Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie LR wiesza sie przy kliknięciu import.

    Cześć.
    Mam problem z LR classic.
    Po otworzeniu programu, chcę zaimportować zdjęcia klikając na przycisk, importuj.
    Po tym fakcie program się zawiesza i finalnie po kilkunastu sekundach, zamyka.
    Męczyłem się z tym pół dnia aż w końcu zrobiłem format dysku.
    Od razu po formacie, pierwsza czynność to instalacja programu. I nadal to samo. Nic nie zmieniałem w ustawieniach po formacie. Instalacja LR była pierwszą czynnością.
    Karta graficzna odznaczona.
    Już mi ręce opadły i nie mam więcej pomysłów.
    Proszę pomóżcie.

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Aktualizacja win10 i Lr pełna zrobiona ?

  3. #3

    Domyślnie

    Jakie pliki importujesz, może to dng z Fuji?
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  4. #4

    Domyślnie

    Aktualizacje porobione. System Win 10. Nic nie mogę zaimportować bo LR zawiesza się w momencie kliknięcia samego przycisku "importuj".
    Myślałem ze coś pochrzaniłem w systemie ale skoro świeżo po formacie nadal to samo to już nie mam siły z tym walczyć.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Problemu nie mam z PS. Tylko z LR.

  5. #5

    Domyślnie

    Miałem tak kiedyś z jednym konkretnym zdjęciem - jego import zawsze wywalał program. Usunąłem je i problem zniknął. Spróbuj na start zaimportować jakieś pojedyncze pliki i zobacz czy któryś z nich nie robi problemu.

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk
    duzy brzydki nikon i mala ladna sigma dp1

  6. #6

    Domyślnie

    Ale ja nie mogę otworzyć w ogóle jakiegokolwiek pliku. Juz próbowałem nawet bezpośrednio z Rawa klikając na zdjęcie i w opcjach otwórz za pomocą:. To samo. Program sie otwiera i w tej samej chwili wiesza tzw (brak odpowiedzi).

  7. #7

    Domyślnie

    W takiej sytuacji jak opisujesz najbardziej prawdopodobne jest chyba uszkodzenie jakiegoś pliku w programie Lr ktory instalujesz. Ja bym zmienił źródło instalacji czyli zastosować inną kopię instalacyjną Lr.
    D500, S17-50/2.8, T150-600, N10-24,

  8. #8

    Domyślnie

    Albo - co przychodzi mi jeszcze do głowy, burdel w systemie praw własności. Przy imporcie zdjęć LR stara się albo stworzyć swój Katalog, lub edytować już istniejący, a system mu nie pozwala na dostęp, bo coś... Na przykład uznaje, że program nie ma do tego prawa, albo jakiś antywirus ma powalone ustawienia, lub cokolwiek innego.

    Zrób tak - żeby albo tą diagnozę potwierdzić, albo wykluczyć: odpal LRa, nic nie importuj, daj File > New Catalog i w oknie które się pokaże wejdź na taki dysk (lub miejsce na dysku), do którego na pewno masz uprawnienia do pełnego zapisu. Przykładowo to może być dysk zewnętrzny, albo inna partycja. Jak to nei pomoże, to będziemy myśleć dalej - na razie sprawdź i daj znać.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Jak to nei pomoże, to będziemy myśleć dalej - na razie sprawdź i daj znać.
    Zrobiłem jak radziłeś. Niestety, nadal to samo.

  10. #10

    Domyślnie

    To znaczy co - przy zakładaniu nowego Katalogu się wiesza, czy zakłada gdzieś na dysku ten nowy Katalog i dopiero podczas importu do niego zawisa? Oraz powiedz co importujesz - bo jak nie idą RAWy, ja bym spróbował zaimportować coś najprostszego, np. jpga na początek. Jak nie pójdzie mimo to, trzeba poszukać gdzie indziej.

    Napisz co się dzieje bardziej szczegółowo z tym nowym Katalogiem w nowym miejscu, a dodatkowo podaj dokładnie co masz za program (tzn. którą wersję), oraz czy kiedykolwiek program działał, a jeśli tak, czy w ogóle miałeś gdzieś jakiś Katalog. Im więcej szczegółów tym prościej będzie choćby spróbować zdiagnozować gdzie tkwi problem...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D610 - wiesza się
    By beduin17 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-12-2018, 19:38
  2. D750 się wiesza
    By bienius in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 06-12-2017, 20:17
  3. SIGMA 24-70 F2.8 USM - wiesza sie
    By Daga in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-10-2009, 23:19
  4. CS3 sie czesto wiesza
    By kroolik in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-10-2008, 22:52
  5. NX sie wiesza
    By kubalmar in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-10-2008, 16:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •