Close

Strona 13 z 22 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 216
  1. #121

    Domyślnie

    Czy mieliście koledzy w swoich fujikach sytuację taką:
    Przykadam oko do wizjera ( jest aktywna opcja cz. wiz. czyli czujnik wizjera), wizjer się robi aktywny, ale jak oddale aparat to niestety nie wygasza wizjera. Kiedys wygaszało, teraz cały czas się świeci i szkod abaterii. Za każdym zdjęciem musze wyłaczać aparat aby nie żarło baterii, a szkoda mi co zdjęcie właczać i wyłacząc bo mam wrażenie że ten włacznik może tego nie wytrzymać. Zauważyłem też, że jak wyciągnę baterię na dłużej i włożę to raz zadziała i wygasi ale przy kolejnym przyłożeniu oka i zapaleniu wizjera już nie wygasi....
    Jedyna rzecz jaka mi przychodzi do głowy to reset, ale mam wszystko poustawiane w menu pod siebie i robić to od początku to......pytanie czy ma to sens czy to czujnik padł i reset nie ma sensu ?

  2. #122

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    Czy mieliście koledzy w swoich fujikach sytuację taką:
    Przykadam oko do wizjera ( jest aktywna opcja cz. wiz. czyli czujnik wizjera), wizjer się robi aktywny, ale jak oddale aparat to niestety nie wygasza wizjera. Kiedys wygaszało, teraz cały czas się świeci i szkod abaterii. Za każdym zdjęciem musze wyłaczać aparat aby nie żarło baterii, a szkoda mi co zdjęcie właczać i wyłacząc bo mam wrażenie że ten włacznik może tego nie wytrzymać. Zauważyłem też, że jak wyciągnę baterię na dłużej i włożę to raz zadziała i wygasi ale przy kolejnym przyłożeniu oka i zapaleniu wizjera już nie wygasi....
    Jedyna rzecz jaka mi przychodzi do głowy to reset, ale mam wszystko poustawiane w menu pod siebie i robić to od początku to......pytanie czy ma to sens czy to czujnik padł i reset nie ma sensu ?
    P.S. Zrobiłem reset ustawień (przez menu aparatu) żadnej poprawy, nie wygasza mi wizjera po odłożeniu aparatu od oka.

  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    P.S. Zrobiłem reset ustawień (przez menu aparatu) żadnej poprawy, nie wygasza mi wizjera po odłożeniu aparatu od oka.
    Może masz jakiś paproch który częściowo zasłania czujnik.

  4. #124

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cornelson Zobacz posta
    Może masz jakiś paproch który częściowo zasłania czujnik.
    wizjer i część gdzie jest czujnik lśni - taki czysty.

  5. #125

    Domyślnie

    Skoro przykładasz oko do wizjera i z wizjerem jest wszystko ok to znaczy że z okiem może jest coś nie tak
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Skoro przykładasz oko do wizjera i z wizjerem jest wszystko ok to znaczy że z okiem może jest coś nie tak
    No właśnie nie wszystko okej, bo nie gasnie i teraz nawet nie przełącza na wizjer po przyłożeniu do oka. Tylko przyciskiem który jest przy wizjerze moge zmmieniać tryby. No trudno będzie trzeba wyłacząć po każdym zdjęciu.

  7. #127

    Domyślnie

    wgrałem dziś nowy firmware. Niestety bez zmian, czujnik zbliżeniowy nie działa czyli nie wygasza wizjera po odłożeniu od oka (jak jest ciemno to widać że ta kropeczka od czujnika świeci na czerwono, jak aparat wyłącze gasnie więc coś tam działa, ale nie wygasza). Wiem że wszystko się może popsuc ale aparat ma 2 lata i przebieg 4 tyś....i już padł...coś te fujiki nie są zbyt trwałe. Gumy odchodzą mi niemal wszędzie....
    czy można zrobic jakoś hard reset czy tylko przez menu w aparacie ? To przez menu nie przyniosło rezultatu.
    Ostatnio edytowane przez czomolungma ; 27-08-2020 o 20:08

  8. #128
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2020
    Miasto
    Piotrków Tryb.
    Posty
    105

    Domyślnie

    Jako że posiadam Fuji X-T30, piszę w tym dziale, mam pytanie odnośnie zrobienia kopii negatywów foto z lat od 70 do obecnych, zachowałem je i mam ich dużo, oczywiście głównie czarno-białe, ale nie tylko,
    posiadam wyposażenie pełne w ciemni, ale jak przeliczyłem to drogo wyjdzie jedno zdjęcie czarno-białe, dlatego myślę zrobić kopię cyfrówką, a dalej to już proste i bez chemii, czy ktoś tak eksperymentował,
    jakie będą efekty i czy w ogóle warto tak do tego podchodzić, czy jednak wykonać odbitki w ciemni. Pozdrawiam

  9. #129

    Domyślnie

    "zrobienia kopii negatywów" - ale po co Ci kolejny negatyw? Kopia to powielenie tego co masz w takiej samej formie. Pewnie chodzi Ci o zdjęcia z tych negatywów w formie cyfrowej. Do tego potrzebny jest skaner do nagatywów i slaidów, profesjonalny trochę kosztuje natomiast amatorski daje efekt taki sobie(zależy od wymagań,dla niektórych jest super).Można także użyć skanera do zdjęć , który ma przystawkę do negatywów, takich jest spory wybór na rynku za niewygórowane pieniądze.
    Nikon, Nikkor i SaBinka

  10. #130

    Domyślnie

    Czy dobrze rozumuję, iż jeśli w bezlusterkowcu na wizjer cyfrowy jest rzucany obraz z matrycy to jestem w stanie widzieć w wizjerze paproch który na owej matrycy się znajduje ?
    Problem jest taki że w wizjerze widzę paproch. Na zdjęciu też. Myślałem, że jest on na obiektywie więc podpiąłem inny, ale paproch jest w tym samym miejscu. Zrobiłem test: wziąłem białą kartkę narysowałem krzyżyk i tak wykadrowałem w wizjerze aby plamka była pod krzyżykiem. Po zrzuceniu fotki na kompa widzę plamkę pod krzyżykiem...Zatem na matrycy mam syfa/plamę. Kupiłem płyn do matryc i szpatułki, przeleciałem zgodnie ze sztuką matrycę na mokro i to dwukrotnie. Matryca pod słońce czysta nie widzę żadnej plamki czy nawet mikro pyłku. W wizjerze nadal widzę plamkę/paproch a po zrobieniu zdjęcia jest jedna plama w tym samym miejscu. O co kaman ?
    Żaden problem bo w PS za pomocą łatki usuwam to w 3 sekundy ale takie moje zdziwienie...

Strona 13 z 22 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sigma 70-200 2.8 pomoc techniczna
    By gibaxa in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-11-2012, 20:15
  2. [ Przyroda ] Wpadka techniczna...
    By razza in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 13-04-2012, 10:49
  3. Prośba o kontakt i pomoc techniczną
    By remiksson in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 28-03-2012, 08:10
  4. Terminologia, pomoc techniczna.
    By Ryteu in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-04-2008, 13:24
  5. Czy pomoc techniczna w Nikonie jest "tępa"?
    By jaboo in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 22-11-2007, 16:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •