krabbika w ramionach...

  8. #8

    Domyślnie

    Ale nagrywanie obrazu online wiąże się z kiepską jakością. Lepiej podłączyć kamere pod rejestrator.

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie znam się na tym ale u znajomego magazyny nagrywa kamerkami Xiaomi z wifi z własnym zasilaniem i do tego router Xiaomi ( w biurze z modemem i kartą sim ) z dyskiem przenośnym do nagrywania plus appka na fonie do podglądu live, kamerki kupował po coś 250zł w wersji 1080p, 300zł są 4K, router 140zł, dysk zwykły w obudowie USB3, nie narzeka czyli działa od lutego.

  10. #10

    Domyślnie

    Jak zewnętrzne po wifi, to średnio to widzę. Wiem że takie są, ale propagacja fal na tym paśmie przez ściany budynku może być całkowicie zakłócana.
    Uważam ze tylko na kablu ma to sens, przy wewnętrznych czemu nie...
    Nikon i podróże ...


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zewnętrzna nagrywarka DVD.
    By Desperados in forum Komputery
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-04-2013, 13:53
  2. Lampa zewnętrzna + D80 - doradźcie !!
    By Młody_SS in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-10-2011, 11:40
  3. zewnętrzna lampa?
    By gwedhan in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-03-2010, 19:49
  4. Zewnętrzna lampa
    By Pedro100 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-03-2010, 16:21
  5. lampa zewnetrzna...
    By ThyDisease in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-11-2007, 18:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •