Close

Strona 101 z 1235 PierwszyPierwszy ... 5191991001011021031111512016011101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 001 do 1 010 z 12347
  1. #1001

    Domyślnie

    Uuu w życiu bym nie wpadł na rozwiązanie.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  2. #1002

    Domyślnie

    Ja pewnie i z drugą podpowiedzią obrazkową też nie.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  3. #1003

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    Na razie jeszcze nawet nie wiem jak to to się ustawia na Biegun Północny .

    Kiedyś bawiłem się w oglądanie ale miałem montaż azymutalny. Teraz kupiłem używany paralaktyczny z napędem i mam zamiar pobawić się w zdjęcia. Tylko ciągle chmury .
    Ty widzę że przerobiłem D5100, czyli pewnie coś ciekawego z bieszczadzkiego nieba niedługo pokażesz. (Kilka już zresztą dawałeś.)
    A no dzisiaj niebo jeszcze czyste... może Oriona spróbuję ale to dopiero gdzieś później o ile się niebo utrzyma.

    D5100 kupiłem ostatnio od znajomego co przerabia pod astro i jeszcze nie miałem okazji sprawdzić :/


    Co do ustawiania na biegun to dokup sobie taką oto dzidę laserową. Przy szerokich kadrach (krajobrazy) wystarczy na szybko przystawić laser do montażu i skierować na polarną. Tak aby polarna była w kółku (w lunetce biegunowej). Przy węższych kadrach to pomaga aplikacja SAM Console na androida. Pokazuje gdzie polarna powinna dokładnie się znajdować w tym kółku.

    Jaki masz sprzęt do foto?
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  4. #1004

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    ... To Ty masz taki wskaźnik? Może jeszcze powiesz że masz pomiar temperatury układu chłodzącego?
    A co? Mam samemu liczyć?
    Pomiaru temperatury nie mam. Po prostu jak się zaczyna krystalizować to trochę zwalniam i już.


    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    Na razie jeszcze nawet nie wiem jak to to się ustawia na Biegun Północny .

    Kiedyś bawiłem się w oglądanie ale miałem montaż azymutalny. Teraz kupiłem używany paralaktyczny z napędem i mam zamiar pobawić się w zdjęcia. Tylko ciągle chmury .
    Ty widzę że przerobiłem D5100, czyli pewnie coś ciekawego z bieszczadzkiego nieba niedługo pokażesz. (Kilka już zresztą dawałeś.)
    Ja protestuję! Żadnych portretów.
    Ponieważ nie mam Tapatalka, to post dodałem poprzez kliknięcie ZAMIEŚĆ SZYBKĄ ODPOWIEDŹ na dole strony otworzonej w domyślnej przeglądarce mojego laptopa. Podobno też tak można

  5. #1005

    Domyślnie

    Teoria to jedno, natomiast od kilku dni nad Lublinem każdej nocy są chmury, które uniemożliwiają mi wypróbowanie montażu. Wczoraj zdążyłem odejść od bloków w ciemniejsze miejsce i natychmiast chmury przesłoniły pół nieba, w tym część z Gwiazdą Polarną. Popatrzyłem trochę i wróciłem do domu.
    Do astrofoto chcę używać 10-24 f3,5-4,5; 50 mm f1,8; 85mm f1,8; 150 mm f2,8 i 200 mm f4. Mam jeszcze 70-300, ale na początku muszę opanować krótsze ogniskowe. Robiłem zdjęcia bez prowadzenia ale w mieście to nie to. Gdyby mieć ciemniejsze niebo to efekty byłby lepsze, a tak to muszę mieć dłuższe czas naświetlania.
    Może za jakiś czas dokupię jakiś krótki teleskop, ale na razie nie mam ani umiejętności ani tyle czasu by to miało sens.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez rwpb Zobacz posta
    A co? Mam samemu liczyć?
    Pomiaru temperatury nie mam. Po prostu jak się zaczyna krystalizować to trochę zwalniam i już.
    Ja bym się raczej obawiał że zacznie się gotować .

    Cytat Zamieszczone przez rwpb Zobacz posta
    Ja protestuję! Żadnych portretów.
    Spokojnie, twarz się zamaże .

  6. #1006

    Domyślnie

    Wbijaj na południe
    Razem podziałamy
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  7. #1007

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    A no dzisiaj niebo jeszcze czyste... może Oriona spróbuję ale to dopiero gdzieś później o ile się niebo utrzyma.
    Oriona robiłem jeszcze na kliszy ze statywu . To były czasy. Latarń prawie nie było, a z tych co były, to połowa nie świeciła, także gdy odszedłem 100 m od bloków (mieszkałem na krawędzi miasta), to niebo miałem jak teraz na wsi.

  8. #1008

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    ...Ja bym się raczej obawiał że zacznie się gotować ..
    Ja myślałem o tym krystalizującym się osadzie...
    Ponieważ nie mam Tapatalka, to post dodałem poprzez kliknięcie ZAMIEŚĆ SZYBKĄ ODPOWIEDŹ na dole strony otworzonej w domyślnej przeglądarce mojego laptopa. Podobno też tak można

  9. #1009

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    Oriona robiłem jeszcze na kliszy ze statywu . To były czasy. Latarń prawie nie było, a z tych co były, to połowa nie świeciła, także gdy odszedłem 100 m od bloków (mieszkałem na krawędzi miasta), to niebo miałem jak teraz na wsi.
    Masz gdzieś to zdjęcie?
    Weź zeskanuj
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  10. #1010

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Masz gdzieś to zdjęcie?
    Weź zeskanuj
    Poszukam, ale nie gwarantuję że znajdę. To były lata '90.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez rwpb Zobacz posta
    Ja myślałem o tym krystalizującym się osadzie...
    Aaa..., ja ciągle mam w pamięci drobne przegrzanie bloku w Czarnobylu dla tego pomyślałem że boisz się powtórki gdzieś w okolicy Proxima Centauri. Ponoć tam kiepsko z serwisem.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Wbijaj na południe
    Razem podziałamy
    Chętnie, ale najwcześniej na wiosnę. Zastanawiam się nad wyjazdem i spędzeniu kilku dni w okolicach Mucznego lub jeszcze lepiej Bukowca. Kiedyś tam półoficjalnie można było rozbić namiot i przyjeżdżali ludzie właśnie dla ciemnego nieba.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Kolego @grocho, czy wiesz że tematem zagadki była głowica???

Strona 101 z 1235 PierwszyPierwszy ... 5191991001011021031111512016011101 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zabawa "Czy znasz Świat?" SEZON 2
    By Jacek_Z in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 960
    Ostatni post / autor: 08-05-2023, 16:50
  2. Zabawa fotograficzna - "Czy znasz Polskę?" - SEZON 2
    By Juriko in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 2725
    Ostatni post / autor: 03-02-2022, 22:24
  3. Zabawa fotograficzna - Co to jest? SEZON 2
    By siemalysy in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 7177
    Ostatni post / autor: 10-11-2019, 11:43
  4. foto zabawa - zgadywanka - co to za szkło ?
    By bogdi64 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 21-09-2011, 00:23
  5. foto zabawa z pytaniem na niedzielę
    By bogdi64 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27-11-2009, 16:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •