Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
  1. #11

    Domyślnie

    Stabilność programu jest dyskusyjna właśnie dla tego zrezygnowałem, nie licząc jego "szybkości" , a po za tym program nie najgorszy
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    wypoziomowania
    w LR prościej było to zrobione
    Chodzi o horizon? W Photolab 2 nie widzę problemów, poziomuje się błyskawicznie. Na temat stabilności nie wypowiem się, bo dość rzadko używam tego programu, bardzo wolno się otwiera.

  3. #13

    Domyślnie

    Prośba o usuniecie.
    Ostatnio edytowane przez josephebeloki ; 31-05-2020 o 18:58
    "Nikon"

  4. #14

    Domyślnie

    Nie wiem czy Autor nie ma nic przeciwko abym dopisał się do wątku - mam podobny problem z tym, że jestem otwarty na inne programy nie tylko DXO.

    Od lat lat korzystam z LR (wersja pudełkowa 6.14) która jak wiadomo jest już mocno nieaktualna a za subskrypcje nie zamierzam płacić.
    W tym tygodniu zrobiłem rekonesans, przetestowałem kilka programów i nadal nic ciekawego nie znalazłem.

    ON1 - próbowałem dać mu szansę bo go pamiętam ale problemy z korekcją wad obiektywów, do tego sporo powyłączanych opcji które prowadzą do pluginów... interfejs jeszcze ujdzie ale strasznie męczy się przy nim mój komputer no i ta korekcja obiektywów jest słaba.
    DXO - dobrze wspominam, nadal mam wersję 9, nie wiem czy w nowej poprawili już bibliotekę. Właśnie organizacja zdjęć i tryb automatyczny mnie do niego zniechęcały.
    Nie jestem w stanie ściągnąć testowej wersji 11 bo są jakieś problemy - support dość opieszale załatwia sprawę.
    Darktable - poszło pierwsze do testowania bo za darmo i podobno świetne ale nie dla mnie - program dziwny i nieintuicyjny.
    Corel after shot 3 - Nawet spodobał sie jako prosta wywoływarka, nie zamula mojego kompa podobnie jak LR ale są problemy z obsługą niektórych aparatów, słabiutko działa crop no i nie bardzo dogaduje się z myszą od maca.
    Zoner - nie działa na macu

    Niby dużo tych programów ale po rozejrzeniu się wracam myślami do LR i Capture One które kiedyś mi się podobało - LR wygrał wtedy tylko biblioteką.
    Dużo piszę o bibliotece, potrzebuję ją bo mam trochę zdjęć ale wystarczy mi prosta wersja, nie musi mieć już nawet zapisu wprowadzonych zmian i obróbki bo z tym sobie poradzę... kiedyś potrzebowałem jej przy nauce wołania.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Nie wiem czy Autor nie ma nic przeciwko abym dopisał się do wątku - mam podobny problem z tym, że jestem otwarty na inne programy nie tylko DXO.

    Od lat lat korzystam z LR (wersja pudełkowa 6.14) która jak wiadomo jest już mocno nieaktualna a za subskrypcje nie zamierzam płacić.
    W tym tygodniu zrobiłem rekonesans, przetestowałem kilka programów i nadal nic ciekawego nie znalazłem.

    ON1 - próbowałem dać mu szansę bo go pamiętam ale problemy z korekcją wad obiektywów, do tego sporo powyłączanych opcji które prowadzą do pluginów... interfejs jeszcze ujdzie ale strasznie męczy się przy nim mój komputer no i ta korekcja obiektywów jest słaba.
    DXO - dobrze wspominam, nadal mam wersję 9, nie wiem czy w nowej poprawili już bibliotekę. Właśnie organizacja zdjęć i tryb automatyczny mnie do niego zniechęcały.
    Nie jestem w stanie ściągnąć testowej wersji 11 bo są jakieś problemy - support dość opieszale załatwia sprawę.
    Darktable - poszło pierwsze do testowania bo za darmo i podobno świetne ale nie dla mnie - program dziwny i nieintuicyjny.
    Corel after shot 3 - Nawet spodobał sie jako prosta wywoływarka, nie zamula mojego kompa podobnie jak LR ale są problemy z obsługą niektórych aparatów, słabiutko działa crop no i nie bardzo dogaduje się z myszą od maca.
    Zoner - nie działa na macu

    Niby dużo tych programów ale po rozejrzeniu się wracam myślami do LR i Capture One które kiedyś mi się podobało - LR wygrał wtedy tylko biblioteką.
    Dużo piszę o bibliotece, potrzebuję ją bo mam trochę zdjęć ale wystarczy mi prosta wersja, nie musi mieć już nawet zapisu wprowadzonych zmian i obróbki bo z tym sobie poradzę... kiedyś potrzebowałem jej przy nauce wołania.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    Od lat lat korzystam z LR (wersja pudełkowa 6.14) która jak wiadomo jest już mocno nieaktualna a za subskrypcje nie zamierzam płacić.
    Też mam podobny "problem". Na ten moment wszystkie moje byłe i obecne aparaty są obsługiwane przez tą wersję ale zapewne niebawem się to zmieni. Dlatego zaczynam się rozglądać.

    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    DXO - dobrze wspominam, nadal mam wersję 9, nie wiem czy w nowej poprawili już bibliotekę. Właśnie organizacja zdjęć i tryb automatyczny mnie do niego zniechęcały.
    Ja rozważam tylko DXO. Inne programy mi całkowicie nie leżą. DXO ma możliwość "integracji" z LR jako zewnętrzny program do obróbki. Kiedyś to testowało i było w miarę OK. Niestety nie wiem jak to będzie działać z aparatmi nie obsługiwanymi natywnie przez LR.

    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    Dużo piszę o bibliotece, potrzebuję ją bo mam trochę zdjęć ale wystarczy mi prosta wersja, nie musi mieć już nawet zapisu wprowadzonych zmian i obróbki bo z tym sobie poradzę... kiedyś potrzebowałem jej przy nauce wołania.
    Też zależy mi na katalogowaniu. Połączenie katalogowania z obróbką w LR było i jest idealnym rozwiązaniem. Ale teraz sobie myślę że gdyby znalazł się dobry do katalogowania samych JPG-ów to chyba by mi to wystarczyło.

  6. #16

    Domyślnie

    Wiecie, że Adobe w kolejnych wersjach LR i ACR dodaje nie tylko obsługę nowych body? Doszło naprawdę wiele fajnych funkcji. Ostatnio maski na warstwach. Rozwijają się filtry AI. Ostatnio skanowałem negatywy z lat 90-tych, na jakimś koszmarnym materiale (Nippon itp). Prawie brak kolorów. Wystarczyło wskazać podobne zdjęcie z poprawnymi kolorami, żeby PS je przeniósł.
    Za 400 zł rocznie mam zawsze najnowsze wersje PS + LR. Nie uważam tego za zbyt wygórowaną cenę.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Wiecie, że Adobe w kolejnych wersjach LR i ACR dodaje nie tylko obsługę nowych body? Doszło naprawdę wiele fajnych funkcji. Ostatnio maski na warstwach. Rozwijają się filtry AI. Ostatnio skanowałem negatywy z lat 90-tych, na jakimś koszmarnym materiale (Nippon itp). Prawie brak kolorów. Wystarczyło wskazać podobne zdjęcie z poprawnymi kolorami, żeby PS je przeniósł.
    Za 400 zł rocznie mam zawsze najnowsze wersje PS + LR. Nie uważam tego za zbyt wygórowaną cenę.
    No z ciekawości zainstalowałem sobie na testy najnowszy pakiet LR+PS i faktycznie progres jest ale przy zachowaniu starego interfejsu co cieszy.
    Przyznam, że program pomimo opłaty miesięcznej wysunął się na prowadzenie. Wbudowane profile obiektywów i aparatu robią sporo do tego dobra praca z ABW, domyślne wyostrzanie... każdy RAW obrabia się jeszcze szybciej i lepiej niż za poprzedniej edycji a PS jest też miłym dodatkiem.
    Cena nie jest wysoka tylko ja fotografuję od dzieciaka i mam swoje etapy - czasem zapomnę o aparacie na 2-3 miesiące bo "pogoda" nie sprzyja a do tego mam jeszcze inne zainteresowania.
    W każdym być razie chyba zostanę przy LR i subskrypcji przynajmniej do czasu ogarnięcia nowych i starych zdjęć a potem się zobaczy co z tego wyjdzie
    Jakby kogoś interesowało to jedyną sensowną dla mnie alternatywą dla jest Corel Aftershot 3 Pro. Program cierpi na choroby wieku dziecięcego, jest trochę problemów przy wyciąganiu detali, brak pewnych suwaków (np.clarity) do których jestem przyzwyczajony ale widzę w nim jakiś potencjał. DXO nadal nie udało mi się przetestować a Capture one zniechęca ceną.

  8. #18

    Domyślnie

    W tej chwili DXO ma dla mnie jedna wadę - brak możliwosci obróbkli zdjęć z pentaxa istD

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Za 400 zł rocznie mam zawsze najnowsze wersje PS + LR. Nie uważam tego za zbyt wygórowaną cenę.
    Obecnie jest 20% zniżki i cena wynosi 9,83€ za miesiąc. Przy obecnym kursie daje to rocznie 542zł. Bez zniżki byłoby to 678zł. Możesz napisać skąd masz cenę 400zł?

    Inna sprawa że przed erą abonamentu duża aktualizacja wymagająca upgrade pojawiała się co dwa lata. I takie upgrade kosztowało około 500zł czyli na rok wychodziło o około połowę mniej.
    Wiem że to nie są duże pieniądze (zwłaszcza uwzględniając inflację), wiem że do tego jest jeszcze PS (nie używam) ale normalna licencja pozwalała używać programu dożywotnio bez konieczności regularnego płacenia.
    I to jest największy problem. Jak wejdę w abonament to będę musiał płacić do końca życia jak będę chciał mieć pełny dostęp do swoich zdjęć nawet gdy już nowych nie będę robił.

    I tutaj ma pytanie, co można zrobić w LR jak się nie opłaci abonamentu? Rozumiem że edycja nie będzie możliwa ale czy da się zdjęcia przeglądać i eksportować do JPG-ów?

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbyszek Zobacz posta
    Obecnie jest 20% zniżki i cena wynosi 9,83€ za miesiąc. Przy obecnym kursie daje to rocznie 542zł. Bez zniżki byłoby to 678zł. Możesz napisać skąd masz cenę 400zł?
    Na amazon.de

    https://www.amazon.de/gp/product/B09...KR8XB7XF&psc=1

    Kupuję tam od lat

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Zbyszek Zobacz posta
    I tutaj ma pytanie, co można zrobić w LR jak się nie opłaci abonamentu? Rozumiem że edycja nie będzie możliwa ale czy da się zdjęcia przeglądać i eksportować do JPG-ów?
    Nie wiem, ale przed rezygnacją można wygenerować pliki xmp do każdej obrobionej foty. Albo zapisać jako DNG.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Słowenia...Ktoś był, ktoś doradzi?
    By bajcy in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-05-2014, 22:09
  2. kto się przesiadł z D200 na D700 ?
    By 1979 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 01-03-2009, 12:37
  3. czy ktos ma ma ktos Sigma APO 70-300mm F4-5.6 APO DG MACRO
    By lmikolajczyk in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 25-07-2008, 18:02
  4. Proszę o pomoc: Czy ktos mogłby mi ktoś...
    By imat in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-09-2006, 15:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •