Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie nikon p 1000 a lampa quadralite stroboss 35 evo

    witam Wszystkich i proszę o odpowiedź
    posiadam nikon P1000 i dokupiłem lampę błyskową Quadralite stroboss 36 evo dedykowaną dla nikona i nie mogę ich zesparować aby błyskała nie wiem jak ustawić czy ktoś może mi pomóc w ustawieniach (krok po kroku)
    ewentualnie gdzie mogę poczytać by zaznajomić się lepiej z obsługą
    będę bardzo wdzięczny pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez sianko9 ; 29-10-2019 o 21:00

  2. #2

    Domyślnie

    Normalnie. Podpinasz, włączasz (akumulator naładowany?), lampa w i-TTL, błyskasz.
    Spróbuj w innym trybie niż zielony, jeśli nie próbowałeś.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #3

    Domyślnie

    witam
    właśnie nie działa w TTL ,akumulator naładowany ,cały czas pali się namierzanie czyli czerwona dioda i nic chyba próbowałem w różnych trybach może w aparacie trzeba uruchomić lub wyłączyć jakoś funkcję ale czytałem instrukcję nic nie jest o tym napisane
    z góry dzięki za pomoc

  4. #4

    Domyślnie

    Albo aparat w ogóle nie widzi lampy, albo nie działa TTL. W aparacie to raczej nic nie możesz ustawić z tego co wiem. Jeśli masz w aparacie jakieś opcje ustawiania lampy, prześlij linka do odp.strony instrukcji.
    Tu masz video do podstaw, jak ogarnąć lampę https://www.x-man.pl/2017/10/21/tt35...obslugi-video/
    Spróbuj tak:
    -sprawdź czy lampa w ogóle błyska (przycisk z tyłu do próbnego błysku);
    -podepnij starannie, żeby piny zaskoczyły na sankach, wbrew pozorom nie jest to oczywiste;
    -Ustaw aparat np. na tryb A, f2.8, bez zooma;
    -jeśli nie błyska w TTL, spróbuj ustawić lampę w trybie M, powiedzmy 1/32;
    -jeśli wtedy błyśnie, to znaczy, że nie dogaduje się TTL, jeśli nie to sprawdź lampę na innym Nikonie bo jednak powinna błysnąć jeśli jest prawidłowo podłączona.

  5. #5

    Domyślnie

    witam
    Dziękuję bardzo za odpowiedź filmik oglądałem , lampa błyska ,instrukcję obsługi przysłano mi po polsku , właśnie tu się zastanawiam bo nie wchodzi w gorące gniazdo stopka lampy ,około 2 mm zostaje ,chociaż czuje opór więc nie ryzykuje by nie uszkodzić zarówno aparatu jak i lampy. Natomiast od włączenia lampy cały czas pali się dioda pomiaru światła i nie znika nawet przy zrobieniu zdjęcia ,zostaje na zdjęciu czerwona plamka. (to jest dziwne).
    Jeżeli ma Pan jeszcze jakieś sugestie proszę napisać.
    wielkie dzięki pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Lampa nie wchodzi całkiem w stopkę. Poprawnie założona jest jak bezproblemowo blokadę da się założyć.
    PS. Jaka znów dioda pomiaru światła i czerwona plamka na zdjęciu?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #7

    Domyślnie

    witam
    Blokadę da się założyć . Natomiast dioda wspomagająca autofokus ok po prostu wyłączyć .(człowiek się uczy ) Natomiast działa dioda autofokusa tylko z aparatu .(lampa nie błyska na TTL ani na M ) czyli najprawdopodobniej nie jest kompatybilna.
    Ok dziękuję za cenne podpowiedzi jeżeli jeszcze ma Pan jakieś pomysły proszę przedstawić.
    pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Zarzuć zdjęcie lampy na aparacie, tak żeby było widać zarówno wyświetlacz lampy jak i panel info aparatu (jeśli jest coś takiego w p1000).
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  9. #9

    Domyślnie

    Albo kolega źle ją zakłada, albo lampa nie jest do Nikona.

  10. #10

    Domyślnie

    witam
    Dziękuję za zainteresowanie moim tematem niestety nie jest do Nikona. Opis sprzedaży jak najbardziej właściwy p 900 p 1000 tylko że p900 nie posiada gorącego gniazda.Wątpię by była testowana na aparacie.Przedstawiciel firmy mówi że jest TAK ale nie sprzedał ani jednej sztuki by móc powiedzieć z całą stanowczością TAK JEST. Panowie jeżeli mogę prosić o pomoc która z lamp może pasować do aparatu P1000 w rozsądnych pieniądzach oczywiście to proszę o podpowiedzi.
    dzięki i pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-07-2022, 15:25
  2. Lampa do Nikona D40 Stroboss, Yongnuo ?
    By golantrevize in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-01-2019, 14:08
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-06-2018, 17:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •