Close

Strona 8 z 22 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 216
  1. #71

  2. #72

    Domyślnie

    Proste a skomplikowane, dziękuję bardzo, aż sam się z siebie teraz śmieję, wstyd.
    Cytat Zamieszczone przez matbe Zobacz posta
    Dedykowany przycisk DisplBack, na dole
    Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

  3. #73

    Domyślnie

    Przepraszam że tak post pod postem,ale ma jeszcze jedno pytanie do właścicieli x-t10.
    Ponieważ już go nie używam, postanowiłem go sprzedać. Wyjąłem go więc z pudełka żeby sprawdzić czy wszystko działa, i jedna rzecz zaczęła mnie nurtować.
    A mianowicie, nigdy nie korzystałem z trybu AF-C, i w czasie sprawdzania okazało się że w tym trybie, po wciśnięciu spustu do połowy aparat nie łapie ostrości, a obiektyw jednostajnie pracuje, tak jakby łapał ostrość i puszczał, i tak cały czas kilka razy na sekundę.
    Czy to normalne, czy jest coś z tym aparatem nie tak?

    Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

  4. #74

    Domyślnie

    Tak to normalne, w pierwszych Fuji był gówniany afc.
    "Ciągły"czyli ciągle szuka
    Ostatnio edytowane przez matbe ; 27-05-2020 o 09:00

  5. #75

    Domyślnie

    Człowiek się uczy cały czas, a co gorsza czasem nie czyta instrukcji i o pewnych rzeczach dowiaduje się od kogoś lub przez przypadek.
    Wczoraj np. "odkryłem" że w x-t20 ekran dotykowy działa nie tylko do wybierania punktów AF, robienia zdjęć, przeglądania ich, ale również działa w "Q" menu, i o wiele lepiej i szybciej można przełączać zawarte w nim funkcje.

    Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

  6. #76
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2020
    Miasto
    Piotrków Tryb.
    Posty
    103

    Domyślnie

    Witam, pomyliłem się z pytaniem i zadałem w temacie X-T20, a mam pytania o Xt30, którego nabyłem z obiektywem XF 18-55 F 2.8-4 R LM OIS, już nie będę się powtarzał, ale mam kolejne pytania, posiadam przejściówkę na M42 i niestety nie ma wskazań przysłony, a co za tym idzie nie działa spust migawki, czy to normalne, czy zła jest przejściówka?
    Dzięki za odpowiedzi, a przejściówka to KF06 058 M42 FX

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jeszcze jedno, czy istnieje sterownik do X-T30 na windowsa, bo nie mogę znależć internecie, chyba że jest z jakimś programem, pod windą nie widzi aparatu jako pamięci masowej.

  7. #77

    Domyślnie

    W aparacie trzeba ustawić aby robił bez obiektywu. Przysłonę zmieniasz na obiektywie, nie ma komunikacji z aparatem a więc w exif nie będzie żadnego info o przysłonie. Aparat mimo to zmierzy poprawnie "światło" i ustawi czas i iso. Działa to tak jakby był priorytet przysłony. Podobnie działa jak z manualnym np samyangiem 12/2. Jeśli coś pomyliłem to mnie poprawcie.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  8. #78

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wlodek Zobacz posta

    Jeszcze jedno, czy istnieje sterownik do X-T30 na windowsa, bo nie mogę znależć internecie, chyba że jest z jakimś programem, pod windą nie widzi aparatu jako pamięci masowej.
    Rozumiem że chcesz zdjęcia zrzucić ? Ja wole wyciagać kartę i wkładac w czytnik wbudowany w laptopa.

  9. #79
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2020
    Miasto
    Piotrków Tryb.
    Posty
    103

    Domyślnie

    Dokładnie tak - na window-ie powinien widzieć aparat jako kartę pamięci, zainstalowałem wszystkie programy dostępne na stronie Fujifilm, nawet ten do zapisu na pc, ale nie widzi aparatu, więc kiszka, system go nie widzi. Ale będę dalej szukał, myślę że znajdę rozwiązanie. Dzięki za podpowiedź.

  10. #80

    Domyślnie

    Ja raz podłączałem, komputer nie widział aparatu, kable usb niby wszystkie takie same, a zadziałało na jednym z trzech. Więc jeśli masz kilka kabli w domu to sprawdzaj.
    Cytat Zamieszczone przez Wlodek Zobacz posta
    Dokładnie tak - na window-ie powinien widzieć aparat jako kartę pamięci, zainstalowałem wszystkie programy dostępne na stronie Fujifilm, nawet ten do zapisu na pc, ale nie widzi aparatu, więc kiszka, system go nie widzi. Ale będę dalej szukał, myślę że znajdę rozwiązanie. Dzięki za podpowiedź.
    Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Strona 8 z 22 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sigma 70-200 2.8 pomoc techniczna
    By gibaxa in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-11-2012, 20:15
  2. [ Przyroda ] Wpadka techniczna...
    By razza in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 13-04-2012, 10:49
  3. Prośba o kontakt i pomoc techniczną
    By remiksson in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 28-03-2012, 08:10
  4. Terminologia, pomoc techniczna.
    By Ryteu in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-04-2008, 13:24
  5. Czy pomoc techniczna w Nikonie jest "tępa"?
    By jaboo in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 22-11-2007, 16:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •