Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Odnośnie kalibrowania do wzorca przez serwis, ja mam D750 po akcjach serwisowych i rzekomej regulacji do wzorca przez serwis w Nikonie, i... używane 85 1.8G i nowe 50 1.8G mam ustawione na +15, a używane 35 1.8G a
    ED na bodaj +6, ale tutaj jeszcze bede sprawdzal bo nie jestem do końca zadowolony. Więc, gdyby przyjąć że 50 i 85 są ustawione wzorcowo, to powinny mieć 0 na body, także troche krzywy maja ten wzorzec w Czechach

  2. #22

    Domyślnie

    Wróćmy może do tematu... @madebyzosiek lub ktokolwiek inny, oddawaliście S18-35 do kalibracji w Gdyni? Jak efekty? Ja od 2 tygodni walczę ze swoją sztuką, kupiłem docka i podjąłem próbę walki z tym badziewiem, ale to po prostu nie ma sensu, bo obiektyw jest totalnie nieprzewidywalny. AF robi sobie ze mnie jaja - na 10 prób 2 trafi w punkt, 4 w tył, a 4 w przód i to niezależnie od tego, co ustawię w docku. Nie mogę po prostu uwierzyć, że Sigma puściła na rynek taki złom i to w tej cenie. A nawet gdy to już zrobili, to gdzie jest jakaś reakcja ze strony Japończyków? Przecież o problemach z AF w tym obiektywie trąbi się od jego premiery, a obecna wersja firmware do Nikona pochodzi z 2013, jeśli dobrze pamiętam. Czy serwis w Gdyni da radę coś poradzić na nieprzewidywalność AF?

  3. #23

    Domyślnie

    Ja go finalnie nie kupiłem, to i nie wysyłałem, znajomemu kalibrowałem go dockiem z D7100 i w świetle dziennym na tarczy FocCala był przewidywany. Świrować zaczynał po wpięciu SB910 w sanki, jak było dużo kolorowych świateł, albo Pani w czerwonej sukience
    Wysyłałem za to sporo innych Artów i z każdej kalibracji byłem zadowolony, więc warto spróbować.

  4. #24

    Domyślnie

    @kidmaciek, ja kalibrowałem 18-35 z D7200 w Gdyni dwukrotnie.

    Po pierwszej kalibracji tak do 2 metrów obiektyw trafiał w punkt. Powyżej tej odległości pełna loteria. Najgorzej na nieskończoności na każdej ogniskowej.

    Po drugim razie było już lepiej. Może to też wynikać z faktu, że przed wysyłką do Gdyni oddałem body do Studio5s na kalibrację do wzorca i czyszczenie. Po tym, tak do 30 metrów trafiał w większości przypadków. Odrzut z winy obiektywu jakieś 2 na 10 zdjęć. Mimo wszystko, nie byłem do końca zadowolony. Oddałem obiektyw do Studio5s, gdzie Pan podciągnął mi go jeszcze dockiem - wtedy było najlepiej, ale ciągle nie idealnie.

    Bez żalu sprzedałem, ale tylko dlatego, że planowałem już FF i akurat zosiek sprzedawał swoja 24-35.

  5. #25

    Domyślnie

    U mnie nawet do 2 metrów nie trafia w punkt, za to na nieskończoności jest całkiem w porządku. Pomiędzy - tak jak u Ciebie - totalna loteria. Zdecydowaną większość zdjęć na tych ogniskowych robię na odległość >2m, więc jest problem, bo tego się dockiem nie ustawi... Cóż, pytam o opinię bo u mnie ta kalibracja w serwisie nie będzie darmowa - kupiłem obiektyw używany, po gwarancji, choć zdaniem sprzedającego obiektyw przeleżał tę gwarancję w szufladzie i w sumie po stanie w jakim go otrzymałem jestem w stanie w to uwierzyć. Sprzedawać bardzo nie chcę, bo byłem przekonany że kupuję lek na całe zło i przynajmniej na jakiś czas mam załatwioną kwestię sprzętu. Alternatywy nie widzę - nie w tym zakresie cen.

  6. #26

    Domyślnie

    Pozwolę sobie zadać inne pytanie- jak spisuje się S18-35 na FF ?
    D750, D7500, S Art 18-35/1.8; N10-20/4.5-5.6, T 60/2 Macro, N AF-P 70-300/4.5-6.3; T17-35mm f/2.8-4 Di OSD; T 35-150 2,8-4; Sigma A 50/1.4; T SP 24-70 mm f/2.8 VC USD G2

  7. #27

    Domyślnie

    Podjąłem decyzję, że napisze do Sigmy, co oni proponują. Może nawet do head office - a co, HO Nichii odpisało mi kiedyś po 2 dniach


    Cytat Zamieszczone przez rupi Zobacz posta
    Pozwolę sobie zadać inne pytanie- jak spisuje się S18-35 na FF ?
    A to zależy o co pytasz, bo FF nie kryję w pełni na żadnej ogniskowej. Co do AF... Zbadałem to trochę bardziej i...

    D750 + Sigma: pewniejszy AF, gorzej z ostrością. Teraz nawet odnoszę wrażenie jakby AF tune w korpusie... Nie działał z tym obiektywem. Poważnie.
    Gorzej działa LV.

    5300 + Sigma: świetnie działa live view, więc nie musze testować jej z bez lustrem. AF działa pewnie, ale nie zawsze w punkt. Ogólnie, gdybym ten słoik dostał w takim stanie jak teraz i tak działał - może dokupiłbym docka i coś tam dostrajał. Ale ogólnie powiedziałbym - warto było.

    Problem jest teraz trochę też psychologiczny, tyle czasu mi zajęła ta sigma, tyle problemów, że zwyczajnie wymagam od niej "wymarzonego działania". Albo chociaż takiego jak Nikkor 35DX. Z którym też miałem przejścia.

    Pojechałem na zlecenie na Węgry. Miałem tam robić pomiary wytrzymałości dielektrycznej szaf SN + zdjęcia do katalogu firmy. Na miejscu okazało się, że jak spider man będę musiał skakać po rusztowaniach. Więc po pomiarach powrót do polski, szybki zakup Nikkora, podpięcie pod 5300 i... Na miejscu okazało się, że szkło nie trafia w nic. Wróciłem dośc mocno poirytowany, szkło przekląłem, włożyłem do szafy i po... 2 miesiącach przypomniałem sobie o nim i wysłałem do Nikona do kalibracji. Od powrotu z kalibracji - zostało ono moim wyznacznikiem działania af w dobrych i średnich warunkach.

    No i konkluzja taka, że jakbym miał jechać na ślub to Nikkor 35DX (teraz za ile, 600zł?) znacznie przewyższa moją Sigmę

    Wracając jeszcze do Sigmy, przerobiłem setki stron na zagranicznych forach i zauważyłem, że np w Australii ludzie narzekali bardzo ale tam serwis dobrze sobie radził z kalibracją. Pocieszać się mogę, że moja raczej nie ma problemu z wycentrowaniem soczewek i ostrzy równomiernie. A widziałem też zdjęcia ze złamaną płaszczyzną ostrości w 3D.!

    https://www.pentaxforums.com/article...cond-look.html


    Dziś zgadałem się ze znajomym. Ma dwa D7200, oba kalibrował w Fototechu. Bardzo prosił o to aby oba body były możliwe jak najpodobniej skalibrowane, udało im się to perfekcyjnie, szklarnia działa tak samo. Powiedział, że na jednym 7200 Sigma działa nieźle, na 2 w ogóle.

    Cóż, chyba lepiej już nie będzie (może pokuszę kiedyś o 5S) i trzeba zaakceptować to jakim obiektyw jest i albo go sprzedać albo przewidywać zachowanie.

  8. #28

    Domyślnie

    Coś dziwnego stało się z moją sztuką - po kalibracji w serwisie w Gdyni wcale nie było dużo lepiej, zaproponowano mi nawet zwrot pieniędzy za nieudaną kalibrację. Jednak do tej pory tylko ten obiektyw testowałem, czyli wszystkie zdjęcia robione były na pełnej dziurze. Wczoraj natomiast pierwszy raz poszedłem 'robić zdjęcia', czyli przymykanie przysłony poszło w ruch. Ku mojemu zdziwieniu 90% zdjęć jest trafiona. O co chodzi - nie powinno być na odwrót? Nie, nie mówię o ostrości - mówię o celności. Jak to możliwe, że przy f2.8 jest ona dużo lepsza, niż przy f1.8? Wiadomo, że głębia ostrości robi swoje, ale przy f1.8 przestrzelenia bywały naprawdę kosmiczne, rzędu kilku metrów. Nie jestem w stanie tego wytłumaczyć i proszę o pomoc

  9. #29
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    AF w lustrzance pracuje zawsze na pełnej dziurze, czyli tu na 1.8. Nawet gdy ustawiasz 2.8. Czyli to tylko kwestia GO.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #30

    Domyślnie

    Mam pytanie dotyczące kalibracji Sigmy 24-105 przy pomocy USB Dock. Dla jakich ogniskowych i z jakiej odległości robić zdjęcia testowe na tablicy do regulacji AF?
    D7500, N50 1.8, N70-300 AF-P

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Problematyczny Nikon D80
    By evescesann in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-12-2016, 12:49
  2. problematyczny af w d5100
    By vetguy in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 24-05-2013, 11:22
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-01-2008, 22:55
  4. kodowany balans bieli - problematyczny?
    By blekota in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-12-2006, 02:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •