Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: Bateria

  1. #21
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale jak tu nie dotykać bt/wifi ? Wyciągać kartę do czytnika żeby zgrać materiał, masakra.
    Rano jak sprawdzałem włączyłem bt/wifi, zrobiło połączenie i zobaczę jak będzie za kilka godzin.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikkor Zobacz posta
    W marcu miałem podobną sytuację z moim Z6, po tym jak się "pobawiłem" WiFi i BT. Pomimo wyłączenia wszystkich funkcji komunikacyjnych i przywracania ustawień fabrycznych aparat ciągle pobierał energię z akumulatora (w stanie wyłączenia). Wyglądało to jakby chciał wykonać poprzednie zadanie z związane z komunikacją. Zacząłem już też podejrzewać akumulator, w efekcie zamieniłem go na EN-EL15 z D750 i problem się skończył. Następnego dnia włożyłem oryginał i do dzisiaj działa ok. Od tamtej pory nie dotykam WiFi i BT w aparacie
    W sumie do końca nie wiem jakie są różnice pomiędzy EN-EL15 i EN-EL15b, poza tym, że ten drugi może być ładowany w aparacie przez USB C.
    Ok. Zresetowalem aparat ponownie do ustawien fabrycznych. Firmware rowniez najnowszy 2.01. Odprawie te czary i zostawiam go do jutra z bateria z d7200. Bluetooth i wifi nie ruszane po resecie.

    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  3. #23
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale jak tu nie dotykać bt/wifi ? Wyciągać kartę do czytnika żeby zgrać materiał, masakra.
    Nie żartuj. Całe swoje cyfrowe życie tak robię i nie mam zamiaru robic tego inaczej.

  4. #24

    Domyślnie

    Ładowaliście aparat przez USB?
    Nie znalazłem w instrukcji parametrów technicznych .
    Mam ładowarkę od Samsunga z funkcją szybkiego ładowania, które pewnie z aparatem nie będzie działać.
    Czy w trybie standardowym (5V i 2A) można taka ładowarką ładować aparat?

  5. #25
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nie żartuj. Całe swoje cyfrowe życie tak robię i nie mam zamiaru robic tego inaczej.
    Od kiedy działa to sensownie czyli w moim przypadku Samsung NX wszystkie model jakie miałem, a było ich kilka, Sony A7II i teraz Z6, nawet nie przyszło mi do głowy żeby kartę wyciągać z aparatu, wchodze do domu, komputer albo chodzi albo włączam, włączam w aparacie wysłanie zdjęć i tyle.
    Rozumiem oczywiście zawodowca co przynosi parę tysięcy zdjęć ale jako amator po co sobie zawracać głowę czytnikami itd ?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez lacov Zobacz posta
    Ładowaliście aparat przez USB?
    Nie znalazłem w instrukcji parametrów technicznych .
    Mam ładowarkę od Samsunga z funkcją szybkiego ładowania, które pewnie z aparatem nie będzie działać.
    Czy w trybie standardowym (5V i 2A) można taka ładowarką ładować aparat?
    Podłączyłem właśnie to ładowarki 3A z wyświetlaczem pokazującym A i V, śmiesznie mało pokazuje bo tylko niecałe 0.5A
    "tryb szybkiego ładowania" to nic innego jak większy prąd ładowania, widzę że w Nikonie tego nie ma.

    Teoretycznie EH-7P ma 3A i powinna ładować szybko ale dlaczego zatem noname nie ładuje tyle to nie wiem.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 09-11-2019 o 15:29

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Podłączyłem właśnie to ładowarki 3A z wyświetlaczem pokazującym A i V, śmiesznie mało pokazuje bo tylko niecałe 0.5A
    "tryb szybkiego ładowania" to nic innego jak większy prąd ładowania, widzę że w Nikonie tego nie ma.

    Teoretycznie EH-7P ma 3A i powinna ładować szybko ale dlaczego zatem noname nie ładuje tyle to nie wiem.
    Nie mam jak tego sprawdzic, ale potwierdzam, ze ladowanie przez usb-c trwa tragicznie dlugo. Uzywalne jest w zasadzie tylko zostawienie na ladowarce usb-c na cala noc. Shame on you Nikon.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  7. #27
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2006
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leMar Zobacz posta
    Ok. Zresetowalem aparat ponownie do ustawien fabrycznych. Firmware rowniez najnowszy 2.01. Odprawie te czary i zostawiam go do jutra z bateria z d7200. Bluetooth i wifi nie ruszane po resecie.

    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
    Proszę o informację czy pomogło, czy umie to był tylko przypadek?

    Ja nie robię tak dużo zdjęć, także transfer przez USB C mi wystarcza. Nie mam więc ciśnienia na używanie WiFi i BT.
    Z6, Z 85/1.8, Z 24-70/4, Z 70-200/2.8, C6D II, C135/2L (jest super), C50/1.8, C28/2.8

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikkor Zobacz posta
    Proszę o informację czy pomogło, czy umie to był tylko przypadek?.
    Odebralem wczoraj ze sklepu nowa baterie Newell zamiennik en-el15b i od wczoraj wszystko ok. Bateria kupiona w sklepie miala 87% naladowania i tyle jest do dzis. Nie wkladalem jeszcze oryginalnej z zestawu ale dam znac czy na normalnej tez wszystko wroci do normy jak u Ciebie.
    Pozdrawiam



    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  9. #29
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wieczorem włączyłem bt/wifi, nawiązało połączenie i wyłączyłem aparat, bateria miała 96% i tyle ma po jakiś 16 godzinach, a co ciekawe ładowanie usb poszło do 96% i koniec, nie próbowałem doładowywać kablem dalej ale z ładowarki nikona poszło do 100%.
    Biorąc pod uwagę że procenty naładowania są wyliczane z napięcia plus jakieś tam algorytmy podczas korzystania to możliwe że to ładowanie kabelkiem jest upośledzone jednak.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. bateria do D70
    By mariuszpe in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-05-2009, 22:13
  2. V bateria ;)
    By Siupes in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-07-2008, 11:15
  3. bateria
    By zajglic in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-06-2008, 20:07
  4. Bateria do D2H
    By Makowiec in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-11-2007, 17:42
  5. 5 bateria w SB-800
    By wicy in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-12-2006, 04:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •