Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie D5600 czy Olympus M10 MK III, czy coś innego

    Witam!

    Jestem totalnym laikiem w temacie fotografii i dopiero chcę rozpocząć moją przygodę i naukę.

    Wstępnie planuję używać aparatu głównie w podróżach. W międzyczasie chcę szkolić swoje umiejętności na ludziach, naturze, zwierzętach.

    Z początku wyszukałem dosyć popularne rozwiązanie w postaci Nikona D5600 z kitowym obiektywem 18-55. Po przeczytaniu kilku postów na forum stwierdziłem, że lepszym wyborem będzie zakupienie go w zestawień z kitowym obiektywem 18-105. Idąc dalej w las pojawiało się co raz to więcej informacji i moje chęci przerzuciłem na body D5600 z obiektywem Sigma 17-50 f2.8. Dosyć sporo fajnych promocji ostatnio pojawia się na ten model.

    Z drugiej strony słyszę coraz więcej o bezlusterkowcach. Dosyć często polecanym aparatem jest Olympus OM-D E-M10 MARK III. Znalazłem fajną promocję w sklepie, a mianowicie aparat ten sprzedawany jest w następujących konfiguracjach:

    Body + obiektyw 45mm f/1.8 za 2699zl
    Body + obiektyw M. Zuiko 45mm f/1.8 + obiektyw 14-42 IIR Kit za 2849zl
    Body + obiektyw M. Zuiko 45mm f/1.8 + obiektyw 14-42 EZ za 3199zl
    Body + obiektyw M. Zuiko 45mm f/1.8 + obiektyw 14-42 IIR Kit + 40-150 mm f/4.0-5.6 ED R za 3270zl

    Co byście mogli mi polecić w takiej sytuacji?
    Osobiście jakoś bardziej przekonuje mnie ten Nikon, ale nie wiem czy ten obiektyw na początek będzie wystarczający?
    Może jakieś inne modele Nikona? Nie ukrywam, że ten obracany wyświetlacz również robi na mnie fajnie wrażenie.

    Jestem otwarty na Wasze propozycje i będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    Trafiasz na firmy nikona i pytasz Olimpus czy Nikon?

    Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
    Wysłane z telefonu Nokia 3310

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pszemkel Zobacz posta
    Witam!

    Jestem totalnym laikiem w temacie fotografii i dopiero chcę rozpocząć moją przygodę i naukę.

    Wstępnie planuję używać aparatu głównie w podróżach. W międzyczasie chcę szkolić swoje umiejętności na ludziach, naturze, zwierzętach.

    Z początku wyszukałem dosyć popularne rozwiązanie w postaci Nikona D5600 z kitowym obiektywem 18-55. Po przeczytaniu kilku postów na forum stwierdziłem, że lepszym wyborem będzie zakupienie go w zestawień z kitowym obiektywem 18-105. Idąc dalej w las pojawiało się co raz to więcej informacji i moje chęci przerzuciłem na body D5600 z obiektywem Sigma 17-50 f2.8. Dosyć sporo fajnych promocji ostatnio pojawia się na ten model.

    Z drugiej strony słyszę coraz więcej o bezlusterkowcach. Dosyć często polecanym aparatem jest Olympus OM-D E-M10 MARK III. Znalazłem fajną promocję w sklepie, a mianowicie aparat ten sprzedawany jest w następujących konfiguracjach:

    Body + obiektyw 45mm f/1.8 za 2699zl
    Body + obiektyw M. Zuiko 45mm f/1.8 + obiektyw 14-42 IIR Kit za 2849zl
    Body + obiektyw M. Zuiko 45mm f/1.8 + obiektyw 14-42 EZ za 3199zl
    Body + obiektyw M. Zuiko 45mm f/1.8 + obiektyw 14-42 IIR Kit + 40-150 mm f/4.0-5.6 ED R za 3270zl

    Co byście mogli mi polecić w takiej sytuacji?
    Osobiście jakoś bardziej przekonuje mnie ten Nikon, ale nie wiem czy ten obiektyw na początek będzie wystarczający?
    Może jakieś inne modele Nikona? Nie ukrywam, że ten obracany wyświetlacz również robi na mnie fajnie wrażenie.

    Jestem otwarty na Wasze propozycje i będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam!
    Może coś z bezluster z większa matryca niz olek a taką jak ten nikon
    Fuji X-T20 lub Soniacz a6300 ? Poczytaj o nich, pooglądaj na YT może Ci sie spodobają.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RigorMortis Zobacz posta
    Trafiasz na firmy nikona i pytasz Olimpus czy Nikon?

    Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
    Zdecydowałem się zadać pytanie tutaj, ponieważ widzę, że to forum działa naprawdę prężnie. A dodatkowo bardziej skłaniam się ku zakupowi Nikona i zależy mi na opinii doświadczonych osób.
    Pozdrawiam

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli nie masz pojęcia o sprzęcie foto, jaki obiektyw, co potrzeba potem itd to skup się na zakupie standardowego zestawu na początek, a jeśli budżet pozwala na zakup Nikona plus Sigma 17-50 to nawet bym się nie zastanawiał na bezlustrami gdzie obiektywy takie kosztują dużo więcej, a jeśli jednak bezlustro to tak jak napisałem musisz skupić się na poznaniu cen obiektywów, wielu rezygnuje z zooma i kupuje stałki ale czy dla początkującego to dobrze to wątpię.

  6. #6

    Domyślnie

    Kluczową sprawą są obiektywy nie body. Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie jakich szkieł będziesz używał teraz i w przyszłości - czy dany producent ma je w ofercie i w jakiej cenie.
    Jeśli nie masz czasu albo chęci to zrób tak jak radzi kolega:

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jeśli nie masz pojęcia o sprzęcie foto, jaki obiektyw, co potrzeba potem itd to skup się na zakupie standardowego zestawu na początek, .....
    I w zasadzie wtedy to cokolwiek kupisz będzie OK.
    Pozdrawiam
    Marcin

  7. #7

    Domyślnie

    Super. Dziękuję bardzo za szybką i skuteczną pomoc. Macie rację i na początku zdecyduję się na kupno D5600 z Sigma 17-50.
    W aktualnej promocji Nikona samo Body D5600 wychodzi w okolicach 1870zl. Do tego Sigma 1400zl. Myślicie, że warto już brać? Czy poczekać jeszcze na jakieś dodatkowej promocje do Black Friday?

    Warto ewentualnie uzupełnić tą sigmę jakimś kitowym obiektywem?

    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    mam nikona 7100 i panasonica, w oby dwóch przypadkach skompletowane obiektywy, pracuję dwoma systemami na raz
    plusem nikona jest trochę lepszy obrazek w tych samych warunkach co panasonic (różnica wielkości matrycy), plusem panasonica (to ten sam system co olympus) to wielkość i waga systemu, cały (mi potrzebny zestaw) pakuję do małej torebki, co w przypadku nikona wymaga dużej torby (i mocniejszego ramienia)

    jaki kitowy do ewentualnej sigmy 17-50 ? - to jest mniej więcej właśnie obiektyw kitowy, raczej uzupełnić o coś dłuższego
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    mam nikona 7100 i panasonica, w oby dwóch przypadkach skompletowane obiektywy, pracuję dwoma systemami na raz
    plusem nikona jest trochę lepszy obrazek w tych samych warunkach co panasonic (różnica wielkości matrycy), plusem panasonica (to ten sam system co olympus) to wielkość i waga systemu, cały (mi potrzebny zestaw) pakuję do małej torebki, co w przypadku nikona wymaga dużej torby (i mocniejszego ramienia)

    jaki kitowy do ewentualnej sigmy 17-50 ? - to jest mniej więcej właśnie obiektyw kitowy, raczej uzupełnić o coś dłuższego
    W takim razie w pierwszej kolejności zapoznam się z aparatem i z czasem zobaczę czego więcej mi potrzeba.
    Dziękuję wszystkim za pomoc!

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jakby nie było tej sigmy w tak dobrej senie to dyskusja byłaby całkiem inna, 17-50 to standard zoom, początkujący zazwyczaj chce dłuższe ogniskowe ale szybko zapał mija do takich zdjęć, a zakup 70-300 AF-P VR dość tanio wychodzi jakby trzeba.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D5600 + 18-105, czy obiektywy sigma, czy coś innego?
    By SmoothCriminal in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 29-07-2019, 22:19
  2. co innego w wizjerze, co innego na zdjęciu
    By barteqzw in forum Serwis
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-08-2018, 14:02
  3. d5600, N35 1.8 vs S17-50 2.8
    By dave9 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-05-2018, 23:38
  4. D5600 vs .... ?
    By brst in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-07-2017, 21:38
  5. nex, fujifim, olympus czy może coś innego ?
    By chaos in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 240
    Ostatni post / autor: 01-08-2014, 23:14

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •