Mam już wprawdzie 2 nikony (D700 i D2x) ale chodzi mi po głowie zamysł zakupu kolejnego - D800.

Fotografuję hobbystycznie, najczęściej te 3 wymienione rzeczy:

Krajobraz
Ostatnio najwięcej zdjęć robię krajobrazowych. A to jakieś wschody słońca w górach, a to po prostu coś ciekawego jak zauważę w okolicy/na wycieczkach.

Sport
Od czasu do czasu (jako fan biegania) lubię wybrać się na jakieś górskie ultra i tam parę zdjęć dokonać. Czasem w okolicy są jakieś samochodowe rajdy, KJSy i może zdarzyć się, że i tak się pojawię,

Wesela
To raczej historia. Parę lat temu miałem wizję, że może coś podziałem w tym temacie ale wyszło średnio Portfolio jakieś tam zbudowałem, kolejka chętnych się nie ustawiała (ot od czasu do czasu ktoś) i w sumie dałem spokój. Nie reklamuje się nigdzie to i imprez mało ale nie ukrywam, że chodzi mi to jeszcze po głowie i może spróbuję wznowić. W każdym razie od czasu do czasu wymyślę sobie jakieś sesje ze znajomymi i jakieś zdjęcia ludzi w różnych sceneriach też się robi.

W sumie do wyżej wymienionych tematów jeden lub drugi mój aparat wystarcza mi ale ... wydaje mi się, że D800 była by użyteczne. Duża rozdzielczość, da się w razie W coś wyciąć-wykadrować z mniej udanego zdjęcia. ISO użyteczne też ma chyba całkiem dobre? Z ISO w D700 jestem zadowolony, w D2x miałem sytuację, że mi jednak brakowało.

No a finalnie nie chciałbym wydać na to dużo kasy. Ceny D800 już pod 2000-3000 i tyle by mi pasowało wydać.

Podpowie ktoś czy będę zadowolony z D800 czy raczej myśleć o czymś innym?