Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Bateria

  1. #1

    Domyślnie Bateria

    Witam.
    Mam pytanie czy to normalne ze nowy Nikon Z6 z podlaczonym 24-70 f4 s zjada w czasie nocy 4% baterii? Mam wlaczony tryb samolotowy wiec raczej wszytkie polaczenia sa odciete i aparat nie szuka zadnych urzadzen w poblizu. Dodam jeszcze, ze bateria po zakupie byla kompletnie rozladowana.
    Z gory dziekuje za odpowiedz.

    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  2. #2

    Domyślnie

    Nie mam podobnych objawów na żadnej z baterii a używam oryginału 15b, oryginału 15 z D500, 15b Newella, i zamiennika Duracel. Przy zakupie każdej baterii zawsze było w niej 40-60% pojemności. Więc może Twoja jeśli była całkowicie rozładowana wymaga kilku cykli żeby osiągnąć normalne parametry pracy. Spróbuj zapamiętać poziom naładowania, wyjąć baterię i po kilku dniach włożyć i sprawdzić ponownie. Jeśli ma duże samorozładowanie to coś jest nie halo...
    35mm: Praktica VLC2; Pentacon 28; Pancolar 50; Pentacon 135
    DX: Z fc; Z DX 16-50; TTArtisan 50/1.2
    FX: Z8; V 24; N 35; N 40; N 50; Meike 50/1.2; N 85; N 14-30; N 24-120; T 70-210

  3. #3

    Domyślnie

    Dziekuje za odpowiedz. Dzis na noc wloze sprawna en-el15 z nikona d7200 i zobacze rano jak wyglada sytuacja. A tutaj moze faktycznie jak byla calkowicie rozladowana to potrzebuje kilku cykli do osiagniecia pelnej sprawnosci.

    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    U mnie nowy zestaw zaklejony nie ruszany miał bateryjke w opakowaniu nóweczke i po włożeniu martwy zestaw, trzeba było ładować, nie zauważyłem spadku przez noc.

  5. #5

    Domyślnie

    Niestety znow w 10 godzin zniknelo 5 % baterii. ( przy wylaczonym aparacie z wlaczonym trybem samolotowym). Wyjalem baterie teraz z aparatu i sprawdze wieczorem ile bedzie procent po wlozeniu.

    W lustrzankach Nikona ktore mialem do tej pory nigdy nie mialem problemow z bateriami.

    Rozumiem ze przy sprawnym aparacie i baterii
    powinno rano tyle samo procent ile przed odlozeniem na noc? (tak jak w lustrach)


    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli włożyłeś inną baterię i jest bez zmian to jednak coś w aparacie.
    Uruchamiałeś choćby na próbę BT? Bo jak pamiętam był na forum jakiś post w tym temacie, że mimo włączenia samolocika aparat szukał połączenia.
    Obiektyw masz podpięty dedykowany do Z-ki?

    Nie kojarzę, czy w Z-tce da się zrobić reset do "fabryki" - zielonych kropek nie ma. Ja od wyjęcia z pudełka nie włączałem niczego co dotyczy transmisji danych. Problemów o jakich piszesz brak.
    35mm: Praktica VLC2; Pentacon 28; Pancolar 50; Pentacon 135
    DX: Z fc; Z DX 16-50; TTArtisan 50/1.2
    FX: Z8; V 24; N 35; N 40; N 50; Meike 50/1.2; N 85; N 14-30; N 24-120; T 70-210

  7. #7

    Domyślnie

    Daj znać, a i ja u siebie zrobię testy.
    U mnie też nowy zestaw i bateria na 0. Wydaje mi się, że to nie za dobrze bo podobno tego typu ogniw lepiej nie zerować. Jak dali fabrycznie pustą lub prawie pusta to w magazynie mogła jeszcze kilka % stracić.

    Jestem po pierwszym ładowaniu. Nie całe 100 zdjęć na baterii, ale sporo czasu w menu
    Oficjalna ilość to nieco ponad 300. nie oficjalnie około 700.
    Zobaczymy ile wyciągnie jak nie będę patrzył w wizjer i sprawdzał jak działa stabilizacja


    P.s.
    Jeśli mam włączony tryb priorytet wizjera tj. Ekran wyłączony, a wizjer włącza się jedynie po przybliżeniu oka to czy aparat cały czas zużywa energię nie będąc w trybie uśpienia?

    P.s.2.
    Czy jest szansa żeby poprzez aktualizację firmware umożliwili używanie aparatu podczas ładowania przez USB ?
    Ostatnio edytowane przez lacov ; 08-11-2019 o 18:47

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Włączony aparat zużywa prąd mimo wyłączonego ekranu i wizjera ale malutko, najwięcej zjada wizjer.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Włączony aparat zużywa prąd mimo wyłączonego ekranu i wizjera ale malutko, najwięcej zjada wizjer.
    Czemu wizjer zjada więcej niż ekran ?

  10. #10

    Domyślnie

    Na baterii z d7200 zjadlo 2% w 10h. Bateria z Z6 poza aparatem utrzymuje tyle ile bylo przed wyciagnieciem.

    Tak laczylem sie z telefonem i komputerem ale wszystko powylaczane plus samolocik. Obiektyw 24-70 f4 s

    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. bateria do D70
    By mariuszpe in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-05-2009, 22:13
  2. V bateria ;)
    By Siupes in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-07-2008, 11:15
  3. bateria
    By zajglic in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-06-2008, 20:07
  4. Bateria do D2H
    By Makowiec in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-11-2007, 17:42
  5. 5 bateria w SB-800
    By wicy in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-12-2006, 04:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •