Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Lampa do Nikona F90

    Proszę o poradę ,czy lampa YONGNUO YN 565 EX III będzie współpracować z analogowym Nikonem F90.

  2. #2

    Domyślnie

    Automatyka i-TTL nie będzie działać, bo analogi miały inny TTL. Będzie działać w manualu. Poszukaj jakiejś lampy z automatyką preselekcji przysłony (Av), to będziesz miał automatykę w lampie, lub poszukaj starych nikonowskich SB-26/SB-27/SB-28 (chyba).

  3. #3

    Domyślnie

    Albo SB24-28, albo SB800, albo błyskanie manualne, lub w przysłony.

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź,dedykowana lampa do Nikona F90 jest SB 25, zdarzają się oferty sprzedaży ,ale po zdjęciach widzę ,że są bardzo już wyeksploatowane a i ceny spore ok 250 -300 zł,dlatego pomyślałem o YONGNUO, nowa 359,- zł.
    Pewnie te ,które wymieniłeś też spokojnie będą dobrze współpracować,poszukam może coś znajdę.Jeszcze raz dziękuję.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja swoją SB28 kupiłem za ok 150 zł i sprzedałem za jakieś 200 Ale ta lampa musiała mieć idealnie naładowane akumulatory, żeby błyskać poprawnie. Poszukaj SB800, jakieś 500-600 zł, będziesz miał błyskanie z F90 i z normalnymi cyfrowymi aparatami.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ja swoją SB28 kupiłem za ok 150 zł i sprzedałem za jakieś 200 Ale ta lampa musiała mieć idealnie naładowane akumulatory, żeby błyskać poprawnie. Poszukaj SB800, jakieś 500-600 zł, będziesz miał błyskanie z F90 i z normalnymi cyfrowymi aparatami.
    Niestety ,nie mam takiego budżetu,a cyfrowego aparatu nie posiadam, fotografuję tylko na cz-b filmie i sam wywołuję,teraz przydała by mi się lampa co by czasem wnuczkowi zrobić zdjęcie

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez remowit Zobacz posta
    Niestety ,nie mam takiego budżetu,a cyfrowego aparatu nie posiadam, fotografuję tylko na cz-b filmie i sam wywołuję,teraz przydała by mi się lampa co by czasem wnuczkowi zrobić zdjęcie
    Podziwiam, że w czasach smartfonów komuś się jeszcze tak chce Ale przynajmniej wnuczek będzie coś miał z tych lat, bo co zostanie z tych cyfrowych pstryków, to nie wiem. Ja tam staram się drukować. Wracając, ja mam SB-26 i jest to świetna lampa, którą używałem ze wszystkim co robi zdjęcia. Zaczynając od małoobrazkowych Zenita TTL, Nikonów FG-20, F80 przez cyfrowe D90, D7100, D200, D700, Coolpixa A, a kończąc na Panasonikach LX100 i GX80. W trybie A (preselekcji przysłony) lampy działa pięknie. Czasami w dzień doświetlam na manualu (fajnie to działa na Coolpixie A i LX100, które jako kompakty mają centralną migawkę i dowolny czas synchronizacji (można i 1/4000)).
    Jeszcze przez to, że ma wbudowaną fotocelę sprawdzałem, że działa z Instaxami.
    Ostatnio edytowane przez PM.M ; 07-11-2019 o 22:32

  8. #8

    Domyślnie

    Nie chcę się naprzykrzać,ale mam jeszcze jedno pytanie,kieruję szczególnie do madebyzosiek, obserwuję w dobrej cenie SB 600,będzie prawidłowo działać z moim Nikonem ?
    Wertuję wszystkie informację o lampach do analogów,i tak przeczytałem, że wszystkie będą pasować do SB 800, jak zresztą napisałeś.Czyli np.SB 900 już nie będzie dobrze współpracować.Czy to prawda ?

  9. #9

    Domyślnie

    Do F90X miałem kiedyś SB-25 i pracowało to bezbłędnie. Moim zdaniem poszukaj SB-25, albo SB-26 na Ebayu w DE, czy GB, tam trafiają się jeszcze niewyeksploatowane egzemplarze.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez remowit Zobacz posta
    Nie chcę się naprzykrzać,ale mam jeszcze jedno pytanie,kieruję szczególnie do madebyzosiek, obserwuję w dobrej cenie SB 600,będzie prawidłowo działać z moim Nikonem ?
    Wertuję wszystkie informację o lampach do analogów,i tak przeczytałem, że wszystkie będą pasować do SB 800, jak zresztą napisałeś.Czyli np.SB 900 już nie będzie dobrze współpracować.Czy to prawda ?
    Ty masz błysk w TTLu, później był jeszcze D-TTL i w końcu iTTL. Na pewno te trzy rodzaje realizuje SB800, być może SB600 też, trzeba by poszukać w specyfikacji lub instrukcji. Na pewno nie ma tego w SB900 i nowszych, tam jest sam iTTL. @Ligo dobrze radzi, SB24-28 są często za grosze i działają bez problemu, szczególnie jak nie musisz błyskać na cyfrze

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lampa do nikona d60
    By carolina in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-08-2015, 10:59
  2. lampa do NIKONA 1
    By martin204 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-01-2013, 23:40
  3. Lampa do NIKONA F75
    By Merfin in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-03-2009, 16:54
  4. Jak lampa do nikona D70?
    By Darasso in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-05-2007, 10:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •