Close

Strona 14 z 22 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 216
  1. #131

    Domyślnie

    Widocznie czyszczenie matrycy było nieskuteczne albo paproch wlazł pod filtr UV.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #132

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    Czy mieliście koledzy w swoich fujikach sytuację taką:
    Przykadam oko do wizjera ( jest aktywna opcja cz. wiz. czyli czujnik wizjera), wizjer się robi aktywny, ale jak oddale aparat to niestety nie wygasza wizjera. Kiedys wygaszało, teraz cały czas się świeci i szkod abaterii. Za każdym zdjęciem musze wyłaczać aparat aby nie żarło baterii, a szkoda mi co zdjęcie właczać i wyłacząc bo mam wrażenie że ten włacznik może tego nie wytrzymać. Zauważyłem też, że jak wyciągnę baterię na dłużej i włożę to raz zadziała i wygasi ale przy kolejnym przyłożeniu oka i zapaleniu wizjera już nie wygasi....
    Jedyna rzecz jaka mi przychodzi do głowy to reset, ale mam wszystko poustawiane w menu pod siebie i robić to od początku to......pytanie czy ma to sens czy to czujnik padł i reset nie ma sensu ?
    Czy kolega rozwiązał może ów problem z wizjerem ? U mnie stało się to samo. Wizjer nie gaśnie. W robieniu zdjęć nie przeszkadza, ale aby oszczędzać baterię po każdym zdjęciu wyłączać aparat to trochę chore....W sumie pretekst do zmiany aparatu byłby Tym bardziej że zgrabne X-E4 się pojawiło, oraz dość dobra cena z cashbackiem na X-T3...ale nie lubię sytuacji kiedy mam dwa aparaty bo zawsze będę miał dylemat który na spacer zabrać....

  3. #133

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez niedzielny_pstrykacz Zobacz posta
    Czy kolega rozwiązał może ów problem z wizjerem ? U mnie stało się to samo. Wizjer nie gaśnie. W robieniu zdjęć nie przeszkadza, ale aby oszczędzać baterię po każdym zdjęciu wyłączać aparat to trochę chore....W sumie pretekst do zmiany aparatu byłby Tym bardziej że zgrabne X-E4 się pojawiło, oraz dość dobra cena z cashbackiem na X-T3...ale nie lubię sytuacji kiedy mam dwa aparaty bo zawsze będę miał dylemat który na spacer zabrać....
    Niestety żadne z moich działań nie przyniosło zadowalającego efektu w postaci działającego czujnika. Nie pomogło czyszczenie z zewnątrz, nie pomogły ustawienia fabryczne, nie pomogła zmiana oprogramowania na nowsze (firmware). Naprawa w serwisie odpada. Aparat obecnie wart kilka stówek więc ładowanie w niego równowartości mija się z celem. Wątpię bowiem, aby ktoś bawił się w rozklejanie gum, demontaż aparatu, naklejanie nowych gum + cena nowych gum + cena czujnika nowego) w cenie niższej niż 3-4 stówki. Aparat dalej robi zdjęcia więc korzystam z niego jak dawniej, tyle że podobnie jak Ty wyłączam aparat po zrobionym zdjęciu/zdjęciach. Nowego też chwilowo nie zamierzam kupować bo nikt nie kupi uszkodzonego aparatu, a jeśli kupi to za ile ? 2-3 stówki ? Nie warto za tyle sprzedawać, lepiej zostawić sobie nawet bez działającego czujnika. Tym bardziej, że kupując nowe body za 3799 lub więcej kwota, którą otrzymałbym za niesprawne jakby nie patrzeć body w niczym by mi nie ulżyła. Czy wydałbym 3799 zł czy wydałbym 3499 zł to już nie robi wielkiej różnicy.

  4. #134
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2020
    Miasto
    Piotrków Tryb.
    Posty
    103

    Domyślnie

    Witam.
    Mam problem z moim X-T30 z obiektywem XF 18-55, podczas "kręcenia" video ostrość jest na 18mm, a jak "zoomuje" to obraz jest rozmyty, w obiektywie mam ustawione "A", w aparacie "S" oraz pokrętło czasu na "A" oraz przełącznik na "no auto", gzie sprawdzić ustawienia ?
    Pozdrawiam

  5. #135

    Domyślnie

    Autofocus w jakim trybie?
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  6. #136

    Domyślnie

    @epicure kiedyś pisałeś i przekonywałeś do trybów DR200 DR400 itp. Mnie się średnio rezultat podobał ale...znalazłem coś takiego, może komuś się przyda:
    https://youtu.be/pTR4-S-0O6w
    Wyższe modele można ustawić dodatkowymi opcjami tak, że efekt jest dużo lepszy niż z tych trybów DR200,400,800...

  7. #137

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    @epicure kiedyś pisałeś i przekonywałeś do trybów DR200 DR400 itp. Mnie się średnio rezultat podobał...
    Do DR200 nie przekonywałem, bo można mieć lepiej, czyli DR400 Rezultat jest taki sam, jak przy DR100, tylko masz więcej szczegółów w światłach, gdy ich potrzebujesz, więc tu nie ma co się nie podobać Tym bardziej, że z każdego DR400 da się zrobić DR100 w razie, gdyby był potrzebny duży kontrast. Odwrotnie już się nie da.

    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    ale...znalazłem coś takiego, może komuś się przyda:
    https://youtu.be/pTR4-S-0O6w
    Wyższe modele można ustawić dodatkowymi opcjami tak, że efekt jest dużo lepszy niż z tych trybów DR200,400,800...
    Tak, używam od dawna. To tak naprawdę DR400, tylko z krzywą wygiętą w światłach i cieniach trochę bardziej, niż pozwala na to regulacja w aparacie. Miałem o tym pisać na blogu, ale nie mam weny.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #138

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Do DR200 nie przekonywałem, bo można mieć lepiej, czyli DR400 Rezultat jest taki sam, jak przy DR100, tylko masz więcej szczegółów w światłach, gdy ich potrzebujesz, więc tu nie ma co się nie podobać Tym bardziej, że z każdego DR400 da się zrobić DR100 w razie, gdyby był potrzebny duży kontrast. Odwrotnie już się nie da.



    Tak, używam od dawna. To tak naprawdę DR400, tylko z krzywą wygiętą w światłach i cieniach trochę bardziej, niż pozwala na to regulacja w aparacie. Miałem o tym pisać na blogu, ale nie mam weny.
    Tylko że mniejsze szumy są i więcej detalu, więc nawet niekoniecznie jest to samo. Nie znam na tyle języka aby wszystko dokładnie zrozumieć ale wynik końcowy jest znacznie lepszy od DR400..

  9. #139

    Domyślnie X-T** (X-T10, X-T20, X-T30...) Pomoc techniczna

    W DR-P są jeszcze wyższe szumy. A te w DR400 są pomijalne, podobnie jak utrata detalu. To są takie same szumy, jak na ISO640, czyli praktycznie żadne. Gdyby podciągnąć DR w Lightroomie, to też byłyby nieco wyższe szumy i nikomu to nie przeszkadza
    Ostatnio edytowane przez epicure ; 26-05-2021 o 13:26
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #140

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    W DR-P są jeszcze wyższe szumy. A te w DR400 są pomijalne, podobnie jak utrata detalu. To są takie same szumy, jak na ISO640, czyli praktycznie żadne. Gdyby podciągnąć DR w Lightroomie, to też byłyby nieco wyższe szumy i nikomu to nie przeszkadza
    No dobrze, ale dlaczego zatem na tym filmiku taka róznica w detalu i szumie miedzy 1 metoda a 2 ? Przecież wyciaganie krzywymi też daje skutki uboczne a rożnica widoczna gołym okiem.

Strona 14 z 22 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sigma 70-200 2.8 pomoc techniczna
    By gibaxa in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-11-2012, 20:15
  2. [ Przyroda ] Wpadka techniczna...
    By razza in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 13-04-2012, 10:49
  3. Prośba o kontakt i pomoc techniczną
    By remiksson in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 28-03-2012, 08:10
  4. Terminologia, pomoc techniczna.
    By Ryteu in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-04-2008, 13:24
  5. Czy pomoc techniczna w Nikonie jest "tępa"?
    By jaboo in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 22-11-2007, 16:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •